PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy wąż??



pikpok
16-10-2013, 06:39
witam mam zamiar kupić sobie jakiegoś wężą tylko niewiem jakiego. chciałbym żeby nieurusł większy niż 2.5 metra zastanawiałem sie nad Elaphe taeniura i boa tęczowym.chyba że mi doradziecie coś innego najlepiej by było żęby niebył zadrogi i żeby niejadł zadużo:)

DemoN
16-10-2013, 06:43
wszystkie w.ęże nie jedzą dużo bo raz na tydzień:p tak około ale wiesz jak chcesz niedrogo to kup teaniurkę bo tęczówki są drogie:]

Raffee
16-10-2013, 06:58
>najlepiej by było żęby niebył zadrogi i żeby niejadł zadużo:)
Musisz sie przygotowac ze oprocz weza bedziesz musial wydac kase na terra, zarowki ewentualnie kabel grzewczy i na tym sie nieda oszczedzac. A kupienie 4 gryzoni miesiecznie nie jest takim wielkim waydatkiem.

kaczi
16-10-2013, 07:31
noto moze zbozowka:>?

Coguar
16-10-2013, 08:38
kup ponczocha latwy w chodowli wpierdziela kurczaka a co do ceny to terra wychodzi wiecej za takie glupie terra to byjm mogl chodowac 5 ponczochow

Kord1991
16-10-2013, 08:45
Ja ci radzę Boa tęczowego epricates cenchria maurus jest tani okolo 150zł młody
i niema z nim problemów z jedzeniem natomiast ze zbożówką są.
( Ja mam do sprzedania boa tęczowego 1m 200zł)

FURUS
16-10-2013, 08:47
czesciej wlasnie boaski z tego co wiem nie jedzza niz zbozowki..

Kord1991
16-10-2013, 08:58
naczy niewiem muwię to bo mam boa i jeszcze nigdy nie odmuwił pokarmu natomiast
moja sbożówka bardzo często odmmawia pokarmu ostatnio jadła półtora tygodnia temu i dalej nie chce jesc oseskuw.
Sory za moje błedy ortograficzne ale jestem dyslektykiem myśle ze niektuzy zrozumieją ale wiekszość napewno nie.

TylerPL
16-10-2013, 08:58
Ja kupiłem jako pierwszego Regiusa, ale jeszcze nie wiem czy są problemy z jedzeniem bo nie próbowałem go karmić. Ale np. takie z Biofila podobno w 100% "są dobrze jedzące". A mnie się osobiście tęczowy bardzo podoba. Zwożówka jest strasznie popularna... A co do wypowiedzi Coguar'a to pończocha je filety z kurczaka a nie żywe kurczaki... :) To tylko takie sprostowanie...

Grażynka
16-10-2013, 09:07
no to co ze jest popularna, wiele zwierząt jest popularnych co nie znaczy ze sa jakieśgorsze lub brzydsze ;]

bolex
16-10-2013, 10:22
(żęby niebył zadrogi i żeby niejadł zadużo:)).Ja polecam węża strażackiego...wcale nie je.

Grażynka
16-10-2013, 10:54
lub ogrodowego :D albo załóż hodowle myszy to jeszcze zarobisz :D

ser
16-10-2013, 12:19
ja tam powiem tylko, że z boasem nie będzie większego problemu, bo jak nie je, to znaczy, że mu nie potrzeba i jak mu się zachce, to zje, a ze zbożówką nigdy nic nie wiedomo. często słyszałem, że zbożówka nie jadła i przez to padła. pozatym boasek jest większy i wg mnie ciekawszy niż zbożówka, która jest troszkę sznurówkowata (przepraszam za stwierdzenie, ale takie jest moje skromne zdanie). a jeśli bym miał wybierać z 3 gatunków: epicrates cenchria maurus, epicrates cenchria cenchria i elaphe teaniura, to wybrałbym
1. epicrates cenchria cenchria, bo jest najładniejszy,
2. chyba teaniurę, bo sam mam i jest super wężem,
3. maurusa, bo jest w miarę ciekawy.

Pituophis
16-10-2013, 14:30
Co to znaczy- nie jadł za dużo? Rosnący Euprepiophis taeniurus friesi dł. 120 cm zje i dwu-trzykrotnie więcej niż zbożowy tej samej wielkości, bo jeszcze intensywnie rośnie, a zbożowy często już właściwie nie.
Jest sporo gatunków węży, które spełniają przedstawione wymagania- trzeba tylko zorientować się co chce się hodować. Ważne, aby był z pewnego żródła i jedzący- zwłaszcza gdy bierze się maluszka.
Do Cougar'a- nie należy karmić pończosznika kawałkami kurczaka- a już na pewno nie może on stanowić dużej części diety. Doprowadzi to w końcu do wystąpienia niedoborów np. wapnia, a także brak takiemu pokarmowi składników balastowych.

42d3e78f26a4b20d412==