PDA

Zobacz pełną wersję : odrobaczanie



KaMiL_15
21-09-2013, 07:27
moja małą zbozówkanie je - wogóle nie jadła - wygląda strasznie marnie - niewiem czy była odrobaczona - jak odrobaczyc węża ?

Karla
21-09-2013, 09:16
Żeby węża odrobaczyć, trzeba najpierw zrobić badania. W ciemno się nie powinno odrobaczać, bo można zaszkodzić. Zorientuj się, czy warunki w terrarium na pewno są w porządku, bo może wystarczy coś zmienić (czy temperatura jest odpowiednia, tzn w chłodniejszej części terra 25, a cieplejszej 28 stopni, czy wentylacja/wilgotność jest dobra, czy wąż ma odpowiednie kryjówki po obu stronach terra, czy odpowiedni jest stosunek dnia do nocy, 12/12 do 14/10 d/n). Może wężowi nie odpowiada rodzaj/gatunek/wielkość pokarmu. Napisz, co próbowałeś podać (wielkość, gatunek, żywy czy martwy), o jakiej porze, w terra czy w oddzielnym pudełku, jak często. Skąd masz tego węża? Czy wąż wymiotował? Wypróżnia się? Jak się zachowuje?
Jeśli masz możliwość zrobienia zdjęcia to wrzuć na forum, zobaczymy, czy rzeczywiście marnie wygląda, czy jest się czym martwić.

pozdrawiam, Karla

KaMiL_15
21-09-2013, 12:48
podawałem zwykłego mysiego noworodka - wsadzilem do terra dwa, jeden martwy i jeden żywy były w innych miejscach - nie zauważyłem odchodów, wymiotował tylko wtedy kiedy go karmiłem na siłe (po dwóch godzinach od karmienia) mam go od kolegi (wymieniłem za ptaszniki) wydaje mi się że normalnie się zachowuje - w dzien leży w jednym miejscu (nie w kryjówce, kryjówki ma dwie (jedna pod korzeniem druga pod doniczką) wieczorem zaczyła pełzać po terrarium.
nie mam możliwości zrobienia zdjęcia

Karla
21-09-2013, 12:59
W jakim wieku jest i jakiej wielkości? Skoro masz go od kolegi, to pewnie wiesz, czy wcześniej jadła normalnie?
Pierwsza rzecz, karmienie na siłe zostawia się na koniec (czyli na moment, kiedy wąż zaczyna tracić na wadze). Ile razy i kiedy ostatni raz zwymiotował?

pozdrawiam, Karla

KaMiL_15
21-09-2013, 13:11
raz żygnął - u mniego podobno jadł normalnie,a le wąż jest bardzo bardzo chudy
niewiem w jakim jest wieku ale ma ok 25 cm karla wołabym abysmy pogadali na gg napisz czy ten numer który masz w profilu jest aktualny bo juz raz napisałem i zero odpowiedzi

Karla
21-09-2013, 13:13
pisz na ten numer, ale nie wiem, jak dlugo jeszcze bede przy necie

42d3e78f26a4b20d412==