PDA

Zobacz pełną wersję : ZBOZOWA I PYTANIA O HÓW!!



josetsu
26-09-2013, 16:17
z gory prosze nie pisac ze takich pytan jest mnostwo itd!!! ze moGe znalezc odp w innych postach!!!
wiec:
1.mam zboza 80cm i pytanko zwiazane z nim co ile taki waz przechodzi wylinke-wiem ze to zalezy od temp i terrarium,karmienia itd-ale prosze podac tak w przyblizeniu co ile?
2. zauwazylem ze moj waz "zbladl" i ma metne oczy-czyli zbliza sie do wylinki czy nie?-czy moze byc to rowniez objaw choroby-waz jest aktywny i nie widze u niego apati-wiec to chyba wylinka?
ile trwa taki okres zmetnienia?
3.czy podczas takiego okresu moge podac wezowi mysz-czy zaczekac az wylinieje(jaki okres czasu po wylince trzeba odczekac i podac wezowi mysz)-czy moge ja podac od razu po wylince czy czekac i ile?

_TRIMK_
26-09-2013, 16:22
NIe podawaj mu myszy taki okres trwa różnie ale około 7dni!

Biber
27-09-2013, 00:50
1. Zależy, jak rośnie to przechodzi wylinki częściej, jak jest starszy to już nie rośnie tylko od czasu do czasu zrzuca "zużytą" skórę :D
2. Na to pytanie nie odpowiadam bo to takie banalne i jednak napisz to: TAKIE RZECZY POWINIENEŚ WIEDZIEĆ A NAWET JAK NIE WIESZ TO MOŻESZ BEZ TRUDU ZNALEŹDŹ NA FORUM! i takich pytań jest mnówsto :) dlatego mam gdzieś twoje prośby o to żeby nie pisać że takich pyttań jest mnóstwo bo jak dla mnie jesteś za bardzo leniwy :)
3. nie podawaj teraz jedzenia, wąż i tak pewnie go nie ruszy daj po wylince
POZDRAWIAM :)

xav_setherial
27-09-2013, 03:32
Biber, węże zrzucają wylinkę do końca swoich dni, bo rosną przez całe życie. Po prostu jak wąż jest dorosły to proces ten jest praktycznie niezauważalny dla hodowcy, bo przyrost długości węża jest bardzo mały.

xav

dreex
27-09-2013, 03:42
Masz racje Xav_setherial , musisz sie przyzwyczaić do tego ze co jakis czas na terrarium pojawiają sie terrarysci , najczesciej młodzi i zachłyśnieci tematem i po niedługim czasie służą poradą jako doświadczeni hodowcy - śmiać mi sie chce z tego za każdym razem. Mógłbym wymienić tu przynajmniej kilkanascie nicków..... a finałem tego jest potem ogłoszenie - .... sprzedam węża razemz terrarium i osprzętem z powodu ....... Szkoda tylko tych zwierząt.Pozdrawiam

Kretschmer
27-09-2013, 04:00
Nie dawaj myszy bo nawet jak zje (No... twoja zbożówka jest już duża więc może nie mieć takich problemów- zgrubienie duże nie będzie) to może mieć problem ze zrzuceniem wylinki. Mój kumpel miał tak z tęczówką 60 cm. Miałą takie zgrubienie że nie poradziła sobie z wylinką. Została jej w tym miejscu i dalej schodzić nie chciała. Musiał jej trochę zdjąć.

DEXiu
27-09-2013, 05:04
Kretschmer dobrze radzi - chociaż jest szansa że zje myszkę to może mieć problem z wylinką, ale to też nie jest tak do końca bo jeśli dopiero rozpoczęło się mętnienie to do wylinki minie jeszcze co najmniej tydzień więc mysz zostanie dawno strawiona. Po prostu nie ma takiej potrzeby żeby dodatkowo obciążać i narażać węża - podczas zmętnienia zbożóweczka ma pogorszony wzrok i nie dość że może podczas polowania sobie nie trafić a wtedy nie wiadomo jak się zachowa gryzoń, to jeszcze niewiele widząć może się tego gryzonia w ogóle wystraszyć i olać totalnie.

josetsu
27-09-2013, 07:18
moze i macie racje ale ja juz kilka lat siedze w terrariach a ze pytam o wylinke to nic smiesznego!! poprostu chcialem sie spytac-a co do sprzedawania to raczej nie zamierzam sprzedawac przez najblizszy rok lub wiecej!!! i nie wiem czemu sie nabijasz-pytanie jak kazde inne!! a jak chcesz sie ponabijac to gdzie indziej-i nie zasmiecaj swoimi postami forum!

dreex
27-09-2013, 09:00
w moim poscie odniosłem sie akurat do uwag Bibera i przychyliłem do wypowiedzi xav_setherial ktory odpowiadał na jego posta a nie Twoich pytań dotyczących zbożówki. Czytaj uważnie kolego .....Pozdrawiam

josetsu
27-09-2013, 09:04
sorki nie dioczytalem zwracam Honor!!!

mordd
28-09-2013, 14:31
Dorosłe linieją 3-4 razy w roku, ale tylko takie, które się nie rozmnażają. Samice Synchronizują wylinki z cyklem rozrodczym - linieją tuż przed zniesieniem jaj i zazwyczaj chwilę po. Ilość wylinek zwiększa się wraz ze wzrostem zniesień. Samice mająca 3 zniesienia jaj w roku (są tacy szalency...) mają i 8 wylinek. 80 centymetrowy linbieje częściej niż dorosłe, ale o ile częściej nie odgadniesz bo zależy to wyłącznie od tempa wzrostu - jak rośnie wolno to 4 jak szybko to więcej. Karmić możesz natychmiast po wylince. Ps. Ilość wylinek dotyczy zbożowych i pokrewnych.

42d3e78f26a4b20d412==