PDA

Zobacz pełną wersję : Boa dusiciel (Boa constrictor)



ziomekk83
13-11-2013, 09:32
witam wszystkich milosników wezy!! Mam takie pytanko- co sie moze stac po ugryzieniu Boa constrictor??? Ostatnio kupilem wlasnie boaska bo do tej pory chodowalem tylko zbozowki. Boasek zucal u niego ostatnio wylinke ale widac ze gosciu nie zapewnil mu odpowiednich warunków i wylinka zeszla mu w kawalkach ale nie dokonca, teraz robie mu kompiele- czy to pomoze w zrzuceniu calosci wylinki. pozdrawiam

Kretschmer
13-11-2013, 09:40
Jak jest mały to nawet nie poczujesz. Jak podrostek to może zrobić malutkie ranki (Nic nie boli) i tutaj możesz dostać jakiegoś zakażenia ale to mało prawdopodobne (I rak lepiej przemyć ranę). Gorzej z boaskiem. Możesz mu wyrwać zęba jak szarpniesz. Kąpiele mogą pomóc w zrzuceniu wylinki ale poza tym będziesz musiał mu ją zdejmować (Tylko delikatnie).

ironkapela
13-11-2013, 09:47
To zalezy od wielkosci weza :) Jak jest maly to praktyznie nic nie poczujesz. Podrostek to juz troche poczujesz, a jak ugryzie cie duzy to napewno poczujesz :)))

ziomekk83
13-11-2013, 10:42
witam, ma okolo 110 cm, pewnie bym poczul :] A mam takie jeszcze jedno pytanko w nocy jakie ogrzewanie stosujecie i jaka temperature utrzymujecie w nocy. Ja mam jak narazie na jednej stronie terrarium mate grzewcza i w rogu zarowke Philipsa 60 W i ma tam temperaturke okolo 29-31 stopni a po drugiej stronie terrarium ma chlodniej okolo 24 stopnie. A jak w nocy utrzymywac temperature??? pozdrawiam

Conqueror
13-11-2013, 11:51
Zostaw włonczoną matę grzewczą....proste...

daf
13-11-2013, 11:57
W nocy kabel grzewczy najlepiej lub nocna żarówka ale taka 25 W najlepiej.

ziomekk83
13-11-2013, 12:01
a mam do was jeszcze pytanko bo ten gosciu nie utrzymywal wilgotnosci w terarium i wylinka popenkala i mu schodzi w kawalkach, i zostala mu jeszcze na pysku, jak ja usunac z pyska???

Vagansek
13-11-2013, 14:56
Witam !

Nawilżaj palce i pocieraj nimi delikatnie w miejsach gdzie pozostały resztki wylinki, powinna namoknąć i zejść, a jak będziesz miał z tym problem, to postaraj się chociaż ją nawilżyć, węzyk ocierając o wystrój terra powinien sobie poradzić sam... ( powrzucaj do terra trochę większych i matowych kamieni, konarów itp. )



pozdrawiam
VAGANSEK

Fryzjer
14-11-2013, 05:51
no nie mam co dopowiedziec zabardzo ale jak mnie ugryzla samica 170-180 cm to czułem igły weza na kościach :D

Conqueror
15-11-2013, 18:20
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=3347

ziomekk83
16-11-2013, 04:04
Witam, mam pytanko- a jak pozostaną kawałki wylinki na wężu to nic mu nie będzie?? Bo myślę ze przy następnej wylince mu wszystko w całości zejdzie, tylko martwi mnie jedna rzecz bo na pysku mu wylinka zeszła ale na oczach pozostała :( co zrobić?????
i mam jeszcze jedno pytanko dlaczego waz siedzi cały czas w chłodniejszym miejscu, jak go kupiłem to od tamtego czasu siedzi tylko w chłodnym miejscu i ani raz się nie wygrzewał???

Kretschmer
16-11-2013, 04:26
może coś mu się stać. Stara skóra może stać się zwyczajną pożywką dla bakterii.
Tym bardziej że w terra jest stosunkowo wilgotno a węże lubią czasem zamoczyć pysk w wodzie, wsadzić go w torf, pozbierać na nim trochę brudu (Jak jest mokry)...

ziomekk83
16-11-2013, 05:56
a co z tymi oczami, bo pozostala mu wylinka na oczach a z pyska juz mu troche zeszlo- tylko te oczy?? :( teraz ma w terrarium caly czas wilgotno bo jak go kupilem to mial susze a gosciu wogule nie dbal on niego

Kretschmer
16-11-2013, 06:09
Ja słyszałem że możesz wziąć (Niech to ktoś potwierdzi) patyczek do uszu, namoczyć go w wodzie i DELIKATNIE spróbować ściągnąć wylinkę. Nie rób tego aż ktoś to tu potwierdzi bo ja nigdy tego nie robiłem.

Azazel
18-11-2013, 04:35
Wsadź weża do pojemnika o dużej powierzchni wypełnionego wodą o temp. 30 - stopni , i przykryj pojemnik. Niech tam siedzi 2-3h dziennie - po kilku dniach pomoże na pewno.
Konieczna duża powierzchnia pojemnika ( im większa tym lepsze warunki parowania i w zamkniętym pojemniku otrzymamy wyższą wilgotność ).

42d3e78f26a4b20d412==