PDA

Zobacz pełną wersję : Montowanie przewodu grzewczego



die
13-09-2013, 16:34
No wlasnie. Planuje polozyc przewod grzewczy. Poczatkowo myslalem o tym aby polozyc na dno tera i zakryc szyba(nadmienie ze tera jest cale ze szkla). No ale dzis facet w zoologicznym podsunal mi pomysl. Montujemy kabel ale pod terrarium. WYgpdne jest to z tym ze nie bede musial kabla wyprowadzac z terrarium . Co sadzicie o tym pomysle?

Biber
13-09-2013, 23:22
ja uważam że nie jest to jakiś super pomysł... chyba lepiej zamontować przewód na podłodze i na niego zamiast szyby dać płytki ceramiczne, które mają b.dobre zachowanie ciepła i podłoże po wyłączeniu kabla na noc będzie traciło ciepła w naturalny sposób :)

Contrik 11
14-09-2013, 03:35
a ja myśle że to bardzo dobry pomysł sam mam tak u swoich gadzin ;]

Czarna Rozpacz
14-09-2013, 05:38
kiepski chocby z jednego powodu,juz wyjasniam.Kabel ma to do siebie,ze oddaje cieplo calym przekrojem(czyli w kazdym kierunku).Bedziesz niepotrzebnie grzal przestrzenie miedzy kablami oraz szafke na ktorej bedzie ulozony kabel nie wspominajac o tym,ze polozony kabel powoduje nierownosci podloza pod tera, w wyniku czego powstaja napiecia materialu i w najgorszym przypadku kiedys Ci po prostu peknie szyba.
Proponuje Ci tak:na dno polz 1cm steropianu (cena 1x0,5m - 1 zl),na niego uloz kabel ktory najlepiej zatop w kleju do glazury (tyle tylko,zeby kabel zakrylo i przyklej na wierzch plytki ceramiczne(pamitaj o zrobieniu dylatacji bo moze rozsadzic szyby).Taki montaz kabla daje najbardziej optymalne wykorzystanie ciepla przez niego wydzialnego-kabel grzeje material,ktory przewodzi cieplo,plytki magazynuja cieplo i systematycznie oddaja,cale wytworzone cieplo idzie do terra bo nie grzejesz dzieki steropianowi dna terarium i szafki.

Kmieciu
14-09-2013, 05:48
u mnie jest podobnie jak u Czarnej Rozpaczy. Pod terra mam styropian tyle że ok 3 cm grubości, kabel jest zamontowany wewnątrz terra i jest przyklejany punktowo silikonem tak żeby się nie stykał z innymi swoimi częściami, na to walnięte są płytki ceramiczne a na nie podłoże :) wszystko gra i nigdy nie narzekałem a w terra jest temperatura taka jaką chcę mieć :)

wojtekP
15-09-2013, 13:19
obojętnie czy podterra czy na podłodze terra - pamiętaj by około połowa tererraium była BEZ kabla grzewczego.
Ja na ten przykład , tę zbędną połowę kabla przyklejam od zewnątrz do jednej ze ścian terrarium dodatkowo ogrzewa się więc ścianka.
Jak widzisz ilu hodowców , tyle pomysłów .

Budyn
17-09-2013, 16:00
co do tego montowania kabla silikonem to on sie nie stopi pod wplywem temp. bo ja tez bede montowal i zastanawiam sie czym go przykleic robie terra z osb

42d3e78f26a4b20d412==