PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki na poczatek?!



Simon84
01-10-2013, 15:45
Na poczatku witam wszystkich!! :D

Wiem, ze tego typu temat byl juz poruszany wiele razy, wiec jezeli nikt mi nie odpowie beczal nie bede!! :D

I. chcialbym spytac jakiego weza polecili byscie mi na poczatk?! DOdam, ze od 3 lat mam 2 zolwie czerwonolice i mniej wiecej wiem o co biega z tego typu zwierzakami bo maja sie dobrze- sa zdrowe i maja chyba wszystko co moglem im zapewnic! (Chociaz zdaje sobie sprawe ze zolw i waz to 2 rozne stworzenia!)

II. Ile mniej wiecej moze kosztowac waz ktorego polecieliscie mi w odp. na I pytanie. Pytam, zeby nie kupic weza a pozniej zalowac ze za ta kaske moglbym sobie gdzie indziej kupic 2 takie same! :D

III. Planuje zbudowac "trojkatne" terrarium w rogu pokoju . Planuje zeby mialo okolo 1,8m wysokosci, a 2 scianki przylegle do scian pokoju mialy okolo 1,5m.
tylne scianki w terrarium chce zbudowac ze sklejki pomalowanej "ekologiczna" farba i oddzielonej od muru 5cm styropianem. Przod szkalnny! Co o tym myslicie?

IV. NA koniec podpowiedzcie mi jak mam przekonac mame ze waz jej nie zje/udusi/pokasa itp?!? :D

Z gory dziekuje za wszystkie odp. :D
Pozdro dla was i waszych "pupili"! :)

Raffee
01-10-2013, 15:53
No to juz sobie odpowiedziales na to pytanie. Czy wczesniejsze posty o tym jakiego wybrac weza i jak przekonac starych nie wystarczaja Ci? To pytanie jest naprawde meczace. Co z tego ze ktos poleci Ci regiusa jak Tobie bedzie sie podobac Boa. Poczytaj, wybierz sam konkretnego weza i dopiero pytaj czy bedzie dobry na poczatek i do danego terra.

Marcin .P
01-10-2013, 15:53
1 boa dusiciel
2 ok 200-300 zł
3 odpowiednie terra a co ze steropianem to nie wiem:(
4 hmm to chyba sprawa indywidualna:D

Simon84
01-10-2013, 16:13
Dzieki Marcinie P. za konkretna (a nawet bardzo :D) odpowiedz!! O cos takiego wlasnie mi chodzilo! A jezeli chodzi o steropian to jedna ze scian pokoju jest scaina zewnetrzna budynku i jest strasznie zimna i sklejka tez mogla by byc chlodna. :D

Raffee ale nie powiesz mi ze number fri juz tu kiedys bylo!!! :D respect!!!

Raffee
01-10-2013, 16:29
Nie wiem czy w tym dziale ale podobny pomysl z trojkatnym byl. A co do farby zeby pomalowac sklejke to najlepszy bedzie "Dulux Diamond" Jezeli terra bedzie przylegalo do scian od wewnatrz domu to styropian bedzie raczej zbedny.

Kretschmer
02-10-2013, 07:23
Tak jak mówił marcin Boa Dusiciel. Jest prosty w hodowli. Jeżeli nie podejdzie rodzince bo będzie że udusi czy coś takiego to kup Boa Tęczowego, a nawet na 2 Ci starczy za tę samą cenę co boa dusiciel (Młode chodzą po 100-150 zł)

Ali
02-10-2013, 11:06
Mi sie wydaje ze powinieneś sobie boaska kupić (są piękne) :D ale to tylk o moje zdanie

Simon84
03-10-2013, 04:56
Wiec zdecydowalem sie na boe dusiciela!! :D Fajnie wyglada i fajnie sie nazywa!!
Ale wstrzymam sie z jego zakupem do momentu zbudowania i wyposazenia terra, bo wiem, ze gdybym go kupil teraz terrarium bylo by zrobione na odpierd...!:D

A jezeli chodzi o rodzicow to powiem im ze to zbozowka ktora je tylko pszenice!! :D hihii
Dzieki za porady!! :D

Biber
05-10-2013, 02:22
dokładnie... najpierw terra i wyposarzenie a później wąż... co do tego jak przekonać rodziców to ja po prostu zamówiłem węża i przyszedł do domu :D troche wrzasku ale sie opłaciło :)

123456
08-10-2013, 14:51
witam!

dobry wybór sama mam boaska i jest super

polecam


Powodzenia. Ilo.

42d3e78f26a4b20d412==