PDA

Zobacz pełną wersję : Za duża mysz



XXKA
20-09-2013, 09:24
mam myszę która jest zaduża dla mojej zbożówki jak w najbardziej humanitarny i najmniej krwawy sposób podzielic mysz na mniejsze kawałki

czesiek_
20-09-2013, 09:43
jestes pewna czy jest za duza ?

A co do podzialu to zalerzy jakie chcesz kawalki, mozesz sprubowac z mikserem, ale nie wiem czy wtedy nie wyjad za male ...

XXKA
20-09-2013, 09:45
na pewno jest za duża chodzi mi aby podzielic na 2 kawałki i w miare bezkrwawo

Kretschmer
20-09-2013, 09:47
Bezkrwawo to się chyba nie da (No chyba, że wyssiesz strzykawką całą krew a dopiero potem przetniesz)

XXKA
20-09-2013, 09:49
powiedziałe w miare a mikserem to chyba przesada

mordd
20-09-2013, 10:02
Zamroź za dużą na potem a teraz kup taką o odpowiednim rozmiarze - to jest metoda bezkrwawa. Mysz w kawałkach nie jest już pełnowartosciowym żarciem bo połowa organów wyleci przy okazji. Zakładam, że mówimy o martwej myszy? Jesli nie to najpierw zanij (poczytaj o tym) a potem zamroź.

ironkapela
20-09-2013, 10:08
Czlowieku jak wpadles na taki pomysl?? Ganiaj do zoologika po mniejsza mysz a nie myslisz tutaj o takich rzeczach. Pozygac sie idzie....

Biber
20-09-2013, 10:08
a jaka duża ta zbożówka??? podaj tą mysz... powinna zjeść :)

Karla
20-09-2013, 11:44
> a jaka duża ta zbożówka??? podaj tą mysz... powinna zjeść :)

Jeśli mysz jest za duża, NIE PODAWAJ. Może ją zwymiotować, a tego nie potrzeba Ci w tej chwili. Zamroź tak jak napisał mordd, nie ma co się babrać w zwłokach :)

pozdrawiam, Karla

Biber
20-09-2013, 12:30
ja sie spytałem o wielkość zbożówki... kiedyś prędzej czy później będzie trzeba podać większą mysz... i pamiętajmy o tym jak wężę potrafią sie "ponaciągać" podczas jedzenia... chociaż możesz zrobić tak jak mówi mordd i zamrozić :]

zephyr
21-09-2013, 07:38
lec do sklepu po mniejsza mysz chyba ze ci szkoda tych 2zlotych, moj nie chcial jesc przedzielonej myszy przec co mam tylko mysze na sumieniu lepiej dac mu mniejsza a nie bawic sie w dr.frankensteina

DEXiu
21-09-2013, 08:56
Zamrożenie "na potem" nie jest rozwiązaniem gdyż nawet "fachowo" zamrożone gryzonie (tj. w opakowaniach próżniowych) nie powinne być przechowywane dłużej niż 6 miesięcy, a wątpię żeby do tego czasu zbożówka dorosła do odpowiednich rozmiarów :/ Lepiej weź siekierę i podziel mysz na dwie równe części (tnij wzdłuż żeby było równo) :> (<<To tylko taki żart trochę poniżej poziomu jakby ktoś się nie zorientował<<)

Karla
21-09-2013, 09:07
> Zamrożenie "na potem" nie jest rozwiązaniem

Zależy jak bardzo za duża jest mysz, czyż nie? Wiadomo, że jak ktoś kupił dorosłą mysz, a wąż powinien dostać oseska, to nie powinna leżeć tyle czasu. Jeśli jest tylko trochę za duża, to można ją przetrzymać parę miesięcy aż wąż do niej dorośnie. A może za miesiąc XXKA kupi sobie dorosłą zbożówkę i mysz będzie jak znalazł? Cięcie jest bez sensu. Lepiej zostawić w lodówce, jeśli się nie przyda, to zawsze można wyrzucić jak się za mocno zestarzeje. A przecięta na pół i tak pewnie będzie się nadawała tylko do wyrzucenia

pozdrawiam, Karla

DEXiu
21-09-2013, 09:09
Napisałem że to z tym cięciem to tylko żart ale chyba coś się popsuło i nie wyświetliło.

42d3e78f26a4b20d412==