PDA

Zobacz pełną wersję : Pyton



skate_17
05-11-2013, 14:34
Witam mam pytanko mam od 1 tygodnia pytona królewskiego jest to samiczka ma jakieś 120cm tylko jeden problem jest z odłowu(zeby nie było mam papiery na wszystko)i ma problemy z jedzeniem napiszcie co moge zrobić

coolary
05-11-2013, 15:51
daj jej MINIMUM 2 tygodnie spokoju (nie podawaj jedzenia i nie wyciagaj na rece).

Krzysztof.W
05-11-2013, 16:14
Pyton królewski spokojnie przeżyje nie jedząc nawet 7 miesięcy .

lewy
06-11-2013, 01:46
hehe cyt: Pyton królewski spokojnie przeżyje nie jedząc nawet 7 miesięcy .

Krzysztof chce ci powiedziec ze sie nacieszysz pytonem do 7miesiecy.....

to taka mala komentacja.....

Snuk
06-11-2013, 01:55
Spokojnie musi przywyknąc do nowego otoczenia, sprubój jest teraz zapewnić max. spokoju tak przez około 2tyg. i pózniej sprubój ją nakarmić powinna już zjeść sobie myszke :) Napewno niemasz się czym przejmować :)

matyja
06-11-2013, 01:56
czesc
jest to juz chyba dorosła samica przynajmniej 2-3 letnia ten gatunek czesto w okresie listopad marzec sam robi sobie glodowke w tamtym roku moj nie jadl ponad 3 miesiace w tym na razie nie je drugi miesiac ale jak jest z odlowu daj mu spokuj nawet z miesiac zanim zaczniesz mu dawac jesc i brac na rece wymieniaj tylko czesto wode

iibell
06-11-2013, 02:18
Pyton królewski potrafi nie jeść i 22 miesiące bez uszczerbku na zdrowiu( udokumentowane) ale Ty daj mu spokój przez 3-4 tygodnie i może spróbuj podać mu jedzenie.Może też być to naturalna głodówka i potrwać nawet do kwietnia co ze względu na aklimatyzację ma swoje dobre strony.Moje "towarzystwo" nie je już drugi miesiąc i tym się nie martwię trzeba tylko pamiętać żeby co parę tygodni sprawdzać wagę węża(y) bo jej znaczna utrata (ponad 20%) może oznaczać problemy ale Ty teraz odczekaj.
Powodzenia

Biber
06-11-2013, 04:11
daj spokój na minimum 2 tygodnie.... zapewnij odpowiednie warunki niech czuje się bezpieczny! musi mieć kryjówki... po okesie aklimatyzacji kup my najlepiej białą dużą mysz i wpóść na noc do terra bo wątpie zeby zjadł martwą lub żywą podawaną od ręki :)

Raffee
06-11-2013, 12:29
Jezeli jest z odlowu to najlepiej podac myszoskoczka gdyz najbardziej jest zblizony do gryzoni wystepujacych na wolnosci. Jednak okres aklimatyzacji moze potrwac troche dluzej niz dwa tygodnie jak u osobnikow mlodych.

goblin
06-11-2013, 12:34
Raffee powiedział...

"Jezeli jest z odlowu to najlepiej podac myszoskoczka gdyz najbardziej jest zblizony do gryzoni wystepujacych na wolnosci..."



One żywią się głównie myszoskoczkami... na wolności....

mordd
06-11-2013, 12:57
Ale to nie są te same myszoskoczki co w terrarium - zupełnie inny rodzaj. Dla tego jest to pokarm jedynie "zbliżony" a nie identyczny :)

skate_17
08-11-2013, 01:51
Dzięki wam wszystkim za komentarze napewno mi to bardzo pomogło ale mały bląd z mojej strony się wkradł.Mi chodziło o to że on jest z odłowu ale on juz był u kolesiaod jakiegos czasu i jadł myszoskoczka i mrożonkę tylko że ejak od niego brałem to mówił ze nie zbyt często je i własnie nie wiedziałem aha i mam jeszce jedną prośbę łuski od spodu mu sie bardzo łuszczą ale to tylko przy samej głowie nie no tak bardziej jak by sie rozwarstwaiły.Macie jego zdjęcie bo zrobiłem

42d3e78f26a4b20d412==