PDA

Zobacz pełną wersję : kupić węża... w jakim wieku?



flo
21-10-2013, 05:46
Dla tych, którzy czytali temat "jak przekonać kogoś do węża?" chciałabym poinformować że mój mąż jest już bardziej na "tak" niż "nie" z kupnem węża ale nie obyło się bez pewnych warunków. Jednym z nich jest to że z czasem będę musiała rozmnożyć węża (jednocześnie zgodził się na trzymanie pary). Ja nie pracuję i "dorabiam" na sprzedaży gryzoni do naszego zoologika więc mąż powiedział że trzymanie zwierzaka tylko "tak sobie" jest bez sensu-musi na siebie "zarobić". Więc doradźcie mi czy lepiej już kupić dorosłego węża (węże) czy lepiej małe i samemu odchować bo nie wiem czy dorosłe też się tak szybko przyzwyczają jak małe? No i czy znajdą się chętni na małe zbożóweczki?

Bez obaw tak szybko się nie wezmę za rozmnażanie choć wiedzę już na ten temat jakąś posiadam ale tylko teoretyczną.

P.S. Samiec z samiczką powinni się zgodzić jednym terra o wym. dł.ok.90-100, głęb.40-50 i wys.ok80 cm z półeczkami i jakimś konarem? bo takie terra zamierzam sobie sprawić.

Pozdrawiam;))

Raffee
21-10-2013, 06:00
No to gratuluje. Jezeli bardzo zalezy Ci na szybkim rozmnozeniu weza mozesz kupic dorosle weze, jednak mlode latwiej sie aklimatyzuja w nowych warunkach i wiesz jak i czym sa karmione. A co do chetnych na mlode zbozowki to nie bedzie raczej problemu. co do terra dla doroslej pary powinno byc 80x50x40 Wiadomo ze czym wieksze tym lepsze dlatego lepiej by bylo zrobic o gleb.50cm jezeli masz na to miejsce.

flo
21-10-2013, 06:10
Dzięki
a czy mogłabym trzymać razem 2samice i 1samca?(różnego ubarwienia-fajnie wygląda).

Grażynka
21-10-2013, 06:15
z młodymi zbożami jest czesto proble (chodzi o karmienie) a wiec lepiej kup juz takie podrośnięte troche ;]

Raffee
21-10-2013, 06:33
Mozesz trzymac trzy tylko wtedy trzeba by zwiekszyc terra gdzies do 120x60x40

coolary
21-10-2013, 07:10
Najlepiej kupić podrostki (6-12miesięcy) i samemu odchować. Musisz jakos męża utemperować... musisz mu przekazać, że chcesz węża dla siebie i nie traktujesz go jako źródło pieniędzy. Nie jest to najlepsze podejście do tematu hodowli. Nie iwem jak dużo gryzoni sprzedajesz do zoologika....ale jeżeli zdecydujesz się na 2 węże... bedziesz miała troche mniej dla sklepu ;)

Kretschmer
21-10-2013, 07:11
Nie wiem jak się do tego ma wielkość terrarium, ale jeśli wielkość będzie dobra, to nie ma problemu. Na bank się nie pozjadają (Nawet w małym terrarium) chyba, że złapią naraz jedną mysz (Karmi się osobno). Różne kolory też możesz trzymać bez problemu. Wtedy część potomstwa będzie heterozygotami.

flo
21-10-2013, 07:24
Do zoologika sprzedaje króliki miniaturki (mam 2 dorosłe pary), świnki morskie (1 para), chomiki syryjskie (6samic 1 samiec) i chomiki dżungarskie (4 samice 2 samce) więc trochę młodych z tego mam ale dla węży to ja specjalnie hodowle myszek założe.

P.S. Ten mój zwierzyniec jakoś o dziwo męża nie denerwuje. Co więcej nie pozwolił mi nawet na wyprzedanie moich chomisiów (nawet części) jak go namawiałam na węża... Dziwny jest trochę co?

flo
21-10-2013, 07:32
Zwierzęta to dla mnie nie tylko hobby ale pasja. Oprócz wymienionych wcześniej mam też rybki, burunduki i papużkę. Tylko nie pomyślcie że zwierzęta trzymam tylko na handel bo tak nie jest. Kocham zwierzaki i łączę przyjemne z pożytecznym bo jaką frajdę sprawia oglądanie i wychowanie takich maluchów nieprawdaż?

Pituophis
21-10-2013, 10:33
Jest jedno "ale". Jeżeli trzyma się razem młode węże różnej płci to mogą zdarzyć się dwie niezbyt pożądane rzeczy. Po pierwsze, może dojść do przedwczesnego pokrycia samicy- znajomemu złożyła jaja zbożówka o długości 55 cm i omal tego nie przypłaciła śmiercią, a z jaj wykluła się chyba mniej niż połowa maluchów. W takim wypadku może również dojść do zatrzymania jaj w jajowodzie. Może również dojśc do rzeczy zupełnie przeciwnej- samiec straci zainteresowanie stale przebywającą z nim samicą. U zbożowych jest to zjawisko wyjątkowe, ale się bardzo rzadko zdarza, gdy dorastają razem(mojemu się zdarzyło). Lepiej więc trzymać młode węże na początku oddzielnie i połączyć je dopiero, gdy osiąną dojrzałość płciową( co najmniej 200 gram dla samic , ale ja czekałbym nawet do czasu, aż osiągną więcej- moja samica waży ponad 600 gram). Terrarium ma wymiary znośne, ale im większe tym lepsze, wiadomo.

Pituophis
21-10-2013, 10:36
Polecam kupno takich 40-50 cm podrostków- mniej z nimi kłopotu( zazwyczaj już dobrze jedzą), a jest przyjemność z odchowania.

Grochu
21-10-2013, 10:59
ja proponuję kupno dorosłych lub prawie dorosłych węży - z aklimatyzacją zbożówek raczej nie będzie problemu, więc tym nie musisz sie przejmować. przypominam, że weze nie mogą stać w tym pokoju, w którym te wszystkie gryzonie.

flo
21-10-2013, 11:35
mam zamiar trzymać węże w innym pomieszczeniu ale tak z czystej ciekawości: dlaczego nie w jednym pomieszczeniu?

spoun_rzeszów
21-10-2013, 12:12
Bo ciagly zapach jezenia by im troche w glowach mieszał ;-)

Biber
22-10-2013, 14:12
zbożówki są dość łatwo rozmnażalne więc myśle że bez przeszków możesz kupić prawie dorosłe osobniki :)

TerraBol
29-10-2013, 08:05
Zgadzam sie z toba Biber

42d3e78f26a4b20d412==