PDA

Zobacz pełną wersję : roztocza?



maka
13-09-2013, 11:29
mam male biale robaczki w terra............kurcze nie wiem jak wygladaja roztocza na wezu???
czy to one go dopadły? prosze o opis jak wygladaja roztocza???
czytałam juz w" szukaj" i konkretnego opisu nie znalazłam.........jedni pisza,ze male czarne inni ze czerwone.........juz sie pogubiłam
te moje sa malutenkie takie naprawde tycie i łażą po wężu,po podłożu,chyba są okrągłe, ale trudno je dojrzec tak są malenkie, czy to wlasnie roztocza.......plisssss!

Azzurreeuss
13-09-2013, 11:57
to roztocza ;(( a na roztocza imverktryna ( czy jakos tak)

goblin
13-09-2013, 12:23
To mogą być skoczogonki :] jeżeli chodza tesh po podłozu :] a czy masz też w terra takie małe czarne latające muszki ??:>

maka
13-09-2013, 13:30
cos tam latało ostatnio,ale nie przygladałam sie,pomyślałam,ze muszka wpadła do terra i jakos sobie wyjdzie............
a czy te skoczogonki skacza,bo te moje robaczki tylko chodza............
ale za to jest ich pełno i są wszędzie..........nawet widziałam poza terra.............chyba to jakaś inwazja...........aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

goblin
13-09-2013, 13:39
Jeżeli sa tesh takie małe czarne latające muszki to to sa skoczogonki... skoczogoniki są białe i jak narazie widziałem to rzadko zkacza zato są szybkie jak cholera jak na swoje malucieńkie rozmiary ;-) .... podnieś basen i zobacz czy sa pod basenem....

Obcy
13-09-2013, 13:43
ja mam zawsze pełno w basenie takich jasnych malutkich robaczków z czułkami , skaczących , nie moge tego wytępic , a niewidze żeby cos robiły to je olałem , to chyba skoczogonki ale pewny nie jestem

maka
13-09-2013, 13:55
basenu nie moge podniesc............a te robaczki chyba raczej nie skacza,chodza ale niezbyt szybko,sa takie okragle z nozkami,nawet nie wiem czy podobne do pajaczkow,bo sa za male............nawet patrzylam przez szklo powiekszajace i tak nic nie widac za bardzo,ale jak łaziły po zewnetrznej stronie szybki to jak dotknelam leciutko to sie zmiazdzyly,wiec twarde nie sa............ehhhhhhhh

goblin
13-09-2013, 14:06
HmMm skoczogonki zapiepszają jak głupie i siedza w wilgotnym torfie no i skaczą tesh hehe czasami :] bo sam mam je w terra i tego nieidzie wytępić cholerstwa ... może masz jednak roztocza jak siedza na węzu bo skoczogonków jeszcze na węzu niewidziałęm...

maka
14-09-2013, 04:14
nie tylko na nim,sa wszedzie,na podlozu,wodzie,na czym sie da.....nawet na polce obok terra..............zaczynam myslec ,ze to ta muszka cosik zlozyła i sie chyba to wyleglo,ale co to jest to zupelnie nie wiem.........?
łazi dosc wolno.jest malenkie i biale ,okragle...........jakies dziadostwo,ale bede to obserwowala do poniedzialku

Biber
14-09-2013, 08:40
hmmmmm ja proponuje po prostu zmienić podłoże i umyć terra dokładnie... kupić nowe podłoże do piekarnika i umyć węża :)

Gadman
14-09-2013, 10:59
Przewaznie sa czarne najlepiej widac to na alemanistycznych gatunkach wezy
ale najlepiej sie ich jak najszybciej pozbadz

maka
14-09-2013, 11:01
i tak nic nie zrobie do wtorku..........alecoraz bardziej utwierdzam sie w 5ym,ze to nie roztocza..........to jest cos innego-tylko nie wiem co..........
poza tym zmiejszyla sie ich liczba...........nie wiem dlaczego...........obserwuje nadal

Rhodan2000
26-09-2013, 02:04
poszukaj w google : Milben

42d3e78f26a4b20d412==