PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z osfojeniem



meki
26-10-2013, 12:34
Z osfojeniem mam zbozówke 3 miesiące onama 4 miesiące i prubowałem na wszystkie sposoby ale ona najwyrazniej sie mnie boj :(

RafalJG
26-10-2013, 12:35
Napisz szerzej na czym polega problem... atakuje cie? ucieka od ciebie? ?? napisz w czym rzecz a na penwo pomozemy :)

meki
26-10-2013, 12:39
ucieka odemnie alle jeszcze nigdy nieugryzł

RafalJG
26-10-2013, 13:16
To jest normalne ja mam juz kilka zbozowek i zadna chetnie nie wchodzi na reke! Nie sprawisz na penwo u tak mlodego a nawet zadkoscia jest iz dorosly waz sam bedzie wchodzi na ciebie! Jesli sie nie zuca to juz jest oswojnoy, co innego gdyby cie atakowal.

Ali
26-10-2013, 13:41
spróbój jeszcze wyjąć mu z terra wszystko i włorzyć koszulkę w której chodziłes/łaś cały dzień i jeżeli wejdzie zapewne bedzie kojarzył twój zapch z bezpieczeństwem a co za tym idzie nie bedzie prze dtobą uciekał

corno
26-10-2013, 13:54
4 miesiace to za malo na osfojenie zbozowki. Poczekaj jeszcze z miesiac dwa, a narazie daj jej spokoj. Tak bedzie dl niego najlepiej.

meki
26-10-2013, 14:02
WIELKIE dzieki mam mnadzieje że za 4 miechy to sie zmieni pozdrawiam :D

Pituophis
26-10-2013, 14:10
To maluch, i on z natury jest bojażliwy, nigdy nie wejdzie sam komuś na ręce. jeżeli wąż nie panikuje, możesz na chwilę go wyciągać, i chwilę potrzymać, asekurując, nie dopuszczając do miotania się i pozwalając na w miarę swobodne poruszanie się po dłoniach. Raczej jednak nie dłużej niż kilka-kilkanaście minut. Wkładanie do terrarium koszulek nic nie daje, podaruj sobie. Nie należy mu robić przemeblowania i utrudniać chowanie się- efekt będzie odwrotny od zamierzonego, kryjówki są niezbędne! Gdy podrośnie będzie śmielsza i ulegnie względem ciebie pewnej habituacji- przestanie reagować strachem na ciebie, a nawet będzie zainteresowana czynnościami przy terrarium.

Raffee
26-10-2013, 14:12
Jedyne co mozesz zrobic to przyzwyczaic do pewnego stopnia ze waz nie bedzie sie bal brania na rece ale nigdy go nie oswoisz.

Rhodan2000
26-10-2013, 15:01
myj rece w neutralnym srodku, chodzi o zapach

micgekon
27-10-2013, 00:19
A poza tym, po co chcesz brać go na ręce???

Biber
27-10-2013, 00:53
jeżeli chcesz żeby była oswojona to bież go raz na 2 dni na ręce i daj jej troche popełzać :) TYLKO BEZ GWAŁTOWYNYCH RUCHÓW! i najlepiej bądź wtegy sam :)

TylerPL
27-10-2013, 03:12
Moja Regi zawsze jest spokojna jak ja biore na ręce. Nigdy się nie zwija... :D tutaj zdjęcie. <A HREF="http://www.album.astral.pl/album/fotos/454/20/655/8.jpeg">Ja i Regi (http://www.album.astral.pl/album/fotos/454/20/655/8.jpeg)

corno
27-10-2013, 05:06
Innym sposobem jest nacieranie rak sciolka zanim wezmiesz weza na rece. Zapach podloza zostaje wtedy na Twoich rekach i miesza sie z Twoim. Waz jest bardziej ufny wtedy.

Grochu
27-10-2013, 05:08
wąż to nie krolik. nigdy nie będzie się uśmiechał jak go będziesz z terrarium wyciągał.

micgekon
27-10-2013, 08:43
Co wy ciągle z tym wyciąganiem węża z terra i braniem go na ręce to nie ssak któremu to może sprawić przyjemność.Oczywiście są sytułacje w których należy węża wyciągnąć z terra no ale codziennie bez powodu "żeby tak sobie pochodził po ręce".
Mam pytanie do Bibera (nie żebym się Ciebie czepiał) ale twoja rada:
"jeżeli chcesz żeby była oswojona to bież go raz na 2 dni na ręce i daj jej troche popełzać :) TYLKO BEZ GWAŁTOWYNYCH RUCHÓW! i najlepiej bądź wtegy sam :)"
Sam wymyśliłeś tą teorie czy Ci ktoś podpowiedział????
Otwarłem twój profil i co widzę
w terrarystyce od 2004 a ilość postów 594!!!! w tym większość to porady kolego coś jest chyba nie tak albo jesteś omnibusem albo piszesz o rzeczach które gdzieś tam usłyszałeś i podajesz gotowe recepty na "osfajanie węża", w terrarystyce bardziej liczy sie doświadczenie w hodowli poszczególnego gatunku a nie teoria.

Biber
27-10-2013, 09:16
"nie żebym sie Ciebie czepiał" a jednak robisz to... w terrarystyce od 2004 znaczy że na stronie terrium.com.pl??? tak mi sie wydawało :| zajmuje się już troche terrarystyką miałem kilka jaszczurek i mój brat ma boaska i uważam że mam jakie takie doświadczenie na ten temat ... ja tak swojego regiuska oswajałem i wydaje mi sie że z dobrym skutkiem a to co Ty o tym myślisz mnie nie obchodzi... ogólnie w terrarystyce jestem o 2000 r wtedy to dostałem od wójka który wyjechał do USA agame brodatą

Biber
27-10-2013, 09:27
aha... nie chce tutaj sie kłucić więc jak masz coś jeszcze do powiedzenia to wal na maila biber_ss@tlen.pl albo na gg: 2556121

micgekon
28-10-2013, 11:44
Biber ja też nie jestem kłótliwy jeśli masz błąd w profilu to OK sorry.
Ja po prostu jestem przeciwnikiem niepotrzebnego wyciągania węży z terrarium i robienia im spacerów :)
No i czasami jak widzę po raz któryś posta o " próbach i sposobach na osfajanie gada" to mnie czasami ponosi.

Darek S
31-10-2013, 15:19
[]

To że mam napisane w profilu "2004" to błąd myślałem że chodzi o to w którym roku sie zarejestrowałem na forum :D Niestety nie moge tego zmienić :(
[]
Może da się to zmienić. Wejdź na Mój profil - > edytuj profil --> i po kolei wg wskazówek

Możę wtedy wywalisz to "2004r" i napiszesz sensowną sygnaturkę ;)

Darek S - bardziej akwarysta na razie

42d3e78f26a4b20d412==