PDA

Zobacz pełną wersję : Oswajanie!!



sErGiEjOo
07-10-2013, 13:03
Witam mam takie pytanko czy rzeczywiście pomoże to mojemu regiusowi jaśli wrzuca mu "spoconą" podkoszulke(nieuperfumowaną), ?? czy wtedy nie bedzie sie tak bał??

koleś
07-10-2013, 13:11
hahahahhahahahahahaha koń by się uśmiał hahahaha
według mnie to prędzej by ze smrodu umarł.
A teraz serio... Według niektórych po włożeniu do terrarium jakiegoś ciała o zapachu naszym (np. tej koszuli :P) Wąż przyzwyczaja się do tego zapachu i gdy zbliżamy się do terra, lub wkładamy ręke, to nie reaguje zbytnio na nasz zapach... lecz reaguje jednak na nasze ruchy i gesty... więc oprucz wkładania takich aromatycznych rzeczy warto też dużo czasu poświęcać na obcowanie wz wężem (lecz pamiętać trzeba że co za dużo to nie zdrowo) i przyzwyczajać go do tym do naszych gestów i zabiegów w terrarium. Oczywiście nigdy nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów.

sErGiEjOo
07-10-2013, 13:14
no dobra taki pisała na stronce dlatego się pytam,pisało cytuje: "wrzucić spoconą koszulke najlepiej taką po wf" dlatego sie pytam nie jest to mój wymysł,a co do opcowania to ile razy mam z nim obcować mam go brac na rece ???

koleś
07-10-2013, 13:36
Wiem, też pamiętam że to gdzieś tam pisało, i jest to dobra nawet metoda, ale to go przyzwyczi tylko do zapachu, do twojego wyglądu i twojej ingerencji w terrarium nie.
To jak często będziesz z nim obcował (brał na ręce, troche się z nim "bawił" w terrarium itp itd) to już zależy od ciebie, ale pamiętaj że nie należy tego robić zbyt często gdyż może to przynieść odwrotne skutki gdyż wąż będzie cały czas zestresowany.

SNAKES
07-10-2013, 13:48
Cześć,


Zauważyłem że dużo osób śmieje się z dość "niekonwencjonalnych" sztuczek które hodowcy w daleko bardziej roziniętych terrarystycznie krajach używają z powodzeniem od lat.
Masz rację że sama koszulka nie wystarczy.
Jednakże to bardzo dobry sposób żeby wąż poznał zapach. Jak zapewne przyznasz - to jedna rzecz mniej która go będzie niepokoić jak będziesz go brał na ręce. To sposób który nie ma działać cudów i powodować samoistnego oswajania węża - często węża się nie da oswoić. Ale można zminimalizować stres jaki przeżywa w trakcie obcowania z człowiekiem.

Pozdrawiam

SNAKES
07-10-2013, 13:51
Cześć,

na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Musisz go brać na ręce tyle razy ile trzeba żeby się do tego przyzwyczaił i nie stresował tak bardzo.
Nie oznacza to że masz go wyciągać co 10 minut z terrarium i po tygodniu będzie oswojony. Niestety - może to trwać miesiącami, czasami krócej czasami dłużej. To już cecha osobnicza. Niektórych osobników tak naprawdę nie da się oswoić, inne zaś przyzwyczają się dość szybko.

Pozdrawiam

koleś
07-10-2013, 13:59
Ja nie wyśmiewam tych metod i nawet uważam je za dobre i pomysłowe

morda
07-10-2013, 14:14
A ja węża nie oswajam... nie biore go na ręce i ma święty spokój.

Biber
07-10-2013, 14:16
a ja dałem swojemu koszulke spoconą :0 była tam 1.5 dnia i przed włożeniem jej do terra raz mnie ugryzł a po wyciągnięciu koszulki dał się brać na ręce :) teraz jest potulny i do mnie ma jakieś większe zachowanie... jak idzie do kogoś innego na ręce to chwilke sztwnieje i sie nie urasza ale chwilowo :)

reed
07-10-2013, 14:45
Koszulk nie musi "walić" po przepoceniu.
Węże mają na tryle dobry węch, że wystarczy w zupełności noszona koszulka.
Chodzi o "próbkę" naszego zapachu, nie trzeba od razu doprowadzać wężyka do wymiotów ;)

sErGiEjOo
07-10-2013, 14:51
dobra,ja spróbuje dac mu kodszulke :D może zadziała,mój regius mnie nie gryzie tylko widze że się troche boi ale jak pociedzi chwilke na rekach to się rozluźnia :) teraz bede go brał troche częscie bo do tej pory brałem ją tylko raz na 4-5 dni !!

Rhodan2000
08-10-2013, 04:22
naturalnie, bedzie tez wystawiaj glowe, zeby mu zalozyc obroze i pojsc na spacer...
powaznie? sprobuj
Hanna

sErGiEjOo
08-10-2013, 05:16
dobra spoko spróbuje tylko może masz na sprzedaż obroże ??? bo chyba cieżką ją dostać.....<hahaha> co za ludzie

TylerPL
08-10-2013, 06:12
Skasowane nie na temat

A wracając do tematu. To ja chyba spróbuje zrobić ten numer z koszulką. Jak wczoraj wracałem ze sklepu to już miała namiastke, bo miałem ją pod kurtką i swetrem więc już trochę poczuła mojego zapachu. :) Chce żeby ona miała wysoką temperature w terra. W pokoju jest zwykle ok 25 stopni C, a w terra mam 2 żarówki 100W promienna dla gadów i zwykła 60W. I jest temperatura ok 28-9 stopni. I chyba zminie tą grugą też na promenna 100Watową. Będzie jej ciepło :) W nocy zwiedziała terra a teraz, rano siedziała w kryjówce. Jest na prawde słodka! :)

Biber
08-10-2013, 09:18
Hanna wyluzuj... :/

SNAKES
08-10-2013, 10:25
Hanno,

Chyba jak zwykle nie zrozumiałaś tego co jest napisane i nadinterpretujesz wszystko.
Jak na razie o hamburgerach dla węży i wyprowadzaniu na spacer na smyczy piszesz wyłącznie Ty, ale sądzę że jeśli będziesz to robić tak uparcie dalej może znajdziesz naśladowców.

Nie rozumiem Twojego "konserwatyzmu". Może z Twojej wieloletniej praktyki z wężami wynika coś innego - zaproponuj coś mądrego. Myślę że wszyscy z przyjemnością przeczytają o Twoich metodach.

Swoją drogą czasami brakuje na forum opcji "ignoruj" - uchroniłoby to przed niejedną dość ostrą dyskusją :)

Pozdrawiam

sErGiEjOo
08-10-2013, 12:42
ogólnie zachowanie HANNY jeste jak widze na forum dość kontrowersyjne i jak dla mnie nie smaczne...wynika to chyba z Twojej dziwnej natury albo co :/ myślisz że jestes śmieszna czy co ?? a tak naprawde żałosna,pasowało by to forum zmodernizowac aby było można dawać ostrzeżenia,banować,usuwać głupie posty itp...puki co zastanów sie zanim coś napiszesz !!

Azazel
08-10-2013, 13:12
Hanna zawsze i wszystko źle interpretuje.
Kup Hanno sobie psa chodź z nim na spacery na których jedz hamburgery, ale nie wprowadzaj demagogi tutaj, robi się to już niesmaczne.

reed
09-10-2013, 07:57
Psa też by wykończyła, przynajmniej psychicznie :(

42d3e78f26a4b20d412==