PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy waz elaphe teaniura



The_Answer
27-10-2013, 10:38
godzine temu wrocilem ze swietochlowic, nie kupilem zbozowki ale weza chinskiego, ma ok.60cm to chyba juz troszke podrosniety no nie? az sie zdziwilem bo zjadl odrazu pierwszego oseska u mnie :), powiedzcie jak szybko wam rosna te weze i kiedy dac mu nastepnego oseska pozdro

Pituophis
27-10-2013, 13:20
Nic dziwnego- one jedzą jak szalone -w tym wieku co 3-5 dni i już nawet bieguski a nie golaski. Rosną bardzo szybko, potrafią osiągnąć metr(a nawet przekroczyć) w ciągu zaledwie 6-8 miesięcy. Pamętaj, że te wielkie i bardzo aktywne połozy potrzebują dużego i wysokiego pomieszczenia.

Grażynka
28-10-2013, 02:45
ja mam takiego samego i wpierdziela juz taki naprawde duze myszki (dorosłej jeszcze nie próbowałem) a rośnie też naprawde szybko ;] dosłownie w oczach :D
teraz na gwiazdke bede robił dla niego terra 70x40x120 ;]

ser
28-10-2013, 08:13
mój chińczyk ok75 cm wpierdziela dorosłe myszy. duży chińczyk urósł w ciągu pół roku ponad metr i ma teraz 130 cm. są to super węże. polecam je każdemu!!!
pozdrawiam

morda
28-10-2013, 11:57
Ja również goroąco polecam. Rosną i jedzą jak szalone, są bardzo aktywne. Biegusek to już nie problem dla takiej 60cm taeniury. Moja teraz będzie liniec - zmierze dokładnie ile ma cm.

The_Answer
28-10-2013, 12:17
zmierzylem swojego ma 70cm +/- 2cm, normalnie dzisiaj caly dzien co jakis czas biore go na rece zeby sie oswoil, to jest super waz, teraz pisze jedna creka bo na drugiej go trzymam :) jutro ide do zoologicznego dogadac sie z myszkami to wezme mu juz takie bieguski :P pozdrawiam
ps. powiedzcie mi jeszcze co jaki czas wasze przechodzily wylinki pozdro
ps2. podajcie maile to wam fotki mojego chinczyka wysle :)

Pituophis
28-10-2013, 12:35
"normalnie dzisiaj caly dzien co jakis czas biore go na rece zeby sie oswoil"

Wiem, że się cieszysz:-), ale przestań tak go mamłać, bo zamiast go oswoić, zestresujesz go i w końcu rozszczujesz. Można go wyciągać nie częściej niż raz dziennie na kilkanaście minut. Jeżeli nie ucieka w panice ani nie straszy, to znaczy, że już jest w dużym stopniu habituowany.

Grażynka
28-10-2013, 15:34
mi mozesz wysłać karolzabost@wp.pl

The_Answer
28-10-2013, 23:06
dzis juz tak nie bede z nim co chwile paradowal po pokoju, juz na rekach to spokojny jest pelza po mnie bada jezykiem wszystko w spokojnym tempie, a fajnie jak sie czyms zainteresuje to od razu widac glowa sztywno i strzalka w kierunku zainteresowania :P jutro mu oseska dam bo mam jezcze 4( razem z wezem w swietochlowicach kupilem od razu 5 oseskow) a i dzis do zoologika lece sie z myszami dogadac pozdro
ps.
Grażynko dzis po poludniu Ci wysle zdiecia :)

TerraBol
29-10-2013, 08:04
Hehe gratuluje dobrego zakupu ;)

The_Answer
29-10-2013, 13:12
dzieki ;) a jeszcze jedno pytanko ile moj waz ma miechow przypominam ze ma 70cm, bo na gieldzie zapomnialem sie o to zapytac :P i kiedy przekroczy magiczna bariere 1 metr pozdro

morda
30-10-2013, 09:06
Za jakies 3-4 miesiące? One rosną bardzo szybko, ale niech to ktoś potwierdzi, nie jestem pewnien.

The_Answer
30-10-2013, 23:13
wczoraj go karmilem drugi raz a pierwszy martwym pokkarmem, nie bylo problemow z karmieniem wzielem pencete chwycilem oseska za ogon podsunalem pod nos i odrazu atak z zadziwiajaca predkoscia, w piatek ide do zoologika po bieguski :P pozdro

42d3e78f26a4b20d412==