PDA

Zobacz pełną wersję : I wezyk...



Adrian.moto
30-09-2013, 11:25
Do tej pory hodowalem pajaki. Ale sie napalilem na weza.
Co polecie na 1 szego i chyba ostatniego weza bo wiecej nie kupie bo juz nie mam miejsca w hacie.
Najlpeiej jakis malo agrsywny, malo wymagajacy (nie drogi) itp. Z tego co czytalem to zbozowy lub mleczny jest jeszcze jakis fajny o wymagania powyzej. Czy jedynie moge kupic tylko zobozowke lub tego mlecznego. Ktrego bym mogl spokojnie brac do reki.
Aha i podajcie mi (orientacyjna) cene po ile one stoja w. zbozowy i mleczny gdzies ok. 30-50 cm.

Adrian.moto
30-09-2013, 11:31
PS: CO sadzicie o wezu Lampropeltis mexicana jak dla mnie. I jaka jest jego cena. Tak jak podawalem wyzej czyli gdzies 30-50 cm.

Biber
30-09-2013, 12:13
ceny są na www.biofil.pl
Co do początkowego to polecam mexicane, zbożówke :) niektórzy też na początek kupują regiusy ale nie są one raczej zalecane dla początkujacych (chociaż sam kupiłem na początek regiusa)
POZDRAWIAM!

xav_setherial
30-09-2013, 12:19
Wybierz sobie takiego węża, którego chcesz i poczytaj na jego temat jak najwięcej, zanim go kupisz.

nara

SPeCTeR
30-09-2013, 13:28
Mozesz kupic sprawdzonego, jedzacego regiuska, jedzaca zbozowke, ponczosznika, czy constrictora. Wszystkie sie nadaja na poczatek tak naprawde

Biber
30-09-2013, 14:07
xaw:"Wybierz sobie takiego węża, którego chcesz i poczytaj na jego temat jak najwięcej, zanim go kupisz."
NIE!!!!!!!!! NIEEEEEEE! I JESZCZE RAZ NIE!!!!
Chodzi o to że ja naprzykład kiedy zaczynałem zajmować sie terrarystyką to podobały mi sie reticatusy i co??? wybiore sobie siatkowego poczytam o nim i moge go sobie kupić?! NIEEEEEEE!!!!!!! ZGADZAM SIE... wybierz sobie jednego z tych powyżej wypisanych, dużoooooo poczytaj najpierw zrób terra wyposaż a dopiero potem gadzik!
DOBRZE MÓWIE? :D

xav_setherial
30-09-2013, 14:21
Przecież Adrian i tak nie dostanie reticutalusa, zresztą sam piszesz, że czytałeś o tym gatunku i się w końcu nie zdecydowałeś na zakup. Przy odrobinie szczęścia Adrian też stwierdzi, że siatkowane nie są dla niego i zdecyduje się na coś innego ;)
Zakładam, że chłopak jest przy zdrowych zmysłach i nie będzie sobie sprowadzał potwora do domu.
Ale to jest fakt, że napisałem tamtego posta zbyt lakonicznie i ogólnikowo. Następnym razem będę bardziej precyzował.

pozdrawiam

Azazel
30-09-2013, 15:58
Pyton siatkowany nie jest potworem. Jest wielkim wężem regularnie przekraczającym 6,5m i 100kg wagi. Do tego posiada bardziej wybuchowy temperament niż np. tygrysi pyton.
Jest to moim zdaniem najpięknieszy dusiciel - posiadając terrarium o powierzchni około 12-15 m2 , przestrzegając pewnych zasad i nie obsługująć samemu dorosłych osobników można go trzymać z powodzeniem. Z tym wężem wiążą się gigantyczne koszty związane z jedzeniem, ogrzaniem ogromnego terrarium. Tylko dla bardzo doświadczonych hodowców i świadomych ryzyka.
Adrian pyta o spokojnego , nie agresywnego węża, łatwego w hodowli i nie wymagającego miejsca. Wybór ma ogromny : Lampropeltisy, Elaphe będą doskonałe na początek.

Rhodan2000
01-10-2013, 12:30
chyba tak...

Rhodan2000
01-10-2013, 12:42
a dlaczego nie jak wedlug innych od razu Pytkon krolewski? wyjasnij dlaczego gatunki nie sprawiajace "prawie" problemow? przeciez mozemy mu pomoc, i jego pierwszy waz bedzie naprawde super(no tak na 90 procent), i od razu sukces.... Mysle: Regius:))))
Hanna
PS
smiles to nie , ze niechce tego robic, sprobujmy razem, najpierw on czyta, pyta, my odpowiadamy, potem kupuje, ok?

Rhodan2000
01-10-2013, 12:45
Przestrzec mozna przed naprawde duzymi i niebezbiecznymi wezami: Tiger Python, Python siatkowy, Python skalny...
nie, nie wyobrazaj sobie , ze to bzdury, te zwierzeta sa naprawde niebezpieczne
Hanna

Adrian.moto
01-10-2013, 13:15
Juz zdecydowalem biore Lampropeltis triangulum sinaloe lub Lampropeltis mexicana mexicana. ALe sie jeszcze zdecydowac nie moge. Kotrego z tych dowuch. Ale chyba jednak tego sinaloe ja ogldalem fotki to ma zywsze kolory do mexicnay. Jak dobrze pojdzie to bede go mial w sobote. Ok. 35 cm za 130 zl.

Adrian.moto
01-10-2013, 13:36
Aha i najwazniejsze w przypadku tej mexicnay i sinaloew jest koniczne zimowanie.
Bo nie wiem czy sobie z nim poradze.

Rhodan2000
01-10-2013, 13:43
poradzisz sobie, w razie czego zapytasz i dostaniesz odpowiedz, krok po kroku:)
Hanna

goblin
01-10-2013, 13:44
jak chcesz rozmnazać to tak jeżeli chcesz jednego osobnika to nie...

Rhodan2000
05-10-2013, 10:17
a skalny?
Moi znajomi maja takiego, terra ma 25 metrow kwadratowych, jest bardzo agresywny, do obslugi terra potrzebuja dodatkowo 3 osob jako ubezpieczenie, jadlospis? np mala owca... nic dla mnie niestety...
Hanna

Biber
05-10-2013, 14:48
za młody na zimowanie... za rok go przezimuj :)

42d3e78f26a4b20d412==