PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko



Budyn
20-10-2013, 12:44
Mam pytanko mam terra 125x50x50 i mam w nim 1 zbozowke planowalem dokupic jeszcze jedna ale teraz mam okazje kupic parke wezy japonskich za niedluze pieniadze i co myslicie czy mozna by bylo trzymac te 3 weze razem w takim terra

Pituophis
20-10-2013, 14:03
Myślę że przy podobnej wielkości w sumie można, co prawda Elaphe climacophora żyje w nieco chłodniejszym środowisku, ale terrarium jest wielkie i każdy gatunek wybierze sobie odpowiednią temperaturę. Podwyższona odrobinę wilgotność zbożówce też nie zaszkodzi. Czy to dorosłe czy młode węże? Młode zwykle sprawiają ogromne problemy z samodzielnym jedzeniem, i raczej nie należy trzymać ich z czymkolwiek.
Starsze zwykle jedzą bez problemu, ale często mniej niż inne węże tej samej wielkości.
Ja trzymam u siebie od ponad 2 lat 2 węże zbożowe i Lampropeltis calligaster w terrarium 120 x 70 x 140 i jest idealnie( akurat ten lancetogłów nadaje się do tego, w odróżnieniu od reszty).

Pituophis
20-10-2013, 15:17
Z tą wielkością to może przesadziłem;-) Skąd masz E. climacophora i w jakim wieku? Ile za nie chcą?

42d3e78f26a4b20d412==