PDA

Zobacz pełną wersję : E.Obsoleta HELP!!



dufus
02-11-2013, 01:38
Mam pytanko , w niedzielę 12.12.2004 kupilem na giełdzie terrarystycznej smugowego 35cm.... Przez 2 dni szukałem do niego noworodkow... nigdzie nie bylo ... Podałem mu kawałek wątroby drobiowej [15.12.2004] , od razu zjadł , tylko że od tego czasu nie wychodzi z kokosa :/ i juz po nim nie widac zeby cos tam mial....
w terra mam temp 29stopni pod promiennikiem i 26 w najzimniejszym miejscu [ w nocy spada do 21]. Wiem że to moze byc banalne pytanie.... Ale to jest moj 1 wąż , a dotychczas mialem tylko ptaszniki . Dziękuję za pomoc...

morda
02-11-2013, 01:45
Waż siedzi i trawi pokarm. Troche czasu mu na to zejdzie. Moja taeniura jak zje mysz to też prawie cały czas w kryjówce siedzi. Od czasu do czasu wyjdzie się powygrzewać.

Pituophis
02-11-2013, 05:16
Maluchów zwykle niemal nie widać w terrarium, tak się chowają, wychodzą głównie w nocy, a i wtedy zwykle na krótko. Gdy podrośnie, stanie się odważniejszy.
Nie wolno kontynuować karmienia węża wątrobą drobiową! Kup oseski myszy, albo noworodki szczurze i zamroż na zapas, albo załóż własną hodowlę.

dufus
02-11-2013, 10:29
juz mam 9 noworodkow , bo moja mysz miala mlode... a co do wątroby to tylko 1 raz sprobowalem... i juz nie bede... a czy to mogło zaszkodzić??

Pituophis
02-11-2013, 10:52
Jednorazowo nie powinno, wąż je przecież wątroby mysie, ale podana sama to taki "półprodukt"- czegoś ma za mało( np. wapnia), czegoś za dużo(wit. A).
Bardzo dobrze, że masz własną hodowlę myszy, zanim wyrosną zamroź oseski i potem podawaj rozmrożone co 3-6 dni( w zależności od ich wielkości).Wąż smugowy jest na tyle masywny, że w tym wieku poradzi sobie nawet z kilkudniowym(4-5 dniowym) oseskiem.

dufus
03-11-2013, 02:36
heh moj narazie wygląda jak sznurowadło :D:D:D

Azazel
03-11-2013, 13:01
Wąż o tak skromnych rozmiarach stanowi w środowisku naturalnym jedno z pierwszych ogniw w łańcuchu pokarmowym, połozy nigdy nie znajdą się na jego szczycie , z faktu tego można wyciagnąć wnioski, iż ich skryty tryb życia w pełni jest uzasadniony.
Tak ja napisał kolega Pituophis z czasem stanie się bardziej smiały.
Instynkt mówi mu jednak "zjedz i schowaj się byś sam nie został zjedzony".
Nie karm półproduktami , tylko gryzoniami - jedynie one są w pełni zbilansowanym i najodpowiedniejszym pokarmem jak słusznie podkreśla Pituophis .

42d3e78f26a4b20d412==