PDA

Zobacz pełną wersję : swojenie



AdamMass
25-09-2013, 14:50
mam pytanko jak oswoic lamplopertisy chowaja mi sie one caly czas w piasek a z rak prubuja ucuec zreszta na widok czlowieka tez uciekaja co zrobic ? prosze o pomoc aha sa juz tekie w miare duze oklolo 70-80 cm

FURUS
25-09-2013, 15:14
mozesz sprubowac wsadzic do terra koszukle w ktorej xchodziles caly dzien ale nie perfumowalna zeby poczuly twoj zapach wtedy nie beda kojazyc go z niczym niebezpiecznym

Grochu
25-09-2013, 15:16
to co wymieniłes wcale nie jest objawią dzikości. tka już im raczej zostanie.

jak waż nie kąsa, tzn, że jest dobrze

Biber
26-09-2013, 00:25
mimo wszytsko możesz spróbować z koszulką :)

Karla
26-09-2013, 14:56
Oswajanie węży odbywa się wyłącznie przez regularne wyjmowanie z terrarium. Inaczej się po prostu nie da. A oswojenie to nie tylko to, że wąż nie gryzie, ale też że mniej się stresuje kontaktem z człowiekiem. Niektóre zawsze będą próbowały uciec, taka natura.

pozdrawiam, Karla

ps. WĘŻY SIĘ NIE TRZYMA NA PIASKU. Proponuję zminić podłoże, bo piasek może tylko zaszkodzić (zatyka przewód pokarmowy)

Ali
27-09-2013, 06:37
da sie był nawet post w którym koles miał problem z wężem bo sie odzywaczaił od niego i zrobił tak z koszulą jak mówi furus i dało efekt .

Karla
28-09-2013, 08:19
I nie wyjmował węża w tym czasie, tak? A poza tym, ten wąż już wcześniej był oswojony, jedno czy drugie wyjęcie z terra mu po prostu przypomniało. Wąż się musi przyzwyczaić nie tylko do zapachu ludzi (ten zapach jest przecież wszędzie, wąż go zna), ale i do dotyku. To, ze zna jakiś zapach, nie znaczy, że się nie boi zjedzenia przez jego właściciela

pozdrawiam, Karla

reed
28-09-2013, 14:08
Dokładnie tak, wężyk musi kojażyć ten zapach z czymś dla niego normalnym, w tym wypadku z "macaniem przez właściciela"
Numer z koszulką jest bardzo dobry, przynajmniej u mnie prawie zawsze się sprawdza :)

42d3e78f26a4b20d412==