PDA

Zobacz pełną wersję : nieaktywna L. getula getula



frezek
25-10-2013, 08:39
Witam!
Okolo 3 tygodnie temu moj waz dostal nowe terra, bo poprzednie bylo za male. Gdy tylko zotal tam umieszczony, byl strasznie ciekawy i chodzil wszedzie ( zawsze byla bardzo aktywna, ale tylko w nocy). 2 tygodnie temu ( w niedziele 28.11) dostala jak zwykle 2 myszy i pozarla je bez problemow. Niestety od temtej pory prawie wogole nie wychodzi i nie ma apetytu(zawsze wrecz pozerala). Czasami w nocy pojdzie na najwyzsza polke, ale przewaznie siedzi na dole. nie ma zadnych oznak, aby zblizala sie wylinka. nie widze tez nigdzie jej odchodow, ale terra dosc duze i moze dlatego.
Roznice miedzy terrariami, to:
Stare: Wymiary: 63-35-35 (dl, wys, szer), cale szklane otwierane z gory, ktora cala byla zrobiona z siatki. Jedyny element grzewczy to mata, zadnych lamp(bylo dostatecznie jasno, a waz i tak boi sie swiatla i nie wychodzil)
Nowe: Wym: 93-121-41 (dl, wys, szer), zrobione z plyty, tylko z przodu jest szyba. Mata grzewcza, oraz jarzeniowka specjalna dla gadow. w srodku 2 polki, na kazdej miejsce zeby waz sie schowal. Temp. i wilgotnosc taka sama jak w tamtym terra. Przez caly dzien jak jest zapalone swiatlo waz nie wychodzi z ukrycia(bylo tak zawsze odkad ja dostalam).
Czy mozliwe jest za waz sie zatrul? w terra jest pien, ktory pomalowalam lakierem, polki takze. W sklepie powiedziano mi ze jest on nieszkodliwy, jednak lekko smierdzi.
Z gory dziekuje za pomoc

Gerald
25-10-2013, 08:46
2 tygodnie to nie jest tak długo dla węża. Ja bym się nie przejmował. A twój wąż sie nie boi światła tylko jak większosć lampropeltisów jest aktywna nocą, a w dzień siedzi zakopana pod ziemią.

Pituophis
25-10-2013, 10:31
Lampropeltisy teraz, gdy jest zima, zwykle są mniej aktywne, nawet w wysokiej temperaturze, i są mniej zainteresowane pokarmem. Dotyczy to zwłaszcza osobników dorosłych.

Biber
25-10-2013, 12:44
taki okres :) dla więszkości węży :)

mordd
25-10-2013, 13:18
To fakt. Ale "lekko śmierdzi" mnie by niepokoiło - jak nieszkodliwe to nie śmierdzi. Na wszelki wypadek przepakuj węża do czegoś zastepczego i zrób porządne wietrzenie terra. Poza tym faktycznie teraz L.g są niemrawe dość....

KaMiL_15
26-10-2013, 02:22
moj l.g california wogole nie je - dodam ze jest dorosłym samcem

42d3e78f26a4b20d412==