PDA

Zobacz pełną wersję : Chcem węza kupic pomocy



skirmit
02-10-2013, 07:01
Chcem kupić węża niejadowitego spokojnego najlepiej młode zeby nie przekraczał 100-110 cm moze cos polecicie i moze ktos ma takiego węza do sprzedazy chodzi mi o młode węzyki małe czekam na pomoc w poszukiwaniu

Kretschmer
02-10-2013, 07:20
100-110 cm?
Ja proponuje dwa gatunki:
-Wąż Machoniowy (Boaedon Fuliginosus): Jest on nieco większy niż podałeś, ale nie dużo. Samce osiągają zwykle 70 a max. 90 cm a samice odpowiednio 130-150.
Jednak nie jest to wąż duży-jest on dość sznurówkowaty, więc nie będzie problemów z rozmiarami. Jest wyjątkowo prosty w hodowli, nie grymasi przy jedzeniu, nie musi mieć jakichś specjalnych warunków i nie przejawia żadnej agresji, a przy tym ładnie się prezentuje w terrarium suchym. Karmisz myszami, ale nie kupuj wężyków poniżej 45 cm bo będziesz miał problem z karmieniem (Ciężko dostać noworodki mysie, a dorosłej myszy nie wciągnie)
-Wąż Pończosznik: Nie mam doświadczenia w hodowli tego gatunku. Podejdzie pod te rozmiary i podobno jest banalnie prosty w hodowli. Tu masz opis:
http://terrarium.com.pl/wazponczosznik.php

RafalJG
02-10-2013, 07:20
Ze swojej strony moge polecic weza smugookiego, chinskiego i zbozowego.
Opisy znajdziesz oczywiscie w dziale Opisy Gatunkow.

Weze te sa malowymagajace i nadaja sie dla poczatkujacych terrarystow

Sa bardzo ciekawymi gatukami a do tego nie wymagaja zadnej papierkowej roboty w urzedach.
Mozesz kupic i trzymac sobie w domu

Raffee
02-10-2013, 07:27
Czy tak trudno uzyc finkcji "szukaj" ??? Poczytaj najpeirw, zastanow sie jakie mozesz miec duze terra i dopiero wtedy wybieraj sam a nie zeby ktos Ci proponuje danego weza tylko dla tego ze jemu sie podoba.To ma byc twoj wybor. Jak wybierzesz sobie weze ktore ci sie podobaja to wtedy zaloz temat ktory bedzie najlepszy na poczatek, napiszesz jakie bedziesz mial terra i ile kasy a napewno bedzie latwiej pomoc.

Kretschmer
02-10-2013, 07:34
Chcesz, żeby postępował według zasady mądry Polak po szkodzie? Chyba lepiej jak zapyta a nie kupi węża bo mu się podoba ale nie wie co go czeka? To co się podoba to sprawa gustu, a na tym foforum są ludzie którzy polecają zwierzaki proste w hodowli i spełniające wymagania przyszłego hodowcy.
Smugookie, Chińskie i Zbożowe rosną sporo większe od tego co on potrzebuje.

Raffee
02-10-2013, 07:47
Chyba napisalem zeby koles wybral sobie weze ktore mu sie najbardzie podobaja i dopiero wtedy pytal ktory bedzie najlepszy na poczatek. Przeczytaj, pomysl i dopiero pisz. I nie widze zadnego sensu zeby trzymal weza ktory mu sie nie podoba.

Kretschmer
02-10-2013, 07:51
Tak ale bez przesady... mi się podoba pyton tygrysi ale go nie trzymam bo nie mam warunków...

Raffee
02-10-2013, 08:18
Przeciez pisal ze chce weza 100-110 cm I watpie zeby wybral tygrysiego skoro chce malego weza. Poczyta, wybierze ze 2-3 weze tej wielkosci ktore mu sie najbardziej spodobaja i dopiero wtedy mozna doradzic ktory najlepszy.

goblin
02-10-2013, 09:28
RafalJG tak wszystkie węze które wymieniłeś osiągają 11-110cm... zwłaszcza chinski....



P.S:LoOOOOl

Karla
02-10-2013, 14:49
Hm... o ile mi wiadomo, to chiński i smugooki to jedno i to samo. Chyba, że ktoś się odnosi do różnych podgatunków (E.t.taniura jest zwana Chinese Beauty, E.t.friesei Taiwan Beauty), ale nie sądzę :) Chiński smugooki jest nietrafiony, pomyłka o dobre 1-1,5m :)

pozdrawiam, Karla

ps. zbożówka jest dobra dla początkujących pod warunkiem, że kupi się ze sprawdzonego źródła, jedzącą!

skirmit
03-10-2013, 01:53
EJ słuchajcie mi chodzi o to zebyscie podali mi gatunki kture dorastają to tylu i moze poradzili od kogo brac bo ja bede chciał młodego osobnika a bede brał małego bo mam dostemp do oseset mysich bez problemu dla mnie chem węza 100-110 cm w mlecznych tylko nie wiem kture podgatunki mlecznego dorastają mogą byc jeszcze jakies inne acz kolwiek najbardziej interesuje mnie mleczny wąż pomocy i zeby terrarium takiemu wężowi nie przekraczało tak 70 długosci 40 szerokosci i 30 wysokosci moim zdanien wielu wężom starczy ej chyba ze znacie jakies ladne i mniejsze węzyki kture nie odrastają nawet 100cm oki czekam na odpowiedz

skirmit
03-10-2013, 01:56
EJ jedne wąz mi sie spodobał nie z mlecznych ale nie wiem czy miał bym z jego hodowlą zadnych problemów. Jest to pańczosznik co sondzicie o tym gatunku oczywscie nie zawujajcie sie wokul tylko tego gatunku szukam jeszcze innych potem pomozeciem i jak cos wybrac

reed
03-10-2013, 03:34
Wąż pończosznik (Thamnophis sirtalis Linnaeus, 1758)
Synonimy
Ogrodowiec zwyczajny.

Wielkość
W zależności od podgatunku dorosłe pończoszniki osiągają od 45 do 130 cm długości. Zwykle jednak jest to 45-65 cm.

Długość życia
Przy dobrej opiece mogą przeżyć do 13 lat.

Wygląd
Smukła, delikatna budowa ciała, słabo wyodrębniona głowa, ubarwiebnie czarne, wzdłuż ciała ciągną się trzy jasne pasy, których występowanie nie jest regułą. Występują odmiany nie posiadające bocznych pasów, a także o plamistym ubarwieniu.

Występowanie
Od południowej Kanady po Zatokę meksykańską, oraz w północnym Meksyku.

Cechy szczególne
Ładny, atrakcyjny wąż polecany początkującym terrarystom. Typowa dla tego rodzaju jest nie podzielona tarczka analna. Występuje w licznych podgatunkach różniących się od siebie barwą i rozmiarami. Na okres zimowej hibernacji pończoszniki zbierają się w ogromne grupy liczące nawet kilkaset osobników.

Ciekawostki
Druga polska nazwa pończosznika, ogrodowiec zwyczajny pochodzi od tego, iż węże te nie boją się ludzi przez co często spotyka się je w przydomowych ogródkach.

Aktywność
Aktywny za dnia i w nocy.

Biotop
Trzymają się okolic wilgotnych: brzegów rzek, mokradeł i bagnisk oraz podmokłych lub wilgotnych lasów. Często spotyka się je również w rejonach podmiejskich, ogródkach przydomowych, a nawet parkach miejskich.

Terrarium
Wąż pończosznik nie wymaga zbyt dużego terrarium. Konieczne jest umieszczenie w nim basenu na tyle dużego, aby wąż mógł w nim swobodnie popływać. Jako że rośliny nie są niszczone prze pończoszniki wskazane jest obsadzenie terrarium roślinami co poprawi wygląd terrarium oraz polepszy samopoczucie żyjących w nim zwierząt. Jako dodatkowy wystrój w zbiorniku należy również umieścić kawałki kory, które będą stanowić doskonałe kryjówki dla gadów, oraz mech i niskie korzenie. W terrarium musi się znajdować jakieś suche miejsce, gdyż w przeciwnym razie węże te często zapadają na choroby skóry. Konieczną częstą wymianę wody można sobie ułatwić zamontowując a basenie korek wypustowy oraz kran ze stałym dostępem świeżej wody. Podłoże powinna stanowić ziemia zmieszana z torfem i piaskiem w proporcji 1/2/1.

Wielkość terrarium
Wymiary 80/50/40 cm.

Oświetlenie
Wiosną i jesienią promienniki powinny pracować przez 12, a latem 14 godzin na dobę. Stosowanie jarzeniówek lub energooszczędnych żarówek pozwala uniknąć przegrzania terrarium. Naświetlanie zwierząt promieniami ultrafioletowymi nie jest konieczne pod warunkiem, że dostarczymy im dostatecznej ilości witamin w pożywieniu.

Temperatura
W zależności od pory roku węże te wymagają temperatury powietrza w granicach 20-30°C, natomiast podłoże może być ogrzane do 35°C. Wskazane jest, aby w terrarium znajdowało się miejsce o temperaturze o kilka stopni wyższej niż w innych miejscach. Podgrzewanie wody w basenie nie jest potrzebne.


Wilgotność
Powinna się utrzymywać na poziomie około 60%. W zbiorniku powinno się znajdować suche miejsce.

Żywienie
Żywienie tego gatunku jest bardzo proste, gdyż przyjmuje on bardzo różnorodny pokarm. Chętnie jedzą żaby, kijanki, myszy i noworodki szczurze, ryby, dżdżownice, ślimaki, a nawet niektóre owady. Większość osobników daje się nauczyć przyjmowania pokarmu rozmrożonego jak filety rybne oraz mięso wołowe, niektóre jednak nie przyzwyczajają się do tego typu pokarmu.

Rozpoznawanie płci
Samice są wyraźnie większe i grubsze od samców, mają także przeważnie krótsze ogony. Nasada ogona u samców jest wyraźnie pogrubiona ze względu na obecność półprącia.

Rozmnażanie
Pończoszniki parzą się w terrariach po okresie hibernacji i kolejnie po zrzuceniu wylinki. Często wokół jednej samicy zbiera się wiele samców starających się okręcić wokół jej ciała i zapłodnić ją. Kopulacja trwa 10-20 minut. Po trwającej w zależności od temperatury i kondycji samicy około 80-100 dni ciąży samica rodzi żywe młode, których może być za jednym razem od kilkunastu do 40. Podawana czasami liczba 80 sztuk powinna być traktowana jako ewenement. Przy odpowiednich warunkach para węży podchodzi do rozrodu dwa razy w roku. Dojrzałość płciową młode wężyki mogą osiągnąć już po jednym roku, jednak do rozrodu należy dopuszczać je dopiero kiedy skończą dwa lata.

Zimowanie
Zimowanie trwa przeważnie 2-4 miesiące i przeprowadza się je w skrzynkach wypełnionych wilgotnymi liśćmi i mchem w temperaturze od 8 do 10°C.

Uwagi
Niezjedzony pokarm należy usunąć z terrarium, ponieważ może on zaszkodzić jego wyposażeniu jak i pokaleczyć samego węża. Nie należy rówież trzymać tego węża w zbyt wilgotnym środowisku, gdyż może to doprowadzić do powstania infekcji bakteryjnej.


Opracowanie
Opracował Agam.

<a href=http://terrarium.com.pl/wazponczosznik.php>żródło</a>

Sojkas
03-10-2013, 06:35
Sluchaj, przepraszam za to, co napisze ale nie moge!
Zamiast weza kup sobie slownik ort. i zalatw jakies korki z polskiego z naciskiem na interpunkcje. To, co piszesz to po prostu belkot. Uwierz na slowo -> przecinki NIE wyszly z mody.

Kretschmer
03-10-2013, 11:55
Pończosznik to nie wąż mleczny. To całkiem inny gatunek. Nie ma problemów z hodowlą. Jeden z najłatwiejszych węży podobno.

Kretschmer
03-10-2013, 12:18
Sorry... napisałeś 'nie z mlecznych' a ja przeczytałem 'z mlecznych'... jeszcze raz sorry:) Ślepy jestem 8-)

_TRIMEK_
04-10-2013, 04:29
JA PROPONUJE LAMPROPELTISY!

42d3e78f26a4b20d412==