PDA

Zobacz pełną wersję : ...:::PROSZE O POMOC:::...



Kord1991
19-10-2013, 16:03
Dawałem już 2 posty dotyćżące mojego problemu ale nikt mi nie odpowiedział.
Proszę bardzo niech mi ktoś poradzi coś dobrego Bo bardzo martwię się o moją zbożówkę nie je już ponad 2 tygodnie ma ona 30cm Gdy ją kupiłem dobze jadła i bardzo często ją karmiłem 2 razyw tygodniiu i w końcu zjadła oseska i go zwymiotowała i odrazu po zwymiotowaniu za caczeła ściągać wylinkę i od tamtej pory nie je mineły juz ponad dwa i pół tygonia aaa i jeszcze jedno gdy ją kupowałem nie zwuciłem szczegulnej uwagi na łuski i co sie okazało po 2 tygodniach ze ma jakies male czarne robale pod łuskami wyciągnełem je mocno robale sie nietzymały pod łuskami łatwo sie wyciągało i dalej jadła az oseska nie zwymiotowała
a weteryzaz ktury jest blisko mnie zajmoje sie tylko kotami i psami a nieznam innyh weterynazy.

PROSZĘ BARDZO O POMOC NIECHCE ZEBY MOJA ZBOZOWKA UMARŁA
JUZ PARE LAT HODUJE BOA TECZOWEGO NIE MIAŁEM TAKICH PROBLEMUWW NIGDY
I CZY JAK BEDE MUSIAŁ KARMIĆ ZBOZOWKE PZYMOSOWO TO JUZ TAK DO KONCA ZYCIA BO JA CHCIAŁEM ZBOZOWKI ROMNOZYC BO CZYTAŁEM ZE JEST TO ŁATWE
KOLEJNY RAZ PROSZE O POMOC.

I pardzo pzepraszam za błedy bo jestem dyslektykiem.

Kord1991
19-10-2013, 16:05
A i zapomniałem powiedzieć ze probowałem juz duzo sposobuw karmienia zbozuwki
zabykałem ja w amałym pojemniku z oseską na całą noc i rozcinałem oseskowi głowe zeby leciała krew oczywisnie niezywemu nic niepomogło
pzepraszam za błedy

boidae
19-10-2013, 16:32
daj go do 10 litrowego pojemnika zamiast terrarium i trzymaj go tam kilka dni po tym czasie sprubuj mu podac myszy tak by weza w jak najmniejmniej zdenerwowac.
a robaki pod luskami to roztocza duza ilosc moze doprowadzic do smierci nawed boa teczowego a co dopiero zbozowke tak bylo w sklepie zoologicznym

a co do tego pojemnka zeby pozbyc sie robakow wylej na podloze troche wody to wystarczy roboaki od wilgci gina.
a podloze to daj tylko gazety i nie zapomnij o kryjowce dla weza

Pozdrawiam Pa

Sworthy
19-10-2013, 17:42
Powinienes zakupic u weterynaza IVERMEKTYNE tak ze 3-4 ml. Wyciagnac wszystko z terrarium oprocz weza. Podloze wyzucic do smieci a elementy dekoracji pozadnie wypazyc. Gdy juz bedziesz mial puste terrarium tylko z wezem w srodku rozciencz 1ml ivermektyny w 1 litrze wody. Taka substancaja spryskaj cale terrarium wraz z wezem. Spryskac musisz na tyle zeby kropelki tej substancji utrzymaly sie w terrarium tak z 3-4 godziny przy wlaczonym oswietleniu i odpowiedniej dla tego gatunku temperatury. Ta sama akcje ze spryskiwaniem powtorz za 5-7 dni i tak powtarzaj az do skutku czyli jakies 3-4 tygodnie. Wezyk w ten sposob pozbedzie sie roztoczy. W miedzy czasie jak bedziesz przyskal to zapewnij wezowi maksymalny spokoj i co jakis czas co 2-3 dni wpuszczaj mu myszke moze ja wkoncu zje. Ale w pierwszym tygodniu spryskiwania nie pruboj go karmic, przedewszystkim spokoj musi miec. Dopiero pozniej proboj.
Jak to nie pomoze to napisz nastepnego posta co i jak sie dzieje.
Powodzenia. :)

Kord1991
20-10-2013, 02:12
Słuchajcie ja już dawno całe terrarium wypażyłem wodą a wszysko co sie znajdywało w terra wyzuziłem i dałem nowe i więcej od tego czasu zadnych robakuw nie widziałem a pzyglądałem sie dobze na wezu tez ich nie ma jakiej wielkosci w cm ma tak 10 litrowy pojemnik.

DemoN
20-10-2013, 06:44
taki pojemniczek żeby wąż się w nim zmieścił i mógł troszeczkę popełzać:/ niemusi byc duże [b]niezapomnij o wentylacji!!!!!![b/] bo zna przypadki typków które płakały że wąż im umarł jak go włożyli do pugełka no ale w pudełku niebyło wentylacji:]

Kord1991
20-10-2013, 08:06
Ale ja i tak zbozuwkę trzymam w bardzo malym terrarium 45dł25szer30wys
i moja zbozowka jak jej ostatnio dałem oseska podeszła do niego pomahała jezykiem koloniego trwało to kolo 3min i odeszła a juz myślałem ze zje:((((

DemoN
20-10-2013, 09:08
:/ tak już czasem bywa daj jej za 2-3 dni i tak próbuj a jak bedzie jej już zwisac skura po miesiącu niejedzenia to zostanie tylko napychanie zwierza:/

boidae
21-10-2013, 10:17
wiadomo ze trzeba zrobic wentylacje w pojemniku tylko glupi by wsadzi do szczelnie zamknetego pojemnika

Kord1991
23-10-2013, 09:05
Moja zbozowka wreszcie zjadła oseska 3 tygodnie nie jadła ale się cieszę

42d3e78f26a4b20d412==