PDA

Zobacz pełną wersję : SUKCES



Szmitias
24-10-2013, 08:44
Pamietacie pisałem kiedyś ze rodzice mi nie pozwalają na węża i jednak udało mi ich sie namówić ..... Oczywiście powiedziałem ze bede karmił go mrożąkami . jednak nie to jest najważniejsze .... Teraz myśle o tym Jakie mu stworzyć warunki .... z czego podłoże i tak dalej chce mieć młodego constrictora słyszałem ze są łatwe w oswojeniu i wogóle powiedzcie jakie jest idealne dla niego terrarium .... I jakiej wielkości myszamie go karmić . Czekam na młode z Biofila .... Mają być w lutym wiec wiecie troche czasu mam .... błagam udzielcie mi istotnuch informacji o Hodowli Boasków !!!!!!!!


Za wszelkie informacje dziękuje !!!!

"Nawet najdłuższa podróż zaczyna sie od pierwszego kroku"

goblin
24-10-2013, 08:59
Dla samca na pare lkat wystarczy terra 100 x 80 x 100 (dł x szer x wys) młode boa takie po 60cm z łatwością wcinaja dosyć duże myszy... takie 2-3 miesięczne...

Szmitias
24-10-2013, 09:04
A samica rośnie szybciej i Goblin moze sie dogadamy co do tego Boaska twojego ????????????

goblin
24-10-2013, 10:21
Jak masz jakieś ciekawe odmiany barwne zbozówek albo inne ciekawe gady to możesz zagadać na GG 2759773


dla samicy mysle że odpowiednie będzie takie koło 140 x 100 x 140 na troche latek :]

Rhodan2000
24-10-2013, 11:13
Witam w "Klubie":))))))))
Podloze, beda najrozniejsze opcje, Ja jednak polecam "Repti Bark" to rozdrobniona kora Pinii, oczywiscie mozesz uzyc zamiast Pinii inne drzewo iglaste, dlaczego?
bo po pierwsze dobrze zachowuje wilgotnosc, a roztocza zbytnio sie nie kwapia do rozwoju na takim podlozu, kokos moze byc, ale moim zdaniem za drogi, a torf (zwykly) sprzyja rozwojowi grzybicy, ideal bylby torf pochodzacy z Florydy, ale kto moglby to zaplacic...

Szmitias
24-10-2013, 11:25
I jeszcze jakieś zalecenia wskazówki ????????? i inne rzeczy .... ????

Rhodan2000
24-10-2013, 11:40
Przede wszystkim cierpliwosc, i "nie byc nachalnym" pozwol wezowi zapoznac sie z terrarium, niech sie czuje bezpieczny, wyjmuj go wtedy, gdy naprawde musisz, pamietaj, ze po karmieniu, waz moze uznac Twoja reke za pokarm, wtedy zlapie Ciebie, i bedzie to niezbyt mile, . Wilgotnosc ok 75 procent, temperatura dzien okolo (32 lokalnie)30 stopni noc o 3 stopnie mniej
Powodzenia
PS
Terrarium musi byc naprawde duze, to zwierze moze osiagnac pokazne rozmiary...
ale rosnie stosunkowo wolno, wymiary terra znajdziesz w sieci..

Biber
24-10-2013, 13:04
polecam "opisy gatunków" informacje tam znajdujące się spokojnie Ci wystarczą na początek :)

42d3e78f26a4b20d412==