PDA

Zobacz pełną wersję : Regius - kto zaczynał?



smogg
02-11-2013, 18:24
Witam,
mam pytanie, kto z Was zaczynał przygode z wezami wlasnie od pytona królewskiego?
bo chcialbym kupic weza i wlasnie najbardziej mi sie podoba pyton tygrysi... a czytam o nim w necie bardzo duuuzo roznych opini...
kto z Was zaczal od regiusa i komu sie hodowla 'udała' ? :)

dzieki za odpowiedzi... sami chyba wiecie jak to jest kupic pierwszego weza.... mnóstwo pytan do głowy przychodzi... :)

micgekon
02-11-2013, 22:34
Raz piszesz pyton królewski raz tygrysi, a to spora różnica (kilka metrów).
W skrócie jeśli kupisz królewskiego z dobrego źródła i zapewnisz mu optymalne warunki (patrz opisy gatunku) to sobie poradzisz.
Jeśli zaś chodzi o tygrysiego no cóż z nim raczej nie ma problemu jeśli chodzi o apetyt raczej problemem jest zapewnienie wystarczającej ilości pokarmu i ogromne terra (dla duzych osobników, a rosną szybko). To tak w sktócie.

Biber
03-11-2013, 00:07
Regius raczej nie jest polecany na początek ale moim pierwszym wężem był regius :D chociaż wcześniej miałem jaszczurki i zajmowałem się czasem b.c.c :)

daf
03-11-2013, 02:00
Ja zacząłem od regiusa i nigdy nie było z nim problemów.

sErGiEjOo
03-11-2013, 02:23
ja tez zaczołem przygode od regius i puki co nie mam problemów je wszytko co sie rusza oprócz mnie ;) chodź przed regiusem miałem gekony,kraby ale to bardzo dawno teraz zakochałem się w DUSICIELACH

TylerPL
03-11-2013, 03:50
Ja zacząłem od regiusa i na razie nie wiem czy je. właśnie mysz się telepie po jego terra i on ją tak trochę "śledzi", ale czy zje to nie wiem. Do tego jak kupisz to zanim włożysz go do terrarium dokłądnie obejrzyj. Jak już ma stres związany z podruża to od razu, bo obejrzyj. Ja tego nie zrobiłem i dopiero po 2 tyg okzało że że miał kleszcza, a po 3 że ma roztocze :(

smogg
03-11-2013, 05:05
sorry... caly czas mi chodzi o królewskiego :)

Biber
03-11-2013, 05:24
a mój pierwszy regius po transporcie strasznie kąsał :]

sErGiEjOo
03-11-2013, 05:47
ja kupiełem w biofilu mam ta wygode że mieszkam w Krakowie i pojechałem samochodem kupiłem przywozłem włożyłem do terra :) regius przez ok 3 dni się troche bał tz zwioł sie w kulke i tak siedział w dzień a w nocy zwidzał terra teraz juz upłynełó ok miesiaca i regius sie mnie nie boi nie zwija sie w kulke nawet w dzień pełza po terra w nocy czesto robi demolke w terra :D !!

Grochu
04-11-2013, 07:52
regius był nie tylko moim pierwszym węzem, ale w ogóle pierwszym zwierzęciem terrarystycznym (chyba, żęby świerszcze brać pod uwage...).

zakup poprzedzony był przeszło półrocznym cyklem nauczania :P czytałem wszystko co mi w ręce wpadło, nie tylko na temat hodowli węzy, ale także jazczurek, bo nie byłem zdecydowany do końca, co chce :P

matka__
05-11-2013, 15:05
ja zaczołem od regiusa i jak na razie nie nażekam na nic!!!

42d3e78f26a4b20d412==