PDA

Zobacz pełną wersję : Pyton Czarny?? Slyszal ktos o nim??



ironkapela
04-11-2013, 02:38
Witam. Znajomy chce sobie kupic weza. Mowi ze chce pytona czarnego bo gdzie go widzial w telewizji. Czy taki gatunek istnieje?? A moze pomylilo mu sie z jakims innym wezem, jezeli tak to napiszcie z jakim. Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdro

Gacek
04-11-2013, 05:00
ja słyszałem o pytonie czarno głowym ale jego ceny sa wysoooonkie ;]

ironkapela
04-11-2013, 05:02
Wiec calkiem mozliwe ze o ten gatunek mu chodzilo. Jaka jest jego cena i czy jest dostepny w Polsce??

Obywatel_Snejk
04-11-2013, 05:12
zapomnij...Aspidiates melanocephalus kosztuje okolo...5000$ :)

Gacek
04-11-2013, 05:24
a moze miał na mysli P.boeleni nazywany pytonem czarnym ale jego ceny ekh ekhm ;]

jego fota http://www.albinosnakes.cz/boeleni.jpg

ironkapela
04-11-2013, 07:22
Fajny ten waz. Wyglada jak z japonskiej bajki :P Thx za odpowiedzi.

Biber
04-11-2013, 11:55
niech sobie kolega uzbiera piniążki :) ktoś wogóle posiada takiego węża w polsce?

Pituophis
04-11-2013, 13:12
Kolejny przykład bezsensownej polskiej nazwy....
Jeżeli kolega poda łacinę to może dojdziemy co to, ale pewnie nie zna.
Jeżeli chce coś kupić to najlepszy byłby popularny gatunek, a nie jakiś enigmatyczny.

ironkapela
04-11-2013, 14:43
Gdybym znal lacinska nazwe to sam bym sobie go poszukal a nie pytal na forum :]

daat
04-11-2013, 16:30
W grę wchodzic może jeszcze Python curtus curtus , nazywany przez amerykanów Black Blood Python . Na pewno bardziej dostepny nawet u nas i w rozsądniejszych cenach . Czarne egzemplarze zdarzają sie jednak w tym gatunku sporadycznie i sa bardzo cenione .

Obywatel_Snejk
05-11-2013, 01:48
Mnie sie wydaje ze to bedzie albo P.boeleni albo A.melanocephalus oba za jajcarna cene.

Azazel
05-11-2013, 04:39
Wąż na zdjęciu to Morelia Boeleni - zamieszkuje Indonezje i Papua New Guinea .
angielska nazwa to Black Python
niemiecka Schwarzer Python.
Jest gatunkiem najściślej chronionym w obu państwach.
Absolutny zakaz wywozu.
Gatunek dorasta średnio do 2,5m samce , 3-3,5m samice.
Weże ze wchodnich obszarów są wieksze niż te z zachodnich.
Wyjątkowo rzadki i ekstremalnie drogi.

ironkapela
05-11-2013, 08:09
Wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo :] Dzieki

PS. Jezeli o te ekstremalne ceny to ile kosztuje?? Pytam tylko z czystej ciekawosci :]

Azazel
05-11-2013, 10:50
Raz widziałem w cenniku amerykańskim za 15tys dolarów, obok pary albinosów pytonów siatkowanych , które w tym cenniku były za 25tyś dolarów.

Karla
05-11-2013, 14:46
Nie wiem, ile kosztuje boeleni, ale pytony siatkowane albino nie kosztują 25tys$. Albo to był stary cennik albo ta para była dorosła. Młode kosztują 2-3,5 tys, nawet para nie daje 25 :) To tak gwoli ścisłości. Natomiast co do boeleni polecam http://www.boelenspythons.com/ stronka gości, którzy je rozmnożyli, więc chyba mają coś do powiedzenia. Wiele informacji tam nie ma, ale sądzę, że to dobre miejsce by zacząć, jeśli ktoś się tym interesuje na poważnie. Pyton czarny ang black python to na 99% Morelia boeleni.

pozdrawiam, Karla

mazik
05-11-2013, 20:13
Tak w woli ścisłości to np. pyton siatkowany albino ,Type II Tiger to wydatek ok 14,000 - 16,000 USD za młodego osobnika (o dorosłej parze nie wspomne) :)
Pozdrawiam!!
Maciej!!

Azazel
06-11-2013, 00:07
Tak dla ścisłości Karla to piszesz "ze nie kosztują 25 tyś$ chyba że były dorosłe" - tak czy owak w moim poście nie ma informacji o wieku tych pytonów pozatym "negujesz chyba że" Udzielej konkretnych i konsekwentnych odpowiedzi.
Co znaczy ze to 99% m.boeleni - a ten 1% to co anakonda ?

"Wąż na zdjęciu to Morelia Boeleni - zamieszkuje Indonezje i Papua New Guinea .
angielska nazwa to Black Python
niemiecka Schwarzer Python.
Jest gatunkiem najściślej chronionym w obu państwach.
Absolutny zakaz wywozu.
Gatunek dorasta średnio do 2,5m samce , 3-3,5m samice.
Weże ze wchodnich obszarów są wieksze niż te z zachodnich.
Wyjątkowo rzadki i ekstremalnie drogi."

Obywatel_Snejk
06-11-2013, 03:12
to nie jest morelia kolego,to jest Python boeleni:)

twitty1980
06-11-2013, 08:32
Mylisz sie obywatelu ;) - gatunek ten usystematyzowany jest jako Morelia Boeleni jak złusznie napisał Azazel - potocznie zwany Python Boeleni lub Black Python czy Schwarzer Python.
Zerknij do literatury potem zamieszczaj posta.

Pituophis
06-11-2013, 08:40
1) Python- to to był 20 lat temu, teraz to jest Morelia boeleni( najbliższy krewny to M. amethistina).
2) A może na filmie to to był boa dusiciel, tylko ktoś wymyślił taką nazwę :-) . Błagam, nie kłóćcie się o to. Morelia boeleni nie ma polskiej nazwy. Dopóki nie zobaczymy węża, to nie dojdziemy, o jakie zwierzę chodzi.

Karla
06-11-2013, 10:03
> Tak dla ścisłości Karla to piszesz "ze nie kosztują 25 tyś$
> chyba że były dorosłe" - tak czy owak w moim poście nie ma
> informacji o wieku tych pytonów pozatym "negujesz chyba że"

Chyba że itd miało oznaczać, że jest niewielka szansa, a przy tym nie porównuje się cen dorosłego węża jednego gatunku/odmiany z młodym drugiego. Na 99% M. boeleni oznacza, że istnieje margines błędu (dla przykładu 1%), obejmujący dziwne pomyłki w tłumaczeniu lub treści programu. Odniesienie do węża na zdjęciu nie jest odpowiedzią na pierwotne pytanie, tylko rozwinięcie wypowiedzi zawierającej zdjęcie. Ironkapela nie pytał o węża na zdjęciu (bo to nie on je zamieścił) tylko o pytona czarnego.
Coś jeszcze wytłumaczyć?

pozdrawiam, Karla

Pituophis
06-11-2013, 10:37
Dziwne pomyłki w tłumaczeniu są w większości filmów przyrodniczych o płazach i gadach(margines błędu to 50% raczej niż 1% :-)). To mógł być boa dusiciel, albo nawet wąż amurski :-). Dopóki nie obejrzymy filmu to naprawdę nie wiadomo o jakiego węża w rzeczywistości chodzi.Nazwa mogła być wzięta "z sufitu".
Naprawdę, nie ma o co się kłócić. Jak już wcześniej pisałem Morelia boeleni nie ma przyjętej nazwy polskiej.

Azazel
06-11-2013, 13:34
Zgadzam się z tobą Pituophis. Faktem jest, że wąż na zdjęciu to Morelia Boeleni - jak słusznie podkreślasz instnieje duży związek tego gatunku z morelia amathistina . Istnieje pogląd , iż to endemiczny gatunek ekosystemu w którym żyje, wprost wywodzący się z morelia amethistina. ( podobne rozmiary, biologia ).
Mówiać o pytonie czarnym fachowcy podkreślam fachowcy mają na uwadze Morelia Boeleni.

Evoker
13-11-2013, 02:18
Widziałem młodego Morelia boeleni za 2500EUR, od ręki na SnakeDay2004.
Fotka w załączeniu.

42d3e78f26a4b20d412==