PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie Trimeresurus albolabris 20cm-owego



Archie
02-10-2013, 11:28
Witam! Pytanie tyczy sie karmienia(czym karmic) mlodego, 20cm-owego ORAZ 30cm-owego Trimeresurus albolabris!
Zalezy mi na obu dł. Z gory dziekuje!

MIDO
02-10-2013, 11:40
Witam mała żaba trawną albo wodna.Lub posmaruj noworodka mysiego żabą aby wąż czuł jej zapach i powinien też zjeść.Wiesz dla 20cm mniejsza żaba a dla wiekszego taka sama lub wiekasz to samo tyczy sie noworodkow mysich.Najpiewm powinienes przeczytać opis a potem pytać.W opisie masz napisane wszystko bardzo wyrażnie czarno na białym:-)Możesz oczywiście dać zwykłego noworodka nie smarowanego żabą.

Archie
02-10-2013, 11:43
Nie ma opisu tego weza w jezyku polskim dlatego tez pytam tutaj.
Jest opis ale innego podgatunku a chce sie upewnic czy jest jednakowo.
Przeczytalem i to co napisales teraz potwierdza moja wiedze.
Dziekuje!
Pozdrawiam!

MIDO
02-10-2013, 11:46
One sie tylko wyglądem troche różnią.Hodowla prawie identyczna.
Prosze :-D

Archie
02-10-2013, 11:48
Dobrze sie upewnic :)
Dziekuje
ps. skad wziasc zabe trawna w zimie :> myslisz ze w Biofilu moga byc?

Obcy
02-10-2013, 12:09
tylko nie szponiastą !!!

MIDO
02-10-2013, 12:28
W biofilu raczej nie będzie.Wątpie abyś znalazł na wolnosci terasz ,ponieważ poszy już zimować.Zimujacej żaby na 80% nie uda ci sie znalezć :-(

Pituophis
02-10-2013, 12:36
Przypominam, że krajowe płazy są pod ŚCISŁĄ ochroną, bez względu na głodne trwożnice.

daf
02-10-2013, 12:54
Człowieku opis jest. Wystarczy sobie książkę kupić. Ja pierdzielę czy wy myślicie że najlepsze info jest w necie?!

Archie
02-10-2013, 13:12
-->daf
mam to gdzies rozumiesz? nie bede wydawal kase na ksiazke!
Przeciez tutaj ludzie sie znaja prawda??
nieodzywaj sie jak masz mowic takie rzeczy!
Nie prosze Ciebie o NIC. Prosze Tych ktorzy sie znaja i chca pomoc.
Zaba szponiasta oczywisicie ze odpada ale dzieki za poinf ;)

Obcy
02-10-2013, 13:24
ten opis jest dobry , żaby żabami , ale spróbuj z noworodkiem bo niekiedy nawet juz takie maluch jedzą

Archie
02-10-2013, 14:37
ok sprobuje ale musze po niego jeszcze pojechac ;)
chce sie upewnic zanim kupie.

king
02-10-2013, 15:38
Ja posiadam 18centymetrową Trimeresurus stejnegeri, niestety niechce nic jesc od kad ja mam (a jestem 3wlascicielem). U hodowcy u ktorego sie urodzila podobno jadla mysie noworodki z linijki, ale u drugiej osoby nie chciala nic jesc, nie zwracala uwagi na malutkie zabki ani na noworodki. Probowalem ja karmic 1dniowym noworodkiem mysim lecz sytuacja sie powtarza- brak zainteresowania, a dawalem jej na rozne sposoby. Mysle wiec ze juz czas na rozpoczecie przymusowego karmienia, tylko nie wiem jak do tego sie zabrac. Czy moglby mi ktos napisac jak to zrobic krok po kroku, z gory dziekuje.
Prosze o nie pisanie glupich odpowiedzi.

FURUS
02-10-2013, 17:32
to wyzwanie przymusowe karmienie trimka :) a tak apropo karmi sie przymusowo jak waz straci 20% masy ciala jesli nie traci jeszcze masy tak szybko zaczekaj z karmieniem

MIDO
03-10-2013, 04:18
No king lepiej daj komuś kto ma doświadczenie w karmieniu przymusowym.Trimeresurusy maja inaczej zbudowaną czaszke co jeszcze troche utrudnia karmienie przymusowe.Masz 15 lat i już hodujesz jadowite czy to nie za wcześnie ? :-)<joke>

king
03-10-2013, 07:34
niestety waz juz nieje ok 5miesiecy, a moze i wiecej. Na moje oko stracil juz ponad 20% masy ciala, czego dowodem moze byc 'wiszaca' skora

Grochu
03-10-2013, 12:33
to stanowczo za długo. karmienie przymusowe trzeba niestety wykonać natychmiast, o ile wąż ma przeżyć.

weź węża na hak, porusz nim tak, by zawinął się wokół niego, unieruchom głowę.
chwytasz go tuż za głową od góry i dołu kciukiem i pacem wskazującym. pysk otwierasz zapałką... noworodka wkładasz do pyska, najdalej jak dasz nie zbliżając swoich palców do zębów jadowych. później bierzesz okrągłyołówek bez gumki (okrągły, nie kanciasty!) i nie zastruganą stroną wpychasz noworodka jak najdalej dasz rade (uwaga na zęby jadowe!).
później chwytasz za szyję w miejscu gdzie aktualnie znajduje się noworodek i sukcesywnie przepychasz w dół. mniej więcej do po,lowy długosci ciała (żoładek).

coolary
03-10-2013, 13:25
Ja tutaj bym dodał:

Po pierwsze nie radze 15 latkowi kramić jadowitego węża (ciekawe kto Ci wogóle sprzedał).

Jeżeli już zdecydujesz sie na karmienie: kiedy noworodek będzie już w pysku węża spróbuj puścić (bardzo możłiwe, że zaczenie połykać sam).

_TRIMEK_
04-10-2013, 04:28
to niejest takie łatwe!!! pomyślcie ludzie wężykl ma 20cm!przesrane go złapać za głową! Ja tak miałem ze stejnegeri ale mi się udało bo niełapałem tylko biłem węża noworodniem a on do kąsał wkońcu jak kąsnął to trzymałem przy pysku w rogu terra i niemiał gdzie się obrócić i wtedy sam zjadł! sprubuj go molestować noworodkiem!

king
04-10-2013, 05:37
wy sie mnie czepiacie ze mam 15lat i sie biore za hodowanie twoznic, a jak prosze o rade to udziela sie 14letni trimek i nic (sorry trimek ze podalem ciebie jako przyklad)

MIDO
04-10-2013, 06:04
Nie połapałeś sie że to jest żart ?
to ja sie czepiłem dla żartu tak na seroi co m,nie to obchodzi co ty hodujesz rob co chcesz i hoduj co chcesz.Przecież juz all napisali co masz robić jak masz konkret problem to napisdz na maila marcinn5@op.pl

Gerald
05-10-2013, 14:23
Grochu trzeźwy jesteś? Spróbój zrobić coś takiego ze zbożówką, i zobacz czy ona ci się owinie.Poza tym niewiadomo jak byś uważał to rowścieczony wąż i tak może ugryźć.

goblin
05-10-2013, 14:35
_TRIMEK_ hahahahaha biczowanie osseskiem :D ty zoofil jestes i tyle :D powiadasz molestowac węza osseskiem :D

Obcy
05-10-2013, 14:46
Ale ma racje bo własnie takiE lekkie uderzanie po pysku bardzo często skutkuje i wąz chwyta ;]

czesiek_
06-10-2013, 07:08
Ludzie karmic przymusowa jadusa majac takie doswiadczenie ....
Moje trimki karmiłem pod wieczur po obfitym spryskaniu terrarium ciepla woda i nigdy nie mialem problemow z karmieniem, zarówno młodych jak i dorosłych.
I ponownie przypominam ze wszystkie płazy w polsce są pod prawna ochrona.

42d3e78f26a4b20d412==