PDA

Zobacz pełną wersję : podatek??



Grażynka
12-09-2013, 11:35
kolega mi powiedzial ze w tele ekspresie mówili o tym ze zostanie wprowadzony podatek na zwierzeta egzotyczne?/ :|
wiecie cośna ten temat??

Wino
12-09-2013, 11:39
temu co nie wierzysz i wiesz ze moze cos powiedziec nawet nie wspominaj ze masz jakies zwierzątko egzotyczne to nikt sie nie dowie ze takie cos masz w domku i nie bedziesz musiał płacic bo przeciez ci wszyscy podatnicy co pobierają za to opłate nie chodza po domach i zaglądają czy masz jakies zwierze

lipton
12-09-2013, 11:40
podatek na zwierzeta egzotyczne był jest i bedzie , przed wejo uni wynosił 3 % , po wejsciu do uni wynosi 22 %

lipton
12-09-2013, 11:42
ale oczywiscie wchodzi on w koszt zwierzecia ( oczywiscie legalnie zakupionego) i płaci sie go tylko raz przy zakupie zwierzecia

Czarna Rozpacz
12-09-2013, 11:45
ale z tego co ja rozumiem to oni chca wprowadzic podatek jak od psow.Za to,ze masz to w roku sie placi iles tam zlotych.Oczywiscie jezeli zglosisz,ze masz.
U mnie od psa jest cos okolo 50 zl

lipton
12-09-2013, 12:11
od psa jest to 47 zł rocznie a nie miesiecznie. moim zdaniem niejest mozliwym wprowadzenia takiej opłaty , poniewaz jest to zwierze które jest czymane całkowicie w domu .

talullah
12-09-2013, 12:16
Za psa i tak płaci niewielki % posiadaczy, a psa widać i wali kupki na ulicy. Kto zajrzy do domu hodowcy, żeby np. liczyć pająki? To będzie, jak z rejestracją kilka miesięcy temu. W urzędzie panie robiły duże oczy, bo nie znały większości zwierząt podlegających rejestracji. (mówię o pająkach, bo na innych się nie znam).

Czarna Rozpacz
12-09-2013, 12:54
lipton-przeciez pisze,ze w roku.
A co do tej oplaty tez sie nie zgadzam.Niech placa ludzie ktorzy mieszkaja w blokach i wyprowadzaja psa na trawnik przed bolkiem.Moj sra u mnie na ogrodku i musze to sprzatac potem ja.

Jędrek
14-09-2013, 05:28
Podatki nie zależą do rozsądku. Zawsze władca ustala (lub organ prawodawczy) ile mu potrzeba (ile chce) i ściąga. Był podatek od oszklonych okien, dziurek od klucza, długich nosków przy butach i bezżennosci powyżej 26 lat.
Jedyny, jaki ludzie chętnie płacili, to był podatek od urody żony, narzeczonej i córek, wymierzany wysoko. Niestety był on tylko w jednym opowiadaniu.
Pozostaje mieć nadzieję, że egzotyków jest za mało, (zwłaszcza rejestrowanych) żeby opłaciło się je opodatkować.

Kmieciu
14-09-2013, 05:53
podatki to jedno wielkie g****. gdyby tych debili z sejmu zamienili na wykształconych i młodych ludzi to w Polsce byłoby o wiele lepiej a dziura budżetowa to byłaby tylko legenda...

ZakkWYLDE
14-09-2013, 08:06
tylko skąd oni by na to wzięli skoro podatki to g***o?A skoro jesteś taki mądry to spróbuj ich zastąpić i zmienić wszystko z dnia na dzień.Krytykujesz, tylko nie bardzo wiesz co

Czarna Rozpacz
14-09-2013, 09:07
ZakkWYLDE wiesz co?Ja chetnie kupie od ktoregos z sejmu jego mieszkanie,ale po takiej cenie jaka jest w jego zeznaniu podatkowym :)

Kmieciu
14-09-2013, 11:16
Zakk to inaczej wygląda... czy ja napisałem że z dnia na dzien? wiem doskonale że do tego potrzeba by było paru lat ale na pewno coś by się zmieniło... oni dbają tylko o swoje dupy a mają gdzieś obywateli... "damy wam wszystkim prace i mieszkania..." phehehe taaa i złote spłuczki do klopów... czy to jest normalne?

Jędrek
14-09-2013, 15:38
Ludzie, dajcie spokój, popatrzmy na rybki i gady, piekne liście itp. Od roztrząsania polityki robią się wrzody żołądka itd. A roztrząsanie wśród terrarystów wiele nie da.

42d3e78f26a4b20d412==