PDA

Zobacz pełną wersję : Jak okreslic plec u Anakondy Zoltej??



ironkapela
30-09-2013, 12:16
Tak jak w temacie. Da wogole rade zrobic to bez sondowania?? Jezeli tak to po czym poznac plec?? :/ Pozdrawiam i czekam na odp

Lukas
30-09-2013, 12:32
sprawdz, czy ma pazyru, mój burm długo nie mial pazurów, i myslałem że to samica, ale niedawno zaczeły mu wyrastac, ma juz dośc pokaźne.PZDR.

Pituophis
30-09-2013, 12:46
Zależy jakiej wielkości jest ta anakonda.
U dorosłych bez problemu- samice mają 2,5-3,5 m( nawet ponad), duże, masywne, ogon proporcjonalnie dużo krótszy niż u samca. Samczyki to "pół porcji" a nawet jeszcze mniej :-) szczupłe, długi ogon, mierzą od 1,5-2,2 m.
Uderzające różnice w wielkości pazurów odbytowych- samice niemal ich nie mają, u samców duże, masywne. Widać to już u osobników o dł. 1 m. nie jestem natomiast pewien czy u mniejszych.
Zawsze pozostaje "popping"-wyciskanie ew. półprąci, ale nie radzę wykonywania tego osobom bez doświadczenia, ewentualnie palpacja bez wyciskania( zawodna u maluchów, ponadto trzeba wiedzieć, co się wyczuwa)
Samce od pewnego wieku wolniej rosnąi mniej jedzą, w porównaniu do samic( w tych samych warunkach)
Mam nadzieję, że wypowie się ktoś jeszcze, gdyż moja wiedza o anakondach nie jest duża, nigdy też żadną dłużej się nie opiekowałem.

Pituophis
30-09-2013, 12:49
Jesteś z Poznania- może pani Grażyna Pabijan z Zoo pomoże?

ironkapela
30-09-2013, 14:21
No moj wezyk ma dopiero ok 70cm. Ja sam nie bede sie bawil w okreslanie plci bo jeszcze zrobie wezowi krzywde :) Poczekam az bedzie mial 3 metry i wtedy sprawdze ;P Albo przejde sie do ZOO. Pozdrawiam i dziekuje za odp

PS. Jak wam podesle zdjecia to cokolwiek stwierdzicie??

42d3e78f26a4b20d412==