PDA

Zobacz pełną wersję : czerwona żarówka



michał antoniak
10-09-2013, 15:13
cześć siemka witam wszystkich chciałem sie dowieciec coś w sprawie czerwonejk żarówki . Dla węża boaska chciałem założyć żarówkę czerwonążeby było go widać w nocy, w sklepir zologicznym widziałęm żarówkę na noz taką grzejacą świecacą an czerwono, ale ja mam juiżogrzewanie z grzałki i gipsu i dobrze sie sprawdza wiec mi chodzi tylko o to żeby było widzieć węza i czy to musi być żarówka taka specjalna czerwona czy mogę kupić zwykłą żarówkę co świeci na czerwono lub na inny kolor co mu nie bedzie przeszkadzało w nocy jaki kolor może być ??? (hehheeh czany ??)

goblin
10-09-2013, 15:34
Normalna czerwona zarówka wystarczy chodzi tylko o to w tym żeby było widać co sie dzieje w terra i móc obserwowac boasa... ;-) może to być słaba zarówka... a z czerwonym kolorem chodzi o to że węze niewidza czerwonego koloru i mysla że jest ciemno ;-) i czarno dla nich :D


Jesli sie myle poprawcie mnie :]

rsboa
10-09-2013, 18:51
Zamontuj czerwoną zwykłą żarowkę, ja wczoraj zapłaciłem 2.40 zł za żarówke z małym gwintem o mocy 25 W. Jak pisał Goblin węże nie widzą czerwonego swiatła, chociaż chyba nie do końca to prawda bo żrenice sie troszkę zwężają...

Lukas
11-09-2013, 00:33
Ja polecałbym kupić czerwoną żąrówkę lecz z czerwonego szkła, wygląda atrakcyjniej ( jeśli w ogóle żarówka może wyglądać atrakcyjnie:) niż taka zwykła, która jest tylko pomalowana na czerwono. Może to być nawet 15W i tak chodzi tylko o to żeby świeciła.

Czarna Rozpacz
11-09-2013, 00:58
niebieskiego tez nie widza?Zagadza sie ili niet?

Fryzjer
11-09-2013, 02:36
niebieskiego i czerwonego

Raffee
11-09-2013, 04:23
Hahaha. Czerwona zarowka za 2,40. Cyba sam ja farbkami pomalowales. Ja mam zamontowana na noc zarowke Eko Terra-Night Glo ktora swieci na niebiesko i nie wydziela ciepla.

Harnaś
11-09-2013, 05:57
A jak węże znoszą podświetlanie terra diodami sprzedawanymi obecnie na allegro?

DEXiu
11-09-2013, 06:53
Harnas ==> Co do podświetlania diodami to mam wątpliwości ale raczej bym odradzał bo to jakieś takie bardzo nienaturalne mi się wydaje, a już zwłaszcza w nocy.
Czarna Rozpacz ==> Czerwonego światła węże i pająki (chyba) nie widzą, a przynajmniej tak się mówi. Jeśli chodzi o niebieskie to je prawie na pewno widzą (no bo kurcze jakieś muszą widzieć a jak nie widzą czerwonego to niebieski już muszą bo to kolor przeciwny do czerwonego) ale ich zaletą jest to że jeśli żarówka jest dość małej mocy i daje bladoniebieską poświatę to wygląda to jak naturalne światło księżyca, a więc nie będzie miało wpływu na zwierzę. I ja właśnie niebieską żarówkę bym polecił, najlepiej o możliwie najmniejszej mocy.

Fryzjer
11-09-2013, 06:57
jestem ciekaw kiedy komus zachce sie oswietlic terra xeonami :D

rsboa
11-09-2013, 15:41
Do Raffee: Żarówka firmy General Electric 25W, gwint E 14. To że Ciebie stać na żarówki za kilkadziesiat zl to nie znaczy ze kazdy ma tyle kasy. To że nie wydziela ciepla niekoniecznie musi być plusem. Na marginesie to brawo za napędzanie koniunktury slepom zoologicznym.

Raffee
12-09-2013, 03:40
Nie kilkadziesiat tylko 15 zeta. Kolesiowi chodzilo o to zeby zarowka nie wydzielala ciepla to mu poradzilem jaka mam, a Ty mu doradzasz taka ktora to cieplo wydziela i teraz to ja Cioebie nie rozumiem. A sklepy sa po to zeby w nich kupowac.

Grochu
12-09-2013, 10:36
zabobony! niebieskiego nie widzą. ja się waham tylko co do zieleni...

kisiel924
12-09-2013, 11:42
Ja twierdzę, że widzą czerwony, bo jal moim regiusom zapalam czerwoną ,to widzę jak głowami reagują .poprostu odrazu je troszeczkę unoszą.

Czarna Rozpacz
12-09-2013, 11:50
a moze przez cieplo?

_Gekon_
13-09-2013, 03:59
a czemu niemoze wydzielać ciepla?? Jaki to problem wyłączyc ze wtyczki kabel grzeczy i ten zalany w gipsie?? Ale problem:/

DEXiu
13-09-2013, 13:58
Kurcze. Normalnie problem na skalę światową - jakiego koloru światła nie widzą węże. Najprościej założyć że widzą WSZYSTKIE kolory i po sprawie :D

Czarna Rozpacz
13-09-2013, 16:10
DEXiu-to nie jest rozwiazanie ;)

Robert_R
13-09-2013, 21:58
Buduje właśnie nowe terra i jako nocne oświetlenie zamierzam użyć albo 1 W neonówki ( 1 lub 2 szt. ) albo czerwone diody LED. I jedno i drugie pobiera bardzo mało energii i nie ogrzewa.

Pozdr.

R.

Cimathel
14-09-2013, 03:09
Witaj! Ja kupiłem swoją czerwoną żarówkę (Heat Glo 100W) za 24zł. W sumie używam jej z kilku powodów. Po pierwsze zajebiście grzeje w terra, dwa, daje świetne światło, które dodatkowo poprawia estetykę i wystrój. Używam jej jako dziennej, choć podobno węże czerwonego światła nie widzą, a do tego nie jestem do końca przekonany. Na noc mój Boa ma 40Wattową Night Glo, dającą jedynie lekką niebieską poświatę (że niby symulacja światła księżyca :D ) .
PS - Załączam foto.

rsboa
15-09-2013, 06:05
Zwracam honor Raffee... chyba nie doczytałem ze ma nie wydzielac ciepła. Ale jeżeli chodzi o moje zdanie to autor postu pisze że ma Boasa i pewnie spore terra, wiec zarówka 25W i tak nie zagrzeje a zawsze mozna wyłączyć inne urzadzenie ( pewnie i tak ma termostat ).

42d3e78f26a4b20d412==