PDA

Zobacz pełną wersję : WAZNE - Potrzebna szybka pomoc!



RafalJG
26-10-2013, 08:47
Witam, kupilem zbozowke, wszystko byloby OK gdyby osoba ktora "wysylala" wezyka puscila go kurierem wczoraj zrana, ale okazlao sie ze koles wyslal ja poczta w czwartek ok. 15:00 zbozowka byla az do dzis na poczcie do ok godziny: 13:00 Teraz niestety ale wezyk jest taki jakis "oslabiony" i nie wiem co mam zrobic. Mam kilka innych zbozowek ale one w porownaniu do tej nowej sa o wiele zywsze... Ta tylko jak ja czasami dotkne mocniej to reaguje a tak calky czas lezy... dalem ja pod oswietlenie gdzie temperatuira jest nieco wieksza i siega ok. 28stopni..
Lezy tak juz 3h i nic nie ustepuje!?
Co moge zrobic w tym przypadku?
Mysle na letniej kapieli ale prosze napioszcie czy to dobre rozwiazanie na jej "pobudzenie" (jesli takl to w jakiej temperaturze ma byc woda?)

Prosze o szybka pomoc i z gory dziekuje! :(

josetsu
26-10-2013, 08:50
spokojnie powinna dojsc do siebie-0nie wiem ci za kretyn ci to wyslal ale ja bym sie z nim policzyl! zrob jej moze tez ciepla kapiel w takiej temeraturze okolo 30 stopni-powinna dojsc do siebie-mam nadzieje ze nie wyziebila sie na tyle-pozniej jak zauwazysz ze ciezko oddycha najwyzej skocz z nia do weta bo moze byc przeziebiona lub miec zapalenie pluc-a to juz klapa na calej lini!!!

RafalJG
26-10-2013, 08:52
josetsu dzieki za szybka odopowiedz, ale jak wybadac czy ciezko oddycha??? Nie wiem za bardzo jak weze moga "ciezko" oddychac ...

Raffee
26-10-2013, 09:01
Kapiel w takiej temperaturze nie jest najlepszym pomyslem gdyz waz moze dostac szoku termicznego gdy przebywal w chlodnym magazynie i nagle 30 stopni. Powinienes stopniowo podnosic wezowi temperature w terra az do 28-30 stopni.

RafalJG
26-10-2013, 09:02
No sie podnosi po malu.. teraz jest 27
hmmm... zobaczymy do wieczora czy bedzie sie cos z nia dzialo

josetsu
26-10-2013, 09:54
no tak sorki Raffee nie zaznaczylem tego ze stopniowo ale ja bym sprobowal kapieli-narzie podnos temperature! spokojnie bedzie dobrze! jakby co to pisz na bank ktos cos Ci jeszcze podpowie ale narazie powinno wystarczyc!

Ophidia
26-10-2013, 11:12
Zaewnie jej kryjówkę, temp taka jaką teraz masz powinna być ok, zwiększ jej równierz wilgotność i czekaj.
Ale myśle że bedzie ok.

wujek
26-10-2013, 11:43
zwiększenie wilgotności to nie jest dobry pomysł. stopniowo podnoś temp. nie kładź jej pod samą żarówką. tak jak ktoś mówił, ciepła kryjówka i będzie ok.. powodzenia

RafalJG
26-10-2013, 12:21
Wezykowi jest juz chyba coraz lepiej.. nastapily jakies ruchy.. zaczal pelzac po terra...

Teraz panuje temperatura: 27st.C
Wilgotnosc: 65%

<body>



http://www.rjg.foxnet.pl/rafal/terra/foto_glowna/zbozowka2.jpg</p>

</body>

TerraBol
26-10-2013, 13:36
Dziekuje wszystkim za pomoc... niestety waz padl! A kolesia chyba zabije!!! Niedosc ze wyslal wygloddzonego to jeszcze jak sie okazalo weza ktory byl przed wylinka:(!!
Waz jak wczesniej pisalem.. ruszal sie i wybral sobie miejsce pod roslinka .. niestety miejsce to okazalo sie miejscem jego spoczynku:(


CO ZA *****!

Ali
26-10-2013, 13:45
wspólczuje kondolencje...

RafalJG
29-10-2013, 07:44
Dzis wieczorkiem dam wam foteczki mojej zbozoweczki ;)
Raffe zbozoweczka jest moja i dzis pochwale sie foteczkami tego pieknego okazu... ;)

RafalJG
29-10-2013, 14:06
Sluchajcie jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc juz jutro wzuce foteczki moich zbozoweczek...

Natomiast co do TerraBol pozostaje tlyko czekac na interwencje adminkow w sprawie usuniecia tegoz uzytkownika z forum... a wiec <papapa> terrabol
A wam dziekuje za to ze to napisaliscie bo mialem od niego (chyba) brac samice Vagansa dla mojego samczykla ale cena byla podejzanie niska dlatego sie wahalem i teraz wiem ze dobrze zrobilem...

I sluchajcie na prawde nie zamawiajcie zwierzatek wysylkowo (ew. PKS lub poprzez PKP) bo tak to niepotrzebnie sie mecza i zdychaja potem ja teraz zaryzykwoalem (i oplacilem za kuriera) niestety koles wyslal poczta polska... ale na szczescie tym razem sie udalo...
Kiedys podobnie jak Ty Skirmit mialem przypadek ze otrzymalem padnietego zlowiaka ale niestety nic nie mozna bylo zrobic koles byl kompletnie debilowaty i nie chcial sie dogadac, a jak zaczal mnie wyzywac to poszedlem na policje i przedstawilem sytuacje a oni na to wtedy powiedzieli ze jesli mi grozil to jak najbardziej mozna z tym cos zrobic... sprawa w sadzie, ale jesli chodzi o odszkodowanie to niestety poniewaz regulamin poczty zabrania wysylki zwierzat, koles bedzie sie i tak upieral ze wyslal w doskonalej formie zwierzaka, a w koncu sprawa zostanie umozona... wiec bez sensu! Lepiej zaplacic np 10pln drozej ale kupic pewnie i widziec co sie kupuje. A juz tym bardziej zima gdzie egzotyczne zwierzaki padaja z powodu wychlodzenia...
NIech to bedzie przestroga dla wszystkich milosnikow terrarystyki. Ja ostatnio kupilem okazjonalnie zbozoweczke ale potem zalowalem poniewaz koles wyslal go w inny sposob niz sie umawialismy co wplynelo na zwierzaka. Cale szczescie juz z nim wszystko OK i normalnie sie zachowuje nie mowiac o zjadanych oseskach :)

Skirmit jesli mozesz to zglos sie na GG to pogadamy

Pozdro 4@LL

Skirmit_pl
30-10-2013, 03:28
a i jeszcze jedno terrabol napisał :
Dziekuje wszystkim za pomoc... niestety waz padl! A kolesia chyba zabije!!! Niedosc ze wyslal wygloddzonego to jeszcze jak sie okazalo weza ktory byl przed wylinka:(!!

dziwny zbieg okolicznosci ten wąz co do mnie doszedł tez był przed wylinką swiadczą o tym zamglone oczy i schodząca skura z ciała węża ( zaczeła schodzic z braku ciepłA CIAŁA byłem dzisiaj u wetka zaniosłem węzyka i co sie okazało nie zyje jakies 4 dni dziwny zbieg okolicznosci terrabol czyzbys pisal 4 dni temu ze ci wąż padł w tym przypadku zadziałą chyba kto inny niz osoby drugie zajmą sie tym inne osoby niz sobie zdajesz z tego sprawe zwrot pieniędzy jak nic a jak nie to czekam na nową zbożóweczke

Darek1234
30-10-2013, 04:51
Spor co prawda ciekawy. Jednak jestem podobnego zdania jak bodajze Rafal (jesli pomylilem to sorry).
Po pierwsze terraBOL nabijal posty na forum, a co do samego wezyka...
Czytalem gdzies Twoje wypowiedzi skirmit i doczytalem sie ze wezyk byl pakowany w karton bez dziurek.. wazna pewno nie udusil sie poniewaz nie potrzebuje tyle tlenu co np. czlowiek, wystarczy mu niewiele telnu a co do wypelnienia kartonu to watepie tez ze zostal on scisniety bo papier nie jest tak ciezki aby go zmiarzzyc...
A wiec albo padl faktycznie z zimna lub w jakis inny sposob.
Rafal z tego co wyczytalem mial tez przykre doswiadczenie ale niewatpliwie zwierzeta sa zwierzetami i nie mozna ich przesylac paczkami Ludzie keidy to zrozumiecie!??
Skirmit napisz jak otrzymales weza bo jesli poczta to niestety ale nic nie zrobisz... nie udowodnisz nikomu w zaden sposob ze wezyk nie padl w czasie transportu.. natomiast jedyne co Ci radze to wstrzymac sie od wulgaryzmow i "grozb" w strone tego kolesia i dogadac sie polubownie.. niestety ale jest to jedyne wyjscie z sytuacji, no chyba ze do niego pojedziesz ;) a wtedy [cxzgdfsydweofrkg;/';]
Chyba nic innego nie moge doradzic:)
Sprobuj sie dogadac z kolesiem na drodze polubownej bo nie wiem czy wiesz ale jesli bylo to wyslane paczka poprzez poczte to obydwoje zlamaliscie prawo dot. transportu zwierzat. I jesli sprawa bedzie bardziej naglosniona to mozecie trafic przed sad obydwoje a Ty jako kupujacy mozesz miec wieksze komplikacje nizten "nieuczciwy"koles.
Ja jednak jestem bezstronny w tym konflikcie... obydwoje zachowaliscie sie jak debile bo zwierzat sie nie wysyla w zaden sposob!
To narzie wszystko

ps. mimo wszystko zycze Ci skirmit przyjaznego zalatwienia sprawy...

Pzdrawiam

Aha skirmit dlaczego uzywasz tylu LOGINOW na Forum??? Czyzbys tez cos przeskrobal lub czegos sie obawial :>

42d3e78f26a4b20d412==