PDA

Zobacz pełną wersję : Małe węże



Arem
29-10-2013, 05:25
Witam czy w Polsce sa dostepne jakies male weze za "niewielkie" pieniadze poza ponczosznikami??Interesowal by mnie jakis wezyk ktory nie bedzie olbrzymem, gdyz planuje powiesic sobie niewielkie terra w narozniku pokoju.Chcialem tam wpuscic jaszczura jakiegos ale z wezami mam wieksze doswiadczenie.
Pozdrawiam

ironkapela
29-10-2013, 05:42
Hmmm. A jakiej wielkosci ma byc taki maly wezyk?? Jezeli chodzi a male i ladne to Trimeresurus stejnegeri (tylko ze on jest jadowity, przeczytaj opis) dorasta do ok 80cm, Opheodrys aestivus dorasta do ok 80cm (dostepny w biofilu). No i to by bylo chyba na tyle (z tego co wiem) o malutkich wezach dostepnych bezproblemowo w Polsce. Pozdrawiam

SPeCTeR
29-10-2013, 07:23
Timki sa moze i jadowite, ale samiczki sa naogol bardzo spokoje. Zreszta one zdecydowanie bardzej wola uciekac niz kasac. A poza tym to sliczne wezyki :>

Pituophis
29-10-2013, 07:46
Jakiej wielkości będzie terrarium i co to znaczy nieduży wąż?
Nie polecam żadnych jadowitych, a jeżeli już hodować, to nie dlatego, że małe i ładne. Opheodrys aestivus i O. vernalis są z odłowu i szalenie delikatne do tego, z reguły padają po kilku miesiącach. Także raczej odradzam.
Nieduże węże(mniejsze od zbożówki) to np. Gongylophis colubrinus( Boidae)- samce do 45 cm, samice do 80 cm; Lamprophis fulliginosus(wąż mahoniowy); Coleognathus helena; Elaphe bimaculata; Lampropeltis pyromelana, L. mexicana.

TerraBol
29-10-2013, 07:47
No wlasnie napisz jakie bedzie to terra bo okreslenie nieduze nic nie mowi

mordd
29-10-2013, 08:59
Samce Elaphe bimaculata +- 60 cm, samice większe. Nie jest "łatwo" dostępny bo trzeba zapolować, ale kilka razy w roku są oferty na forum, fortuny nie kosztuje.........

Arem
29-10-2013, 11:23
Tak wiec planuje sprawic sobie terra narozne 40x40 ale jeszcze nie wiem jakie wysokie.Mysle ze dla jakiegos malucha to bedzie dobre:)

42d3e78f26a4b20d412==