PDA

Zobacz pełną wersję : gielda w lodzi?



expo
15-09-2011, 02:02
chcialbym sie wybrac na gielde do lodzi, nawet moze nie tyle aby cos kupic (choc w tym celu zamierzam przyjechac ;)), co moze obejrzec wszystkie te gady, bo w zoologicznych to ostatnio tylko legi, tygrysie i kameleony. mam pytania:
1. jaki jest dokladny adres?
2. czy wstep maja tylko wlasciciele sklepow, czy taka osoba jak ja bez problemow sie tam dostanie do srodka?
3. o ktorej najlepiej tam byc?
z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam.

biruit_ka
15-09-2011, 02:07
kiedy ta gielda???? podajcie wiecej informacji prosze:)

Mateusz
15-09-2011, 02:18
giełda w łodzi jest zawsze w czwartki. najlepiej tam być ok. 17 - 18. wstep mają właściciele sklepów zoologicznych, ale nie spotkałem się z tym aby nie wpuszczono osób nie posiadających działalnosci gospodarczej (za opłatą oczywiście:-))

expo
15-09-2011, 02:26
a o ktorej gielda w ogole sie rozpoczyna?

egro 44
15-09-2011, 05:26
I gdzie się znajduje? :))

biruit_ka
15-09-2011, 05:58
:) i czy jest jakas strona internetowa poswiecona temu? jakis cennik?
pozdrawiam

Silicon
15-09-2011, 07:08
Byłem tam ponad rok temu, ulicy nie pamiętam wiem ze było to chyba przy pętli aut. 175 prawie za miastem. Nie mam sklepu wiec się balem czy mnie nie wpuszcza. Byłem ok 16-tej wiec prawie godzinę czekałem bo najpierw wpuszczają dostawców później sklepy kupujących i dopiero ok. 17-tej niezmotoryzowanych kupujących( czyli mnie). Powiedziałem ze jestem z daleka i po chwili wahania pani sprzedała mi bilet chyba za 10pln. Gadów jak na lekarstwo za to rybek i roślinek akwariowych w brud. Były za to ptaki i inne zwierzaki. Cale mnóstwo klatek i karm.
Ogólnie b. ciekawe przeżycie. Jak ktoś z was jedzie z Wa-wy lub przejeżdża przez Wa-we to bym prosił o kontakt na priva - może by był tak uprzejmy i kupił mi paczkę rybek (iglicznic) i kilka paczek roślinek.
Zdaje się, ze stron Giełda nie ma.

matrix
16-09-2011, 12:56
Pełna nazwa giełdy brzmi: "Ogólnopolska giełda zoologiczno - wędkarska". Odbywa się w każdy czwartek od godziny 17.00. Adres to: Łódź, ul. Równa 3. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

***** Do silicona *****
Co ty opowiadasz że tam jest mało gadów !!! Napewno nawet nie byłeś przy stoiskach z gadami (mogę cie zrozumieć bo giełda jest olbrzymia). Więc sprostuje twoją wypowiedź.

Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć gdzie dokładnie znajdują się stoiska z gadami na tej giełdzie to proszę pytać mailownie: matrix@konin.lm.pl lub przez gg: 1318493

pepre
17-09-2011, 05:19
zgodze sie z siliconem, ze wybor gadow na gieldzie jest podobny do wyboru gadow w sklepie w warszawie, a z racji ze to "gielda" mozna sie zdziwic iloscia gadow. na calej gieldzie widzialem chyba zaledwie 4 moze 5 sprzedawcow gadow.

firia
17-09-2011, 05:31
Czy można tam kupić legwany obrożne?

Dodi
17-09-2011, 13:40
Sprzedajacych gady jest zazwyczaj 6 osob. Zgadzam sie ze wiele zwierzat w sklepach to te same co na gieldzie bo wlasnie tam one zaopatruja sie w glownej mierze . Ale jest szansa porozmawiac z importerami i zamowic cos ciekawego. Czasem tez nie wszystkie gatunki sa wystawione zwlaszcza ptaszniki skorpiony i owady nalezy pytac sprzedajacych. ceny zazwyczaj nizsze jak w sklepach.jest tez gielda w katowicach na ktorej tez kilka osob sprzedaje gady w kazdy poniedzialek

pepre
17-09-2011, 14:54
oczywiscie ceny w lodzi sa znacznie nizsze niz w jakimkolwiek sklepie, a mowiac o wyborze mialem na mysli pewien sklep w warszawie, ktory dostaje regularne dostawy z lodzi...

kupie kragloglowke;)

kamilczako
18-09-2011, 10:10
Cześć.
Czy mógłbyś podać adres i godziny otwarcia giełda w Katowicach.

Pozdrawiam
Kamil

Silicon
18-09-2011, 16:16
Do Matrix'a - prostuje swoja wypowiedz; byłem rok temu w zimie było trzech sprzedawców gadów z czego jeden miał trzy czy cztery sztuki gekonów a drugi z pięć l. zielonych trzy, czy cztery węże (małe) żółwie trzy gekony. Jeden gościu sprzedający rybki miał cała miskę (ze 200 szt. małych żółwików czerwonolicych i z 15 żabek. Obszedłem ją dokładnie i zajrzałem we wszystkie zakamarki. Nie dodałem ze drobne ssaki sprzedawane były chyba na kilogramy - takie ilości.
Wnoszę z Twojego zdziwienia ze teraz się sytuacja zmieniała !?

Mateusz
19-09-2011, 04:40
giełda w katowicach jest w każdy poniedziałek. zaczyna sie ok. 16. znajduje sie w starej hali huty beldon, obok IMAXA.

InneCzasy
19-09-2011, 05:11
do wszystkich zainteresowanych!!! giełda jest w czwartki jełśi chodzi o ilośc gadów hmm z tego co mi wiadomo duża ilosć Warszawskich sklepów zoo zaopatruje isę właśnie ta tej giełdzie! opłata 10 zl. z tego co wiem ale jak ktoś jest chętny to jak pojawie sie u znajomego w sklepie to pogadam z nim i jakoś sie wkręcić da!!! Inny znajomy mówił mi kiedyś że może mi pożyczyć swoją kartę wstępu czy coś takiego!!! popytam i dam znać w srode lub w czwartek . Jeli ja dostanę to sam chetnie pojadę i moge zabrać jakąś osóbkę do zobaczyska pod koniec tygodnia

kamilczako
19-09-2011, 13:45
Dzięki.

mantid
22-09-2011, 17:02
wiem że sobie grabię pisząc ten post, ale ....

"giełda" w łodzi to jedna wielka rzeźnia - źle wentylowana, smierdząca przypaloną kiełbasą hala pełna spoconych ludzi zionących piwem i przeciskających się między ławkami na których sprzedajawane są w niemiłosiernym ścisku w urągających wszelkim zasadom i konwencjom warunkach zwierzęta.
Byłem kilka razy - za kazdym był większy ścisk - przeżycia traumatyczne - a na jednej giełdzie na Brumlovce w Pradze widziałem więcej gatunków niz przez te kilka razy w Łodzi.

Poza tym całkiem fajnie mozna kupić zwierzęta z pierwszej ręki taniej i to 2-3 krotnie niz w sklepach zoologicznych. Jeśli chodzi o Warszawę to większość sklepów się tam zaopatruje.

InneCzasy
28-09-2011, 09:10
CO DO GIEŁDY W PRADZE TO JEST MAŁY PROBLEM OWSZEM SĄ TAM GADY W OLBRZYMICH ILOŚCIACH ALE TRZEBA WIEDZIEC JAKIE MOZNA WWIEŻĆ LEGALNIE DO KRAJU _NO CHYBA ŻE KTOŚ CHCE WWOZIĆ GADY W POŃCZOCHACH POWCISKANE POD SIEDZIENIA I TYM PODOBNE TO JUŻ JEGO SPRAWA- RÓWNIE DOBRZE MOŻNA SOBIE OD RAZU PRZYWIEŻŹ WYPCHANE ZWIERZATKO!!! LEGALNIE NIE WWIEZIE SIĘ DO POSLKI PRAAWIE NIC WIEC CHYBA POZOSTAJE NAM CZEKAC NA WEJŚCIE DO UNI WTEDY NASZE SKLEPY ZOO OPUSZCZA CENY GDYŻ NP LEGI W PRADZE BYŁY PO 30-40 ZŁOTYCH HMM U NAS CENA JEST KILKUKROTNIE WIEKSZA !!! JESLI NIE OBNIŻA CEN TO BEDZIEMY SOBIE JEZDZIĆ PO GADY NORMALNIEDO PRAGI I KAŻDY BEDZIE MÓGŁ NASKOCZYĆ!!! TO CHYBA JEDYNA KORZYŚĆ Z WEJŚCIA DO UNII EUROPEJSKIEJ !!! A CO DO GIEŁDY W ŁODZI NIE BYŁEM FAKT ALE BYŁEM WIELOKROTNIE NA GIEŁDZIE WE WROCŁAWIU I BYŁO DOKŁADNIE TO SAMO TO TAK JAK W KAWALE O GOŚCIU CO NA LOTNI WALNAŁ W PAŁAC KULTURY I NAUKI- JAKI KRAJ TACY TERRORYSCI!!! U NAS LICZY SIĘ KASA A NIE ZWIERZAK -PRZYNAJMNIEJ DLA SPRZEDAJĄCYCH HURTOWO POZDRAWIAM INNECZASY

42d3e78f26a4b20d412==