PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z jedzieniem u zbożówki



Qles
13-09-2013, 09:23
Witam! juz od ponad roku posiadam węża(Zbożowke) i mam z nią problem gdzies tak od miesiąca wogole nie chce jeść tydzień temu dalem mysz nic 2 tygodnie temu też nic dziś mu dalem i żyją ze soba jakby nigdy nic:/ terrarium ma dosc duże spelnia minimalne wymagania ma tam ciepło ponieważ grzeje mu kablem grzewczym który mu na noc wyłączam wodę ma wszystko ma jest to pierwszy przypadek że ta bożowka nie chce jesc, wąż ma już ponad 1 metra długosci.Proszę o pomoc!

Za wszystkie odpowiedzi z góry THX!
Pozdr.

Karla
13-09-2013, 10:52
Jeśli wszystkie parametry w terrarium są w normie, to przede wszystkim zastanów się, czy się coś zmieniło w otoczeniu. Np czy pojawiły się jakieś czynniki stresujące, jak pies, kot czy inny drapieżnik, albo wąż Lampropeltis sp. Sprawdź termometrem, czy kabel działa prawidłowo. Czy zmieniła się metoda karmienia (pora podania, zmiana żywe/martwe, wielkość ofiary, kolor, płeć, źródło, z którego pochodzi pokarm, itd). Poszukaj roztoczy i sprawdź, czy ostatnia kupa (jeśli masz taką możliwość) wygląda normalnie. Jeśli ważyłeś wcześniej węża, to zważ teraz i sprawdź, czy nie traci na wadze. Jeśli wszystko wygląda ok, to najprawdopodobniej wąż szykuje się do zimowania nie pytając Cię o zdanie :)

pozdrawiam, Karla

Marcin Ratajczak
13-09-2013, 19:20
Zgadzam się z Karlą. A jestem prawie pewien, że chodzi o okres zimowy mniejszy apetyt itp. Moje zbożówki również jedzą rzadziej i mniej a mam podobnej wielkości.

Biber
13-09-2013, 23:32
Taki okres :) Nie martw się tym że nie je od miecha.... to mało jak na węża :) a jeszcze w tym okresie to naprawde nie ma sie czym przejmować, chociaż możesz wykonać instrukcje karly :)

Qles
14-09-2013, 02:26
Dzięki Wszystkim! uspokoiliźeście mnie:D bo już sie bałem teraz spokojnie mogę iść na półmetek:D Jeszcze raz THX!


Pozdro for all!

42d3e78f26a4b20d412==