PDA

Zobacz pełną wersję : pomuszcie poczondkujacemu...



ptasznik_perek
16-10-2013, 15:58
pomuszcie wybrac mi weża.chodzi mi o to abyscie pomogli mi wygrac weże w sam raz dla początkującego chodowcy.nie miałem wczesniej stycznosci z zadnymi weżami a chciałbym weża który NIE jest bardzo wymagajacy,NIE jest agresywny,można go brac na rece,NIE dorasta do olbrzymich wymiarów,NIE sprawia dużych problemów i jest NIE DROGI!!!prosze o szybka pomoc!!

kamilluss
16-10-2013, 16:05
kup sobie zborzowke ale z tym braniem na rece to niezbyt dobry pomysl jak chcesz cos brac na rece to kup sobie psa alto kota moze terz byc chomik he he. pamietaj ze to waz a nie przytulanka .

kamilluss
16-10-2013, 16:11
a i zanim cos kupisz to poczytaj dobrze o tym i dopiero kup . sprawdz czy mozesz mu to sprawic takie warunki jak powinien miec . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ptasznik_perek
16-10-2013, 16:15
ale chodiło mi o to z tym braniem na ręce ze w razie gdyby uciekł albo trzeba było go dziesś przenieść posprzatac mu itp. to zeby mnie nie uzarł i on jest jadowity ??jakie sa ceny takiego młodego węża??

FURUS
16-10-2013, 16:31
niejest jadowity cany to od 50 zl do 100 zl ale najpierw duzoooo poczytaj o tym zrob terra i na koncu kup weza przemysl to dokladnie

Pituophis
16-10-2013, 16:42
Pantherophis(Elaphe) guttatus, Elaphe schrencki, Lampropeltis getula, L. triangulum, Thamnophis sp. Nerodia sp.
Z troszkę większych Pantherophis alleghaniensis(Elaphe obsoleta quadrivittata), Euprepiophis(Elaphe) taeniurus, Boa constrictor, Epicrates cenchria.
Z mniej popularnych- Elaphe quatuorlineata, Coleognathus(Elaphe) helena, Lampropeltis calligaster a nawet taka ciekawostka jak Antaresia childreni.
Poczytaj, popytaj hodowców, poszukaj w publikacjach, znajdż najbardziej odpowiadający Tobie gatunek, przemyśl jeszcze i kupuj:-)
Pamiętaj, że wąż to nie zabawka. Raczej nie do brania na ręce, a do obserwacji w dużym, dobrze urządzonym terrarium.

The_Answer
17-10-2013, 01:47
jak zbozowka to polecam stronke www.guttata.pl

Raffee
17-10-2013, 06:46
Zanim kupisz jakiego kolwiek weza to musisz duzo poczytac. I mozesz byc pewien ze kupujac weza za jakies 200-300 zeta nie bedzie on jadowity:)

P4w3l
17-10-2013, 07:15
czemu nie ??? widzialem oferty trwoznic za 50-60zl..
ptasznik_perek: oprocz terra i weza kup sobie slownik ortograficzny..a tak to polecam e. guttata..jest tani, nieduzy, ladny, dostepny i nieproblemowy.

Raffee
17-10-2013, 07:28
Za 60 zeta??? A gdzie byla taka oferta?

P4w3l
17-10-2013, 07:37
tu..przed "Afera ptasznikowa"

ptasznik_perek
17-10-2013, 12:56
a co mi bardziej polecacie jakas jaszczurke itp.czy weza????mam ptasznika ale mi mało...

P4w3l
17-10-2013, 14:14
jesli chodzi o sposob karmienia to jaszczurki maja te przewage ze mozna je karmic swierszczami...a weze cudnymi myszkami..wiec mozna miec wyrzuty sumienia ;] ale jak sobie przypominam Świerszcza z Pinokia to tez mam pewne obawy ;]

Raffee
17-10-2013, 14:17
Z jaszczurek na poczatek to najlepszy bedzie lampart, groboogonowy lub agama brodata.

Pituophis
17-10-2013, 14:25
To nie za bardzo daje się porównać-ponadto większość większych jaszczurek uzupełnia dietę o myszy(przynajmniej noworodki) więc tego argumentu, nie za bardzo da się wziąć pod uwagę przy wyborze zwierzęcia do hodowli.
Jak już to polecam konkretne gatunki-a nie tak jeden lub drugi podrząd:-)
Poczytaj i upewnij się co cię interesuje.

ptasznik_perek
18-10-2013, 05:03
mam jeszcze pytanie ile kosztuje młoda agama brodata i prosze o jakiegos linka o groboogonowym bo nie moge go tutaj znalaść.

Raffee
18-10-2013, 07:51
http://www.terrarium.com.pl/gekongruboogonowy.php
A co do cen agamy to na ostatniej gieldzie w swietochlowicach bylo za 110-130

jach00
18-10-2013, 08:36
Moim zdaniem powinieneś kupić węża zborzowego. Pamiętaj, żeby najpierw dużo o nich poczytać i o terrarium. Dobrze się przygotuj. Ja tego nie zrobiłem no i tak: Parę razy uciekł, bo terrarium nie było zabezpieczone. Nie chciał jeść. Nie wiedziałem jak i co mam robić. Nie miał wentylacji. itp. Ogólnie ten wąż potrzebuje terrarium dobrze zabezpieczonego (może być nawet 60 litrów, ale postaraj się o więcej miejsca). Musi mieć dobrą wentylację więc, jeżeli terrarium będzie częściowo drewniane, to zrób w drewnie dziury. Polecam ci na początek założyć hodowlę myszek(rodzi się ok. 8 co 3 tyg.). Ja tak miałem, aż do momentu, kiedy samiczka przestała rodzić :) Później już kupowałem, bo wąż był na tyle duży. Aha. Jeszcze raz przemyśl czy chcesz węża. Ja na początku miałem ogromne wyrzuty sumienia, bo na początku musiałem go karmić pokrojonymi myszkami!

Rhodan2000
24-10-2013, 11:58
gumowy albo pluszowy?
to oczywiscie zart, co bys powiedzial na machoniowke?
bardzo podobna do gniewosza, tyle ze ten jest pod ochrona, i zjada glownie jaszczurki...

42d3e78f26a4b20d412==