PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta DLa REgiusa



sErGiEjOo
09-10-2013, 03:19
Jaką stosowac dobrą diete na pytona?? myszy,szczury,myszoskoczki.....i coś jeszcze??

reed
09-10-2013, 07:52
Stary, jaja sobie robisz ??
Może byłbyś uprzejmy przeglądnąć troszkę forum ??
Tak ciężko przeczytać tematy z 1 czy drugiej strony ?
Akurat niedawno dość dużo "mówiło się" o karmieniu regiusów, zwłaszcza SuperHiperFullWypassDupass spec Hanna.

TylerPL
09-10-2013, 08:34
hehe... już czekam na wypowiedź hanny na ten temat... Wprost nie moge się doczekać. :P

A ja mam pytanie z innej beczki:
Moja regi nie wychodzi ze swojej kryjówki już od 1,5 dnia. Dziś na noc włożyłem jej do terra moją podkoszulkę, mam nadzieje że się jej nie przestraszyła... Ma w terra warunki: ponad 30 stopni C. (czasami jak otwieram terra to spada (otwierałem dziś żeby spryskać wodą)) i wilgotność 60-80%.

Pozdrawiam i mam nadzieje na szybką odpowiedź

Kretschmer
09-10-2013, 08:55
Najlepiej żeby była jak najbardziej urozmaicona. Myszy a czasami myszoskoczki będzie chyba najlepiej. Moim zdaniem dobrze byłoby dać to w proporcjach 1:1, ale myszoskoczki do tanich nie należą. Karmi się zwykle myszami, ale jak już mówiłem dobrze dać czasem myszoskoczka. Ptaków regiusy nie jedzą. Dorosłemu będziesz jeszcze dawał szczury.
Dobrze czasem posybać pokarm jakimiś witaminami.

reed
09-10-2013, 09:26
Ptaki jedzą, witamin nie potrzeba.

Kretschmer
09-10-2013, 09:32
Reed nie powiedziałem, że potrzeba, ale czy nie jest dobrze profilaktycznie posypać??:)

reed
09-10-2013, 09:38
Fakt, czasem (bardzo rzadko) też to robię, ale to raczej niepotrzebne, zwłaszcza jeżeli wiesz z jakiego źródła są myszaki i wiesz jak je karmiono.
Ja sam sobie hoduję mychy, karmię je bardzo dobrze, więc mam pewność że witamin nie brakuje, w końcu na wolności też "rzadko" trafiają się regiusom posypane witaminami myszy czy też skoczki ;)

TylerPL
09-10-2013, 09:52
A ja mam pytanie z innej beczki:
Moja regi nie wychodzi ze swojej kryjówki już od 1,5 dnia. Dziś na noc włożyłem jej do terra moją podkoszulkę, mam nadzieje że się jej nie przestraszyła... Ma w terra warunki: ponad 30 stopni C. (czasami jak otwieram terra to spada (otwierałem dziś żeby spryskać wodą)) i wilgotność 60-80%.

Widać moja poprzednią wypowidź zignorowano więc ją ponawiam.

Pozdrawiam

szefffu
09-10-2013, 09:55
Organizmowi nie są potrzebne same witaminy tylko związki które z nich powstają.
Jak pisze "reed" lepiej dobrze karmić myszy, niech one przetwarzają dostarczane im składniki na potrzebne dla węża "związki" i "łańcuchy"
Wąż nie będzie musiał tracić na to energii :)

TylerPL
09-10-2013, 10:24
Przepraszam.... Ale ktoś może wkońcu odpowie na moje pytanie? (może być i Hanna :P)

miki_metal
09-10-2013, 10:29
ehh regiusy wiekszosc czasu siedza w kryjowce, a pozatym masz ja od dwoch dni, wiec to normalne ze siedzi w kryjowce bo jest w nowym otoczeniu. Niedługo powinna zacząć zwiedzac terrarium. Zreszta kazdy reg jest inny wiec nie wiadomo kiedy sie przelamie (moja juz drugiego dnia smigala - zn w nocy)

TylerPL
09-10-2013, 10:33
A moja pierwszego dnia śmiagała w nocy i jakieś 15 minut po włożeniu do terra. A teraz siedzi w kryjówce, dlatego się dziwie, że było dobrze, łaziła po terra, a teraz nie... Mam nadzieje że dziś nocy trochę pozwiedza. I jeszcze jak myślicie? Kiedy ją pierwszy razy wyjąć z terra? Ja planuje w weekend. A w przyszłym tygodniu spróbować dać jej papu.

miki_metal
09-10-2013, 10:37
to normalne, że na początku śmigała bo szukała kryjówki i ogólnie rozglądała się gdzie jest. Z tym wyjmowaniem i karmieniem to najlepiej poczekać te "opisowe" 2 tygodnie - wtedy będziesz miał pewność, że wszystko ok - chyba, że wąż wcześniej przyzwyczai się do terra i zacznie szukać pokarmu to wtedy będziesz mu mógł dać

Biber
09-10-2013, 12:09
węże czasami siedzą w kryjówkach 2 dni gdy są już całkowicie oswojone :/ to normalne... wąż to nie piesek ze bedzie ci latał po całym terra i niuchał, wspinał itp :/ nie wyciągaj go na siłe z tego konara bo możesz mu łuski powykecać :D reakcje ma jak najbardziej prawidłową :)

Rhodan2000
12-10-2013, 16:38
wszystko, ale w dobrej cenie i to co lubi, poza tym zapytac... [WYKASOWANE - NIE NA TEMAT]

42d3e78f26a4b20d412==