PDA

Zobacz pełną wersję : montaż prowadnnic



Adamek
16-09-2013, 13:19
mam dosc duze terra jutro jade po szyby tylko powiedzcie czym przykleic prowadnice do osb ? To musi byc coś co nie zaszkodzi kamkom :) i coś mocnego bo szyby będą miały po 90 cm wysokosci...

hanzel
16-09-2013, 13:40
Jezeli szyby maja wysokosc 90 cm to polecałbym raczej zawiasy niz prowadnice.....
W starszych postach jest wiele informacji na ten temat poszukaj........

DEXiu
16-09-2013, 13:43
Najlepiej jeśli to jest OSB o grubości 18 mm lub więcej wyżłobić rowki i w nie wkleić prowadnice na kleju do drewna np. TYTAN vicol lub podobny. Jeśli terra jest już skręcone to można jedynie przykleić prowadnice jakimś mocnym klejem. Sugerowałbym tu zrezygnowanie z kleju do drewna na rzecz czegoś mocniejszego (tylko nie z gatunku tych co mają czaszkę na tubce :> np. kleje polimerowe) bo zwierzaki i tak nie będą miały z nim praktycznie żadnej styczności a do wklejenia prowadnic użyjesz znikomej ilości.

Adamek
16-09-2013, 14:06
jaki konkretnie klej nie jest toksyczny i mocny ? niestety terra jest juz poskręcane obawiam sie tylko o zdrowie i bezpieczeństwo pupili

BRAKUS
17-09-2013, 00:48
adamek zastosuj zawiasy do szyb a nie prowadnice bo nie znajdziesz dobrego i mocnego kleju aby złączył trwale nasączone OSB z plastikiem

GiKeR
17-09-2013, 01:45
Ja przykleiłem prowadnice na kleju montażowym - taki w tubie co się go wyciska pistoletem (coś ala Patex Super FIX ;) ) i trzyma ładnie - dodatkowo użyłem paru gwózdków, które dobiłem dobijakiem i po sprawie.

romcio
19-09-2013, 04:29
Ja zamontowałem prowadnice wklejając je pomiędzy dwie listewki przyklejone do osb (utworzyły one rowek szerokości prowadnicy). Użyłem do tego kleju do drewna. Trzyma mocno.

amarc
19-09-2013, 05:49
Już kiedyś o tym było, żeby nie umieszczać linka kopiuję to, co wcześniej napisałem:

Też mam prowadnice przyklejone do OSB, szyba 4mm 100x63 (to już chyba sporo) i jest ok. Prowadnice plastykowe (Castorama itp.). Nie pamiętam, czym dokładnie przyklejałem, mógł to być jeden z następujących specyfików: silikon, akryl lub Patex Super Fix. Każdy z nich do zastosowania jako klej do prowadnic bez problemu trzyma się OSB, problem może być raczej z przyczepnością do samych prowadnic. Tu trzeba to po prostu sprawdzić: na prowadnicę wycisnąć trochę każdego z tych specyfików, odczekać co najmniej z dzień i sprawdzić, który najlepiej się trzyma. Jeśli dobrze pamiętam, to do "moich" prowadnic silikon trzymał się bardzo mizernie, zatem mam je przyklejone akrylem lub Patexem.

Pozdrawiam

czesiek_
19-09-2013, 06:23
Sylikon zalatwi tu sprawe, choc zgodze sie poprzednikami ze lepiej dac zawiasy, takie terrarium bedzie troche trudne w obsudze, pozdro.

Łysek
03-03-2014, 11:42
Poleccie 2razy grubytm papierem sciernym po prowadnicach a bea sie trzymaly (to samo jesli maja byc na osb)

42d3e78f26a4b20d412==