PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna Teczowka??



jareck_i
10-11-2013, 10:14
Mam 2 maurusy , obie samice . Jedna kupiona swiezo (wrzesien) druga w styczniu roku 2004
Mniejsza samica ze stycznia je bez problemu , nigdy nie robi problemow . Natomiast druga jest wieksza (niewiem ile ma lat) i je roznie . Od poczatku jakos marnie jadla ale problemow nie bylo . 3 tygodnie temu zjadla 2 szczury sredniej wielkosci . Widze ze strawila je , Chce ja karmic od 4 dni i ucieka od jedzenia . Ale co dziwniejsze jest . Jak ja dostalem byla troche gruba , a teraz sie rozspasla jak cholera i do narzadow rozrodczych jest badzo gruba , a do ogona cieniutenka . .CZy jest mozliwe ze jest wciazy ?? i to moze byc przyczynom niejedzenia?? probowalem wiele sposob zeby zjadla , ale ona zawsze chce wracac do terrarium i se je zwiedza i spi cale dnie i noce w 1 miejscu .
Terrarium 100x50x60 cos tak . CZego to wina ze ona nieje !!

Pituophis
10-11-2013, 11:25
Jakiej wielkości jest ta samica? Teoretycznie, jeżeli miała w sierpniu- wrześniu kontakt z samcem, to teraz może być w ciąży. Może też przeszła owulację i zgrubienie wywołane jest przez utworzone pęcherzyki żółtkowe(do tego niepotrzebny kontakt z samcem). Albo je wchłonie, albo za kilka tygodni/ miesięcy urodzi żółtopomarańczowe kule. Nie wiadomo nic o losach samicy, zresztą nie widziałem jej, więc trudno powiedzieć. Może po prostu nie jest głodna( maluchy jedzą częściej i więcej w proporcji do masy ciała). Jeżeli podejrzewasz ciążę- nie ruszaj jej.
Czy ona najpierw zwiedzała terrarium, a teraz cały czas siedzi w jednym miejscu? Czy wykłada się stroną brzuszną do góry?

jareck_i
10-11-2013, 11:40
Aktualnie zwiedza terra . Dlugosc ma 1.5metra cos tak .(niewiem dokladnie trudno zmierzyc)
Losy sa nieznane mi jej wczesniej ale praktycznie lezy w cieplym miejscu i czasami lezy lekko na boku .Zawsze schowana za konarem . Mlodszy zwierzak ma okolo 1m . Moze terra jus zamale . SZykuje nowe wieksze 2mx1mx1m cos tak :)

Biber
10-11-2013, 13:54
przyda się większe... jeżeli tak nagle i szybkio się roztyła być może ze jest w ciąży

Bazia8
11-11-2013, 14:37
Siema Jarek :D
Wiesz, że ja specem od gadów nie jestem, ale z tego co wyczytałam, to wygląda na ciążę, nie? To, że siedzi w cieplejszym miejscu i układa się na boku... W dodatku odmowa jedzenia... Gdzieś wygrzebałam fotkę ciężarnej cenchrii, niewiele na niej widać, ale ślę. Jak jeszcze coś znajdę to Ci wyślę. Nie przejmuj się, że nie je, obserwuj: jeśli nadal nie będzie jeść a będzie jeszcze grubsza to chyba = ciąża :)
pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==