PDA

Zobacz pełną wersję : hmm jaki wąż na początek?



Dżozef
04-11-2013, 14:45
Nurtuje mnie pytanie, jakiego węża wybrać na początek przygody z gadami. Chcę stworzyć mu jak najleprze warunki, zarazem nie kupując jakiegoś wybajerowanego terra za ileś tam tysięcy zł (hehe), zastanawiam się bardziej nad gatunkimi które nie muszą mieć bardzo dużej wilgotności i które nie maja bardzo duzych wymagań(wiecie o co chodzi). Przytoczcie mi jakieś fajne, ładne gatuneczki dla począdkujących, a ja zajmę się resztą:D:D z góry dzieki:*

ironkapela
04-11-2013, 14:48
Czlowieku taki temat pojawia sie praktycznie codziennie. Poszukaj troche a napewno sie dowiesz rzeczy ktore chcesz wiedziec :/

michał antoniak
04-11-2013, 15:32
hheheehh może być wąż ogrowowy hehe

SPeCTeR
04-11-2013, 16:39
A tak na powaznie, to na poczatek zbozoweczka bylaby ok. Jak masz wiecej miejsca to Boa Comstrictor, lepiej samiczka, z natury sa spokojniejsze, ale tez duzo wieksze od samcow. Mozesz tez sprobowac z regiusem, choc to juz ciut trudniejszy gatunek do hodowli na poczatek

sErGiEjOo
05-11-2013, 04:43
na górze jest napis SZUKAJ wpisujesz jaki wąż na początek? i czytasz chyba nie trudne?? jak nie rozkmniniłęś tego to podbij na GG :)

rsboa
05-11-2013, 06:15
Cześć! Ja moją przygodę z terrarystyką rozpoczynalem rok temu i kupiłem sobie Boa Constrictor (samiec). Jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Jezeli chodzi o pokarm to zjada wszystko co mu dam i potrafi w sporych ilościach :-))). Wilgotność potrzebuje dość wysoką ale ja nie mam żadnych urządzeń jedynie spryskiwacz i nigdy nie ma problemów z wylinką. Problemem moze być chyba bardziej rozmiar terra niz cena! Pozdrawiam (rok temu mój gad mial 55cmm, teraz ma 110cmm, samice sporo wieksze!!!)

Biber
05-11-2013, 06:35
bardziej od Bcc polecam e.c (tęczowy) mniejsze rozmiary mniejsze terra :)

Pituophis
05-11-2013, 06:40
Pantherophis(Elaphe) guttatus, Elaphe schrencki, Lampropeltis getula, L. triangulum, Thamnophis sp. Nerodia sp.
Z troszkę większych Pantherophis alleghaniensis(Elaphe obsoleta quadrivittata), Orthriophis(Elaphe) taeniurus, Boa constrictor, Epicrates cenchria.
Z mniej popularnych- Elaphe quatuorlineata, Coleognathus(Elaphe) helena, Lampropeltis calligaster a nawet taka ciekawostka jak Antaresia childreni.
Poczytaj, popytaj hodowców, poszukaj w publikacjach, znajdż najbardziej odpowiadający Tobie gatunek, przemyśl jeszcze i kupuj:-)

Karla
05-11-2013, 14:14
quatuorlineata bardzo chętnie, tylko skąd :)

Od siebie bardzo polecam E. schrencki, stosunkowo łatwo dostać, jest niedrogi, nie wymaga dużych temperatur (23-26), ładnie zmienia kolory ;), średniej wielkości, ale imponująco silny, a przy tym aktywny, łagodny jak baranek i żarłok jakich mało. Sama radość :) Ze zbożówkami radziłabym uważać, bo dosyć łatwo jest kupić niejadka, który zdycha po paru tygodniach/miesiącach - trzeba kupować z wiarygodnego źródła i najlepiej sprawdzić przed zakupem na własne oczy że je samodzielnie. Obsolety oraz L. getula również mogę spokojnie polecić z własnego doświadczenia.
A dodam jeszcze z rzadszych, ale pojawiających się czasem, Elaphe bimaculata, nieduży, ładny, sympatyczny, żerty :)

pozdrawiam, Karla

Pituophis
05-11-2013, 14:33
Widywałem E. quatuorlineata w sklepach w Warszawie kilka lat temu- młode.
Poza tym zawsze można pojechać do Bulgarii czy Rumunii i przywieżć sobie :-)))))
Koleżanka spotkała, szkoda, że nie ja ;-))))

Karla
05-11-2013, 14:49
Można pojechać, ale to też trzeba umieć, znaleźć i złapać :) Ja nawet zaskrońców nie widuję (widziałam 2, rozjechane na szosie, jakiś mam niefart). Jak jeszcze gdzieś zobaczysz, zwłaszcza w Warszawie, to daj znać, bo marze o tym stworzeniu (jak równiez o paru innych, hehe). A o sauromates to w ogóle nie wspominam....... ech :)

pozdrawiam, Karla

Pituophis
05-11-2013, 15:46
W Warszawie widziałem 3-4 lata temu w Smoku, i jeszcze w jednym sklepie.
Nie wiem, czy ktoś obecnie hoduje E. sauromates- tego to chyba rzeczywiście trzeba złapać dla siebie ;-)))))))))) Znajomy tak zrobił i potem miał przez parę lat, tyle że jednego i z 15 lat temu :-(

galgan
06-11-2013, 06:28
ja zaczołemod tygrysa ale nie proponuje ci go jest łatwy w chodowli ale szybko rośnie

Karla
06-11-2013, 09:38
Jak znajomy będzie jeszcze łapał, to piszę się na to (łapanie lub efekty), i quatuorlineata i sauromates i co tam się złapie ;))

Pituophis
06-11-2013, 10:41
Ja chcę w tym roku wybrać się do Albanii. Ale co złapię to moje :-)))))
Chcesz- to jedż ze mną i sama sobie własnoręcznie złap :-)))))

42d3e78f26a4b20d412==