PDA

Zobacz pełną wersję : Takie małe pytanko...



brevis
25-10-2013, 10:58
Witam!
Jestem nowy na forum i mam takie pytanie: wczoraj(w czwartek) kupiłem lampropeltis triangulum sinaloe, który ma troszke mniej niż 30cm i za ile mogę mu podać jedzonko. Węża trzymam w terrarium ale on nie siedzi w terrarium tylko w faunboxie(taki nie zadużym nie za małym). Ma tam kryjówke i taką miseczke z wodą glinianą ExsoTerry, jako podłoże ma łupki bukowe w jednym miejscu i trochę piasku w drugim - tak jest urzadzony jego faunbox a terrarium tak samo tylko że jest korzeń i takie tam. Narazie siedzi w kryjówce i ja mu nie przeszkadzam. Czy zmienić coś w terrarium i tym faunboxie??

mordd
25-10-2013, 11:20
Daj mu na wszelki wypadek 4-5 dni spokoju bez karmienia. Wywal piasek - teorie są różne, jedni twierdzą, że wogóle nie powinno go być w terra bo podrażnia skórę inni (w tym ja), że nie powinno się dopuszczać do tego, aby razem z jedzeniem połykał choćby odrobinę piasku. Na wszelki wypadek wywal go z terrarium, lub zawsze karm w osobnym, pustym pojemniku. Pierwsze rozwiązanie chyba łatwiejsze......... jeśli jest na to miejsce to kryjówek może być więcej niż 1 o różnej temperaturze i wilgotności. Powodzenia i wesołej zabawy! :)

brevis
25-10-2013, 13:38
Jeszcze raz :)
A tak miej-więcej za ile on wyjdzie z ukrycia? Bo na początku był aktywny przez jakąś godzine - badał wszystko chodził a teraz ciągle siedzi i nawet się nie wygrzewa wiem że ma aktywność nocną ale czy nie da się go po aklimatyzacji jakoś "przestawić" ??
Aha i sprzedawca powiedział że można mu podawać myszki już z tzw. "meszkiem" (on ma niecałe 30cm a po dokładniejszych oględzinach to uznaliśmy że jakieś 25-27cm)!!

mordd
25-10-2013, 13:58
Wyjdzie jak zechce - przestawić się go nie da. To są węże, które za młodu dość rzadko widać w terrarium, jak podrosną stają się mniej skryte. Pokarm idealny to taki, który ma średnicę około 1-1,5 średnicy głowy w najszerszym miejscu. Lepiej maluchom podawać drobniejsze gryzonie nieco częściej niż raz a dobrze - przynajmniej na początku. Dla 25-27 cm na pewno lepiej podać 2 noworodki niż 1 owłosioną, zwłaszcza, że łyse myszki są szybciej trawione i wzrost wężą będzie nieco szybszy przy takim pokarmie. Owlosione myszki dopiero gdy osiągnie stosowny rozmiar. Pokarm najlepiej dobierać na podstawie wagi węża a nie jego długości czy wieku.

TylerPL
27-10-2013, 07:01
Mój regius siedział w kryjówce przez pierwsze 2 tygodnie. Teraz już sie tak nie boi. Ale cały czas nie chce jeść... :( Mam ją 3 tyg.

brevis
27-10-2013, 09:56
Hej!
Mam dobrą wiadomość, mój lampropeltis zrobił kupe, tak mi się przynajmniej wydaje- takie czarne z takim białym proszkiem zbrylonym i zamiast siedzieć w kryjówce to się skubaniec zakopal w łupkach.Co zrobić-czy spróbować go nakarmić czy co??
Dzięki za wszystkie odpowiedzi- są na wage złota!

42d3e78f26a4b20d412==