PDA

Zobacz pełną wersję : pyton i boa



Martunia
05-10-2013, 09:28
Moje pytonisko ma około 3 lat i mierzy 90cm długości. Martwi mnie fakt,że jest taki malutki. Od września skutecznie się odchudza. Co zrobić? Mój boasek ma 8 miesięcy i 105cm. Jestem początkującą terrarystką i proszę o pomoc:czy moje zwierzaki rozwijają się prawidłowo?

Raffee
05-10-2013, 09:40
Nie mozesz porownac pytona do boa bo wielkosc jako doroslych osobnikow jest calkowicie rozna. Co do wielkosci pythona to roznie bywa i nie osiaga takiej wielkosci jak w opisie. Jeseli nie traci na wadze to moze byc dobrowolna glodowka. Ale warto by sie udac do weta iodrobaczyc gadzinke.

Martunia
05-10-2013, 09:45
Absolutnie nie prównuję tych gatunków - po prostu pytam się o obydwa, czy dobrze się rozwijają, jaką w przybliżeniu wielkość mają wasze gadzinki w tym wieku. Z weterynarzami różnie bywa-nie każdy zna się na gadach. Problemem jest to,że obydwa gatunki mają na razie ten sam domek. Usilnie szukam kogoś, kto by mi pomógł zrobić dwa terraria. Dzięki za odpowiedż-proszę o dalsze!

Rhodan2000
05-10-2013, 09:53
Mysle, ze obawa jest przedwczesna, Python to samiec czy samica?
opisz warunki w terrarium, temperatura, wilgotnosc, swiatlo?
Hanna

Martunia
05-10-2013, 10:33
Pyton to samiec. O terrarium wstyd pisać to jest pseudo-terrarium zrobione z akwarium. Terrarium jest malutkie 60-30-40, jedynym oświetleniem jest 40-watowa żarówka. Bardzo mi zależy na dwóch super-terrariach, ale na razie mam problem w znalezieniu kogoś, kto by mi takowe zrobił, co spędza mi sen z powiek. Jeśli chodzi o pytonka to chudzielec się z niego zrobił. Byłam kiedyś na wystawie, na której widziałam 10letniego samca, grubego i mierzącego chyba z 1.30. Mój jest przy nim malutkim chudziakiem. Nie znalazłam nigdzie informacji o wzroście boasów i pytonów np. mający 3 lata pyton mierzy od...do...

Azazel
05-10-2013, 10:54
Najpierw powinnaś zadbać o terrarium, stworzyć warunki - poźniej nabyć gady. Terrarium jest maleńskie, nie wspominająć że łączysz gatunki o różnych warunkach środowiskowych.
Pyton wymaga innego terrarium niż boa. Jak chcesz zatem by twoje węże rozwijały się prawidłowo ?

Rhodan2000
05-10-2013, 11:20
no ok... to bedzie tymczasowe terra .
zrob tak, ze zarowka podczerwona bedzie wspolpracowala z termostatem, to jest mozliwe z akwarium, jesli termostat nie moze wlaczac 2 zakresow temperatur to wybierz ok 25 stopni celsiusa
Poza tym podaj maksymalne wymiary terra, ja dam tobie wymiary plyt ktore mozesz w kastorama zamowic i wlasnorecznie zlozyc
Hanna

Martunia
05-10-2013, 11:21
Wiem, że najpierw kupuje się terrarium, a potem węże-zrobiłam błąd, który naprawdę chcę naprawić. Jak już pisałam, szukam kogoś, kto by mi zrobił 2 porządne terraria. Znalazłam kogoś, kto ma się tego podjąć, ale jak nawali, to chyba zamówię w biofilu-innego wyjścia nie widzę. Chodzi mi tylko o to, czy moje wężyki - pomijając już fatalne warunki- rozwijają się w miarę prawidłowo.

Rhodan2000
05-10-2013, 11:23
Nieeeee:)
Python Pythonowi nierowny:)
Pocuekaj, zbuduj Terra a potem zajmiemy sie Regiusem. zobaczysz, on bedzie rosl:)
Hanna

Raffee
05-10-2013, 11:50
Z tym terra to powinnas sie jak najszybciej postarac bo to jest naprawde malutkie. To ze pyton nie je moze byc spowodowane przebywaniem w jednym terra z wiekszy osobnikiem. Plyt OSB z castoramy nie polecam poniewaz ich ceny sa o jakies 40% wieksze niz w skladzie budowlanym gdzie tez pprzycinaja na wymiar a napewno jakis w twojej miejscowosci jest. A jezeli zamowisz w biofilu to kieszen moze nie wytrzymac wydatku na dwa terra jednoczesnie. Zrobienie terra z OSB nie jest az tak trudne i powinnas sobie poradzic razem ze starszym (oczywiscie jezeli bedzie Ci chcial pomoc) a zaoszczedzisz w ten sposob duzo kasy ktora mozesz przeznaczyc na wyposazenie terra. Musisz tylko dokladnie spisac wszystkie wymiary, dociac plyte i szyby.

Azazel
05-10-2013, 11:53
Prawidłowo rozwijający się wąż przyjmuje pokarm, rośnie i przechodzi wylinke w 1 kawałku ( dopuszcza sie 2-3 kawałki - idealny stan zdrowia i panujących warunków ).
Młode węże w okresie intensywnego wzrostu muszą przyjmować pokarm i o głodówce nie ma mowy.
Jak najszybciej zrób terraria.

Raffee
05-10-2013, 11:53
Ups. Nie popatrzylem w profil ze masz 31 lat i zapewne nie mieszkasz juz ze starszymi. Ale napewno znajdzie sie ktos do pomocy. Ale gafa :/

Rhodan2000
05-10-2013, 12:04
i kto to mowi???
moze tez wylinke miec w wielu "kawalkach" ale wazne zeby "cala stara skore" zmienil:)
Hanna

Raffee
05-10-2013, 12:12
A ty mysl a potem pisz. Jezeli wylinka jest w bardzo wielu kawalkach to swiadczy o braku odpowiedniej ilosci witamin , lub zbyt niskiej wilgotnosci i napewno nie jest wszystko ok jezeli wylinka jest bardzo poszarpana.

Martunia
05-10-2013, 12:57
Dzięki za rady. Cholera, myślałam, że o wieku się nie dowiecie, pierwszy raz się zalogowałam i nie wiedziałam, że się dowiecie. Kurczę, mogłam się odmłodzić!!!!!
A jeśli chodzi o orientacyjną wielkość 8-miesięcznego boasaka i 3-letniego pytona, to możecie mi pomóc? Z góry dziękuje.
Młoda duchem

Martunia
05-10-2013, 13:10
Żarówka podczerwona? Ja stosuję zwykłą? Czy ta pierwsza jest wskazana?

Marcin .P
05-10-2013, 13:24
więc tak boa 8 miesięczny może być od 50- 100 cm ,no powiedzmy że do 110 cm na max'a zalerzy od intensywności i ilości pokarmu:D jeśli masz go od powiedzmy 40-50 cm to się zgodze ze ma 8 miesięcy jeśli nie to może mieć nawet 18 miesięcy :) i był słabo karmiony!:(
a na regiusach się nie znam :(

Rhodan2000
05-10-2013, 14:47
dlatego, ze zamienia energie w cieplo, swiatlo jest niewidzialne dla gadow, z powodzeniem bedzie sluzyc za oswietlenie nocne, przy czym wiecej ogrzewa jak oswietla, mam wrazenie, ze ktos doskonale wie o co chodzi, ale probuje robic cyrk i smiac sie z oczywistych rzeczy...

Martunia
05-10-2013, 15:00
Dzięki Rhodan za odpowiedż. Nie jest to dla mnie tak oczywiste, jak dla Ciebie. Gadami interesuję się od 2 lat, ale węże mam od niedawna.

Raffee
05-10-2013, 15:46
"Martunia" nie przejmuj sie nia. To taki przypadek ktory twierdzi ze nie wie wszystkiego ale jakby przeczytala swoje posty i je zrozumiala to moze by do niej dotarlo ze tak rzeczywiscie jest.

Rhodan2000
05-10-2013, 17:12
no ok...mozliwe, ze jestem przewrazliwiona,
jest jak pisze, poczytaj troche to forum, dowiesz sie wiecej
jesli chcesz to wysle Tobie gotowy plan na terra z urzadzeniami
Hanna

Rhodan2000
05-10-2013, 20:04
nie bardzo rozumiem Twoje antagonizmy do mnie, ale jesli pomaga Tobie to w hodowli wezow, to ok, powodzenia i zyczeniia sukcesow, nie jecz jednak kiedys, ze cos sie nie udalo, takie jest zycie, nikt nie wie wszystkiego, a to forum jest po to by pomagac, powaznymi postami, a nie wyssanymi z palca i smiesznymi....
Hanna
Ps
[WYKASOWANE - NIE NA TEMAT, OBRAŹLIWE]

reed
06-10-2013, 01:10
Z tą niewidzialnością to ściema. boasy na 100% widzą światło z promiennika podczerwieni (nie mówię o ceramicznym, tylko o czerwonym) widać to po źrenicach w momencie załączania, tak samo niebieskie. Niby mają niewidzeć, tylko ciekawe dlaczego źrenice się zwężają ?

Raffee
06-10-2013, 04:37
Nawet bardzo mi to pomaga:) A jezeli mi sie cos nie uda to bede pytal na forum.I nie chcial bym od ciebie porady bo znowu bys mnie czyms sraszyla jak reszte forumowiczow.

Azazel
06-10-2013, 08:35
Do Hanna.
Wydaję mi się, że nie rozumiesz znaczenia słowa antagonizm. Gady widzą światło w innym wypadku nie poszerzała by się ich źrenica oraz nie zwężała by się.

Powinnaś przystąpić do jakiegość towarzystwa ludzi wszystko wiedzących, może tam się odnajdziesz. Pamiętaj , że jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego.
Zmień miejsce swej aktywności na towarzystwo wzajemnej adoracji.
Piszesz o dyletantyźmie a każdą twoja wypowiedź czyć aroganckim cynizmem i dyletantyzmem.

Cimathel
07-10-2013, 04:13
Też jestem przekonany że widzą czerwone światło. Przykład: Mój Morte (Boa Constrictor) leży sobie w kryjówce (w nocy), zapalona jest czerwona lampka (dość silna bo 100W), a ja sobie smyram palcem przed szybą terrarium nie dotykając jej. Wąż się momentalnie zainteresował . Nie mógł wyczuć ani mojego zapachu, ani jakichkolwiek drgań, bo terra nie dotykałem. Odpowiedź jest prosta, musiał zobaczyć moje łapsko.

Kretschmer
07-10-2013, 10:21
Albo wyczuć temperaturę... one przecierz mają termowizję

Rhodan2000
08-10-2013, 03:04
co maja???? :)

Pituophis
08-10-2013, 15:15
Nie wiem na ile można to nazwać termowizją- mają jamki wargowe(Pythonidae i wiele Boidae), lub jamki policzkowe( Crotalinae). U tych ostatnich wiadomo, że sygnał z jamki przekazywany jest gałązką nerwu trójdzielnego do pokryw wzrokowych, które-jak nazwa wskazuje -przetwarzają także bodżce wzrokowe. Wiadomo także, że pewne neurony w pokrywach wzrokowych reagują na pobudzenie jamki po przeciwnej stronie głowy-to przypomina sposób przetwarzania informacji wzrokowych, konieczny do widzenia stereoskopowego. Może więc rzeczywiście "widzenie termiczne" i to w trójwymiarze.

Pituophis
08-10-2013, 15:22
Kiedyś sądzono, że zwierzęta nie posiadające czopków(jak węże) lub bardzo niewiele nie widzą czerwonego światła, jednak chyba mimo, iż nie percepują barwy, to jednak odbierają wrażenie świetlne dzięki pręcikom i reagują na nie.

reed
08-10-2013, 15:29
Na pewno tak, przymanjmniej w przypadku Boa, a wątpię by były wyjatkiem.
Zresztą bardzo łatwo to sprawdzić na swoich wężykach, może poza regiusami, u nich cienko źrenice widać :)

42d3e78f26a4b20d412==