PDA

Zobacz pełną wersję : sciemniacz



die
11-09-2013, 08:18
Powiedzcie mi prosze taka rzecz.. Jaki rodzaj sciemniacza stosujecie do promiennikow? Nie wiem czy sa wogole jakies rodzaje? czy tylko takie tradycyjne włączniki swiatła z mozliwoscia przyciemnienia . A moze sa jakies sciemniacze ktore mozna zamontowac na przewod?
I mam jeszcze jedno pytanko.. Napiszcie mi prosze o jakiej mocy stosujecie promiennik i w jakiej odleglosci od miejsca ogrzewanego jest i mniej wiecej jaka temperaturke wytwarza pod nim.
Wiem ze duzo pytan no ale kto pyta nie bladzi a dla gada ktorego planuje zakup chce miec jak najlepsze warunki ;)

afrox
11-09-2013, 10:30
no trza by jeszcze powiedzieć co zamierzasz kupić...

die
11-09-2013, 10:38
Legwana zielonego

piotr
12-09-2013, 01:16
- takie jak do zwykłych żarówek, zwróć uwagę na moc (minimalną też),
- w Castoramie nabyłem niedawno taki na sznur - ok. 50 zł.

pozostae pytania: wszystko zależy od wielkości terra, temperatury otoczenia i gatuku gada.

P.

DEXiu
12-09-2013, 09:17
Hmm. Ciekawe. Ja jak kupowałem ściemniacz (też "nakablowy") to dałem za niego prawie stówe :/ No ale mniejsza o to. Kupisz jaki znajdziesz. Najistotniejsze jest maksymalne obciążenie jakie może wytrzymać ściemniacz. Większość ściemniaczy typu "naściennego" wytrzymuje kilkaset watów. Mój "nakablowy" max. 150 W :( ale jak dla mnie to wystarczająco :)

42d3e78f26a4b20d412==