PDA

Zobacz pełną wersję : słaba zbożówka. POMOCY



kolo1987
16-09-2013, 02:12
wczoraj mi zwiała mała ok. 40 cm zbożówka, przeszukałem wieczorem całą chate ale niestety jej znalazłem , dziś rano zawołany przez matke znalazłem ją pod szafą na betonie. w nocy starzy nie ogrzewali pokoju więc temperatura sięgała GÓRA 14 stopni (w pokoju, a niewiem jaka była przy podłodze tym bardziej na betonie). i tu moje pytanie czy mogła sobie przeziębić organizm czy coś takiego? .jak ją włożyłem do terra zauważyłem iż zachowuje się ona dość anemicznie jest strasznie osłabiona. co mogę zrobić ?
zapomniałem dodać iż u mnie jeszcze nie jadła , a mam ją prawie trzy tygodnie

popekjr
16-09-2013, 04:54
musisz trzymac ja w cieple, powinna dojsc do siebie. i mogla sie przeziebic ale niekoniecznie. poprostu zaczela zapadac w sen zimowy

Biber
16-09-2013, 10:11
u regiusów nie ma snu zimowego... ja osobiście uważam ze ta tem 14C była za mała i wąż mógł złapać przeziębienie... trzymaj go ciepło... podnieś mu troche temp:)

goblin
16-09-2013, 10:16
Biber tu chodzi o guttate a ty z regiusem wyskakujesz :]


tak jak powiedział poprzednik zaczła zapadać w sen zimowy...

Grochu
16-09-2013, 15:12
sądze, że tkai nagły skok temp. mógł być dla niej groźny. trzymaj ją w cieple i uważaj, by nie przesadzić z wilgotnością. ta ostatnia bardzo pomaga w rozwoju wszelkich paskudztw dróg oddechowych.

ufo12
18-09-2013, 14:13
po pirwsze nie należy odrazu wkladac węża do terra, należy zagrzać go własnymi rękami, potem skorzystać z promiennika. Myślę, że dojdzie do siebie, Zapewnij mu durzo spokoju, żeby się nie stresował.

42d3e78f26a4b20d412==