PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie sa najw problemy w hodowli pyt.zielonego?



serpentor
07-10-2013, 14:55
Zastanawiam sie w przyszlosci nad kupieniem pytona zielonego.wiem ze jest on trudny w hodowli.ale jakie sa z nim najwieksze problemy-pyt kieruje do osob posiadajacych owe piekne zwierze:)

coolary
07-10-2013, 15:36
Najważniejsze jest zapewnienie idealnych warunków klimatycznych. (tzn chodzi o doskonale wyposazone terrarium) oraz utrzymywanie czystości w zbiorniku.

Azazel
08-10-2013, 07:46
Warunki klimatyczne i środowiskowe to podstawa - muszą być idealne.
Dość delikatny i wrażliwy gatunek - warunki muszą być doskonałe.

moorii
09-10-2013, 00:39
Witam

Co prawda nie posiadam owego gatunku, ale wiem ze najwieksze problemy sprawiaja ( tak jak juz wyzej koledzy wspomnieli ) warunki klimatyczne, a takze karmienie szczegolnie gdy waz jest jeszcze bardzo mlody, poniewaz preferuja one jaszczurki ( a wszystkie krajowe sa pod ochrona ). A glownym minusem tego gatunku jest ich cena, choc jest jeszcze wiele rownie pieknych gadow, ktorych cena mnie sie nawet nie snila ( nawet moze to i lepiej, bylby to koszmar :D )...

Mareksss
09-10-2013, 13:42
Pyton zielony jest jednym z najpiękniejszych węży, jednak problemowy, zdecydownie jeżeli masz dobre warunki mieszkaniowe zakup corallusa caninusa - boa psiogłowy - ubarwieniem nie odstępuje pytonowi a nawet niektóre są ładniejsze, jednak jest większy ale z to trochę mniej kłopotliwy w karmieniu.

coolary
10-10-2013, 01:36
Chyba zaszłą jakaś pomyłka. C.caninus jest DUŻO trudnijeszy w utrzymaniu od Pytona zielonego. Jest to gatunek jeszcz wrażliwszy na ahania temp, praktycznie cały metabolozim zalezy równiez od wilgotności. Jeżeli chodzi o karmienie boa psiogłowy również jest trudniejszym wężem.

Mareksss
10-10-2013, 05:54
Nie będę dyskutował z fachowcem - to wszytko teoria

42d3e78f26a4b20d412==