PDA

Zobacz pełną wersję : Pokarm dla boa



serpentor
29-10-2013, 11:59
Daje mojemu boaskowi samica 75cm 2 myszki na tydzien.czy to odpowiednia ilosc?kiedy przejsc na szczurki przy jakiej dlugosci?

SPeCTeR
29-10-2013, 12:17
Odpowiednia, weza mozesz karmic dopoki chce jesc :] Ich sie raczej przermic nie da ;> A co do szczurkow, to na male ok 4 tyg juz w zasadzie mozesz, na wieksze z czasem. Ok 1 metrowy juz da rade wiekszego

coolary
29-10-2013, 12:36
Możesz śmialo już szczurki podawać. Według doświadczonych hodowców szczury są lepszym pokarmem niż myszy, wieć możesz podawać tylko szczury wielkości myszy lub jedengo większego.

Simon84
29-10-2013, 12:45
Specter to co pisałeś, że boasa nie da sie przkarmić to fakt czy se jaja robiłeś?!
Bo nie wiem czy mam mojego boaska ograniczac czy dawać mu tyle ile da rade zjesc. Do tej pory myslałem że dla młodego węzyka 2 myszki ma tydzień to standardowo?!

Ps. W sbote kupiłem samiczke boa constrictor ok. 70cm i jestem straszecznie szczęśliwy!! :D :D

SPeCTeR
29-10-2013, 13:06
Waz nie jest glupi i nie zje wiecej, niz da rade. Jesli podajesz normalne myszy\szczury, czyli nie szprycowane sterydami itp. to krzywdy mu nie zrobisz. Oczywiscie musisz tez pamietac o tym, zeby wezyk mial odpowiednio chlodniej w nocy, bo jak bedzie mial 24/7 30 stopni to bedzie szybciej trafil i moze sie zdazyc, ze cialo bedzie nieproporcjonalnie duze w stosunku do glowy

FURUS
29-10-2013, 13:11
wlasnie niezgodze sie z tym ze weza nie mozna przekarmic...moj boas(80cm) wciagnol 7 myszy w tydzien... i pewnie zjadl by wiecej boasy bardzo latwo otluscic

SPeCTeR
29-10-2013, 13:14
Otluszczenie a przekarmienie to co innego ;> Ale z tego co zauwazylem po swoich wezach i po boaskach kolegi, jak sa najedzone, to po prostu nie rusza.

serpentor
29-10-2013, 14:19
czyli moge mu podawac wiecej niz 2 myszy?

SPeCTeR
29-10-2013, 14:38
Ja bym mu dawal raz na 6~8 dni tyle, ile da rade zjesc :> Albo karmil " do pelna" w momencie, w ktorym widzisz po jego zachowaniu, ze robi sie glodny. Powinien zaczac sie krecic po terra. Jednak nie jest to regula, moj boa tak robil, kolegi nie robia. Mozesz mu tez wrzucac co 2~3 dni po jednej myszce :>

PyRyLy
29-10-2013, 14:44
no nie wiem SPeCTeR bo boasy sa strasznie łakome i bardzo łatwo jest je zatłuscic tak wiec serpentor zostan raczej przy standardowym przydzielanu pokarmu a nie tyle ile da rade zjesc :)

Marcin .P
29-10-2013, 15:05
o tym było już dość często:D mozesz zostac przy 2 myszach na tydzień:D i nic mu się nie stanie :)

100 cm boa zje już średniego szczura bez problemów :D moja samica ( 110-125 cm ) zjada 2 szczury na 12 dni ( po 3-4 karmieniach 2 tygodnie siesty dla oczyszczenia organizmu ) i jest w doskonałej formie :) samiec uważa ja za dojrzałą a ma dopiero 10-11 miesięcy :(

coolary
29-10-2013, 15:19
Boasy potrafią "zasysać" gryzonie w znacznych ilościach. Osobiście uważam, żeby nei podawać za dużo pokarmu, wąż zachowa wtedy lepszą kondycje.

Rhodan2000
30-10-2013, 00:04
Szczur jest faktycznie lepszym pokarmem, ale tez potrafi walczyc o zycie, dlatego swoje weze karmie myszkami, probowalam dac Pythonom szczura i bylo ok, ale potem widzialam co zrobil szczur z Regiusem (zdjecie na Niemieckim Forum) i zrezygnowalam, pozostane przy myszach...

PyRyLy
30-10-2013, 03:02
Rhodan2000 jak masz to podaj ta stronke z tym zdjeciem bo jestem ciekaw czy to bylo az tak drastyczne ze zrezygnowales ze szczurow :P

mysza
30-10-2013, 06:08
witam,

SPeCTeR niestety nie masz racji. Bardzo "niezdrowe" jest podawanie za dużej ilości pokarmu. A jeszcze do tego boasy mają to do siebie, że naprawdę jedzą jak odkurzacze.
Otłuszczony boas może być bezpłodny. A przynajmniej nie będzie skory do kopulacji.

Rhodan2000 no w sumie masz rację, tyle że moje węże nie tkną myszy, bo jest za mała. Muszę karmić szczurami, a że są niebezpieczne dla zwierzęcia, podaję martwe.

SPeCTeR
30-10-2013, 08:36
A ja sie bede spieral ;> Raz na tydzien~poltora nakarmienie do pelna napewno mu nie zaszkodzi i watpie, czy otlusci.

Fryzjer
30-10-2013, 16:22
Sam karmilem szczurami i karmie nadal moje obydwa boaski nieraz dostaja regularnie a nieraz w dluzszych odstepach i rosna ladnie szczegolnie po slamerku ktory dogonil stefcie ale ma mniejsza glowke a. karm sredniej wielkosci szczurkami :)raz na 8-9 dni.

Karla
03-11-2013, 11:41
Więc się przestań spierać, bo to niepoważne. Kiedyś jeden hodowca (duży) zbożówek zrobił serię doświadczeń, m. in. karmił trzy grupy młodych zbożówek na trzy sposoby. Jedną grupę karmił do woli, czyli tyle ile zdołały i chciały wciągnąć, co 4 dni (czyli optymalna częstość). Efekt był taki, że bardzo szybko rosły, ale miały tzw pinhead syndrome, czyli zbyt małe głowy w stosunku do ciała, plus były zapasione. Do tego część po napchaniu się po dziurki w nosie wymiotowała, jeden z tego powodu padł (po tej śmierci pozostałe, które wymiotowały, były przestawiane na normalną wielkość posiłku do momentu powrotu do formy).

I nie musisz mi mówić, że boas to nie zbożówka, odróżniam. Opinia o tym, jakoby wąż wiedział, kiedy przestać, jest wygodna, ale niestety nieprawdziwa. A napychając węża do woli skrócisz mu życie.

Banan
04-11-2013, 12:26
Tez widzialem to zdjecie... Nic przyjemnego.. wystarczy zeby nie karmic szczurami... :-/ http://www.snakes.pl/pictures/bitten_regius.jpg

Cimathel
11-11-2013, 15:40
Mi się wydaje, że to nawet nie jest kwestia tego czym karmimy węża, ale jaką wagę przywiązujemy do kontrolowania procesu karmienia. Głupotą było by wrzucenie dorosłego szczura nie biorąc pod uwagę, że może się bronić. Sam zanim zacząłem hodowlę swojego węża miałem szczury od dwóch lat i naprawdę widziałem już różne ich zachowania :). Zdjęcie tego poszarpanego Regiusa jest przykładem bezmyślności. Tu nie może być czegoś takiego jak "Niech się dzieje wola nieba...". Jak ktoś nie chce rezygnować ze szczurów to chyba najlepszym sposobem jest ogłuszenie, albo ubicie go wcześniej.

Marcin .P
11-11-2013, 16:18
:Dno ja takim sposobem wykarmiłem mojego samca boa juz 180 cm ( 18- 19 miechów ) i wcale nie jest otłuszczony ,a jak otłuszczony to bezpłody to sa sporadyczne przypadki ze jak to to i to musi być ,mój samiec np. od 2 miechów nie jadł a było spowodowane to tym iż pozostawiał wszędzie pakunki z nasieniem :D
niestey brak samicy w tym okresie godowym odpowiedniej do połączenia:(
może za rok :D

42d3e78f26a4b20d412==