PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu moj regius



Arem
03-10-2013, 07:57
Witam po raz kolejny w ciagu ostatnich paru dni.
Posta tego kieruje przede wszystkim do osob z duzym doswiadczeniem z wezami i tych ktorzy maja regiusy.
Otoz wydaje mi sie ze brak profesjonalizmu z mojej strony moze zle wplynac na zycie weza wiec z ciezkim sercem chcialbym ja oddac osobie ktora ma juz doswiadczenie z niejedzacymi krolewiczami.Boje sie ze moge nie dac rady i tylko uprzyksze zycie temu stworzeniowi.
Chcialbym go oddac za sume ktora ja za niego zaplacilem-nie pragne na niej zarobic po prostu chce zeby trafila ona w dobre rece.Cena jaka za nia zaplacilem ja to 120zl(jest to samica 80cm).Dodatkowo to weza dodam 2 myszoskoczki(prawdopodobnie para) moze ktorys z nich zostanie kiedys obiadem weza.Samiczke ta moge dowiezc do Wroclawia gdyz prawie co weekend jade tam.
Wiem ze jest to nieodpowiedni dzial ale w zakladce sprzedam kreci sie duzo amatorow i osob ktore po prostu "napalily sie" na gada dlatego tez wole napisac tu.

Krzysztof.W
03-10-2013, 09:43
Gdy nie czujesz się na siłach, możesz sprzedać swego weża niemasprawy. Ale z większością pytonów królewskich jest tak że gdy osiągną pierwszy rok życia, to w porze jesienno-zimowej przestają pobierać pokarm, aż do pużnej wiosny.

Biber
03-10-2013, 11:00
możliwe ze ma po prostu głodówke... ile czasu już nie jadł? był już karmiony przymusowo kiedyś?

Grochu
03-10-2013, 12:21
spokojnie, ile wąż nie je?
po twoim podejściu widze, że zalezy Ci na zwierzęciu. to dobrze. nie musisz go oddawać. poczytaj troche artykułów o hodowli wezi, i gadów w ogóle.
pilnuj odpowiednich warunków i nie przeszkadzaj gadzikowi, o ile na prawdę nie będziesz jej stresował, to nie powinno być problemu z żarciem.

no chyba, ze chcesz oddać węża mimo wszystko z jakiś innych powodów... to co innego.

masz/miałeś jakieś inne węże?

Arem
03-10-2013, 12:50
Biber a wiec waz podobno byl karmiony przez poprzedniego wlascicilea przymusowo przez 3 miesiace.
Grochu czytalem juz wiele postow na ten temat, warunki staram sie utrzymywac jak najlepsze, mam inne weze sa to chinczyk i boa teczowy maurus.Wczoraj w nocy zostawilem jej zabita mysz w trocinach z zapachem myszoskoczkow i nic...
Moze to naprawde jakas glodowka a mzoe ja nie umiem go naklonic do jedzenia i komus innemu sie to uda

Biber
03-10-2013, 23:44
no to fakt jezeli była karmiony przez 3 miechy przymusowo to może być ciężko :(

Arem
04-10-2013, 06:10
No wiec wlasnie dlatego chcialbym go komus doswiadczonemu oddac...

goblin
04-10-2013, 07:29
Mój kumpel miał to samo...Dostałem pytonka na 1,5miecha i teraz wcina normalnie...

Arem
04-10-2013, 10:39
Dostales go na 1,5 ,iecha i mu go oddales czy moze nadal go amsz i je u Ciebie Goblin?? Powiedz mi prosze jak to zrobiles to moze mi sie tez uda:)

goblin
04-10-2013, 12:55
Oddałem go... i je u niego... próbowałem różnego pokarmu...Próbowałem kilku(nastu) sztuczek...poskutkowała dopiero z "mózgiem" czyli myszoskoczkowi rozciołem czache tak żeby było widać móżdżek... no i przez noc bestia się skusiła...teraz może wydać się to dziwne ale je tylko i wyłącznie myszki czarno białe niczego więcej nieruszy... do tego trzeba mieć naprawde cierpliwośc....próbowałem z wszystkim co możliwe i różne ubarwienia i różne gatunki...

Rhodan2000
04-10-2013, 13:25
Chwila, pozbadz sie klopotu i oddaj Twoj problem do Zoo...
[WYKASOWANE - NIE NA TEMAT]
Hanna
Ps.
Szukaj gdzie indziej ok?

goblin
04-10-2013, 13:31
Do Zoo ? LoOOl oni się nawet nim nieprzejmą :]

Rhodan2000
04-10-2013, 13:39
masz racje

Arem
04-10-2013, 16:54
Moj post jest nie powazny rhodan2000?? A twoim zdaniem jakie posty sa powazne?? Wiesz uwazalem Cie za rozsadna osobe ale teraz podzielam zdanie innych....

reed
05-10-2013, 00:23
Kur...na chata !
Hanno, czy ty naprawdę na łeb spadłaś z choinki ??
Ty się zastanów co piszesz i kim jesteś na tym forum.
Normalnie krew może człowieka zalać jak czyta takie brednie.
To twoje prywatne forum, czy co ? Wszystkie rozumy zeżarłaś ?
Lecz się lepiej zamiast wmurwiać ludzi na tym forum, rózni już tu bywali, ale taki egzemplarz jak ty, to już przegięcie pały totalne :|

Biber
05-10-2013, 02:18
Hanna... jeżeli taki temat nie jest poważny to jaki jest? Tu chodzi o życie i zdrowie węza... widze że mimo krytyki twojej osoby i tak sobie nic z teo nie robisz... trudno.. tak już pewnie zostanie ale może pomyśl zanim coś napiszesz bo twój temat o tym co jedzą regiusy był bez sensu :/
Co do tego regiusa to może pogadaj z Goblinem na gg albo coś takiego i kombinuj :)

Arem
05-10-2013, 15:49
Biber znasz moze nr gg do Goblina??

goblin
06-10-2013, 04:40
Arem moja GG to 2759773

Arem
06-10-2013, 11:55
Wielkie dzieki odezwe sie w sprawi tego regiusa i ma nadzieje ze cos mi pomzoesz...

Arem
08-10-2013, 16:00
Pisze do Ciebie Goblin ale jakos sienie odzywasz a myslalem ze pogadamy o moim regiusie i cos doradzisz skoro koledze pomogles w 1.5 miesiaca:0
Odezwij sie na gg 1147240 lub napisz smsa kiedy siedzisz na nr 693108810 ok??

iibell
09-10-2013, 10:09
Najważniejsze to sprawdzać czy nie traci na wadze bo jeżeli tak to nie jest dobrze.Po drugie patrząc na to zdjęcie można odnieść wrażenie że wąż jest lekko odwodniony( może to wina zdjęcia ) skóra ma dziwny wygląd.Mój 10-cio letni samiec ostatnio nie jadł ponad osiem miesięcy i stracił na wadze ponad 15 % masy ciała .Musiałem go nakarmić przymusowo i teraz pobiera pokarm bez problemu.Czasami wystarczy raz nakarmić i wąż pobiera później pokarm sam ale trafiają się czasami" oportuniści" którzy nie chcą za żadne skarby jeść samodzielnie i wtedy pozostaje karmienie przymusowe.Mam nadzieję że w tym przypadku finał będzie ok.
Pozdrawiam

Arem
09-10-2013, 17:53
iibell jakie sa objawy odwodnie i jak moglo do nich dojsc?? Mozesz mi tez powiedziec jakie moga bys skutki tego ze waz jest odwodniony?? Prosze o jakas pomoc z twojej strony:)

42d3e78f26a4b20d412==