PDA

Zobacz pełną wersję : czy cos sie jej stalo



kaczi
28-09-2013, 10:07
mam takie pytanie :
dzisaj w nocy moja mlodziutka guttata okolo 30 - 35 cm owinela sie w nocy w okolo szyjki od zarowki i tak siedziala chyba cala noc najgorsze jest to ze wcisla sie polawa ciala miedzy pokrywe od terra i kabel doprowadzajacy prad do terrarium (dla zobrazowania jest rysunek w zalaczniku) zeby ja uwolnic musialem rozkrecic ta instalacje. w jej oczach bylo widac straszny bol bo jeszcze nigdy w zyciu niewidzialem takiego wytrzeszczu gal u zwierzecia.teraz ma takie wgniecenie w tym miejscu (aha akurat w tym miejscu ma w srodku owlosionego osseska) :( i mam pytanko czy moze miec ona uszkodzony kregoslup jesli tak to co z nia bedzie i jak ja mozna wyleczyc?

goblin
28-09-2013, 10:50
Zarówka się świeciła ?? Jak tak to może być poparzona... jeżeli ma uszkodzony kręgosłup to chyba tylko zamrazaka czeka...

daf
28-09-2013, 10:52
Jeżeli kręgosłup to nie ma szans. A żeby się nie zmarnowała to możesz dać lub sprzedać komuś kto ma Lampropeltisa ;)

TylerPL
28-09-2013, 11:38
W sumie przykra i kłopotliwa sprawa. Wgniecenie poze być spowodowane uszkodzeniem (r)zeber lub odkształceniem spowodowanym długim przebywaniem w tej samej pozycji. Ale nic nie sugeruje bo mało informacji na ten temat. Jak żarówka była włączona to mogło się nawet z niej zrobić pieczyste...

Bocieq
28-09-2013, 11:45
No i dlatego powinno sie zakladac na zarówki i oprawki jakies zapezpieczenia ... mam nadzieje ze Twojej zbożówce nic nie bedzie

Pituophis
28-09-2013, 11:49
Czy po prostu przeszła połową ciała przez oczko kabla?
Gdzie jest umiejscowione wgniecenie- na brzuchu, na boku czy na grzbiecie?
Czy porusza się normalnie? ( jak na mocno objedzoną), porusza normalnie żebrami przy pełzaniu?

kaczi
28-09-2013, 11:57
zarowka byla wyłączona a to odksztalcenie jest na grzbiecie i porusza sie normalnie (niezauwazylem zmian w ciagu ruchu u weza)

kaczi
28-09-2013, 11:58
tzn waz sie porusza normalnia a nie to wgniecenie

Pituophis
28-09-2013, 12:07
Może po prostu odcisnął się kabel, bo z tego co podajesz wynika, że kręgosłup jest nieuszkodzony. W takim razie nic jej nie powinno być. To wszystko, co mogę stwierdzić, nie widząc węża na żywo, ale raczej zapowiada się dobrze.
Nie zapomnij zabezpieczyć oprawki tak, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.

Rhodan2000
28-09-2013, 12:35
wiesz, trudno cos powiedziec, idz lepiej od razu do Weterynarza...

kaczi
28-09-2013, 12:59
taa tylko czy taki "zwykly" weterynarz cos zdjagnozuje albo cos?

Rhodan2000
28-09-2013, 14:42
nie... trzeba takiego, ktory wie o "Co" chodzi

xav_setherial
29-09-2013, 03:15
Poobserwuj węża przez kilka dni, jego zachowanie w terrarium, jak go bierzesz na ręce, zmacaj delikatnie za kilka dni to uszkodzone miejsce i obserwuj reakcje węża. Jeśli nie zauważysz jakiegoś dziwnego zachowania odbiegającego od normy, to wszystko jest ok. A wgniecenie zniknie za kilka wylinek.
Trudno, żeby wąż uszkodził sobie kręgosłup przez wciskanie się w oprawkę, bo poczuwszy sygnały bólowe zaprzestałby tego działania.

xav

DEXiu
29-09-2013, 10:05
Moja opinia jest taka: wąż to nie masochista - jak wlazł to i wylezie bez bólu. Nie będzie przecież na siłę wciskał się w dziurę żeby go bolało. W zasadzie to w terra jedyne niebezpieczeństwo to jest to że sobie tak będzie siedzieć na oprawce i nagle żarówka się zapali - wtedy może być Sajgon. Ale o takie rzeczy jak "zaklinowanie się" czy coś to raczej się nie martw - zbożówki są bardzo elastyczne i "ściśliwe" więc nic jej się nie stanie.

42d3e78f26a4b20d412==