PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego wentylację



artur_kocuba
12-09-2013, 07:15
Mam terra z osb i ponawiercane w nim otwory na wentylację. one jednak nie wystarczają i musze zrobić lepszą wentylację pytane jak? czy mam wyciąć w osb prostokąt i włożyć weń kratkę wentylacyjną(taka plastikowa, biala-do łazienek) czy w ten otwór wsadzić metalową kratkę? powiedzcie mi co i jak zrobić....

Kmieciu
12-09-2013, 08:33
plastikowa kratka to nie jest zbyt dobry pomysł.. świerszcze ci ją mogą przegryźć. lepsza jest taka gęsta metalowa :)

artur_kocuba
12-09-2013, 10:24
swierszcze?acha zapomnialem, to jest terra dla zbozowek... a propos, to gdzie taką grubą metalową można kupić?

Majcher
12-09-2013, 14:19
w sklepach budowlanych-siatka moskitiera ale pytaj sie czy na metry sprzedaja bo to roznie bywa a nie optrzebujesz calego wielgasnego zwoju

DEXiu
13-09-2013, 12:18
Tylko że takie moskitiery są zwykle nie metalowe tylko z tworzywa sztucznego, co nie zmienia faktu że sprawdzają się całkiem nieźle. Jedyne "ale" to to że musisz się zabezpieczyć na wypadek gdyby gryzoń karmowy przegryzł siatkę (czyli np. moskitierę wkleić od wewnątrz na silikonie akwarystycznym, a od zewnątrz przykleić / przykręcić metalową kratkę wentylacyjną.

Majcher
14-09-2013, 02:30
zalezy gdzie kupisz ja wczoraj kupilem metr kwadratowy takiej aluminowej moskitiery i duzo nie zaplacilem-sprawdza sie doskonale nic jej nie przegryzie. pewnie mi troche jej zostanie-duzo potrzebujesz?

42d3e78f26a4b20d412==