PDA

Zobacz pełną wersję : Sanzinia madagascariensis



Biber
13-11-2013, 14:29
Witam!
No właśnie Sanzinia madagascariensis ostatnio bardzo sie nim zainteresowałem i jestem ciekaw gdzie mozna go kupic ???? Z góry dziękuje za każdą strone telefon i jakikolwiek kontakt...
Pozdrawiam!

goblin
13-11-2013, 14:36
Pan Plucik miał na giełdzie chyba samczyka młodego ?? o ile sie niemyle :D


Szukaj nicku "Dodi"...

Biber
13-11-2013, 14:38
bardzo prosze o jakis kontakcik do tego Pana :)

goblin
13-11-2013, 14:50
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=7&i=5071&t=5071


Tu masz meila a w profilu telefon :]

dreex
13-11-2013, 16:30
Fotki mojej sanzini były na forum - w dziale ZDJĘCIA- w opisach wąż agresywny i ponoć tudny do oswojenia - zupełnie sie z tym nie zgodze - moja sanzinia pochodziła z hodowli i tam tez sie urodziła ale "charakterkiem " to raczej przyrównałbym ją do tygrysa czy regiusa, bardzo spokojna , absolutnie żadnych problemów- warunki terraryjne raczej normalne - ja stosowałem sie do zaleceń hodowcy - temp 26-28 stopni i bez spryskiwania terrarium - basen i żarówka w środku zupełnie wystarcza . U nas jest ich niewiele na rynku - i cena nie mała (1300-2000 PLN). Proponuje wybrać sie na giełde do Pragi - jest tam hodowca tego gatunku.Pozdrawiam

pppppp
14-11-2013, 00:38
na giełdzie była nie Sanzinia madagascariensis a Acrantophis dumerili - choć oba sa z Madagaskaru to całkiem inne weze, jest jeszce Acrantophis madagascariensis - troche rzadszy niz dumerili

na wszystkie mówi sie boa madagaskarskie ale sanzinia to psiogłowy boa madagaskarski, A dumerili to południowy boa madagaskarski

Pituophis
14-11-2013, 01:48
Protestuję! Nie można tworzyć w języku polskim nazw trójczłonowych. To wszystko boa z Madagaskaru, ale Acrantophis madagascariensis to po polsku boa madagaskarski(dusiciel madagaskarski), A. dumerilli to boa Dumerilla(dusiciel Dumerilla), a Sanzinia madagascariensis to sanzinia. Nie można dosłownie tłumaczyć na polski w tym wypadku nazwy angielskiej, chyba, że ktoś lubi potworki w stylu "madagaskaroboa nadrzewny".

goblin
14-11-2013, 02:43
dreex Dodi miał młodego samca na giełdzie za 700-750zł dokładnie niewiem :] więc troche przesadziłęs z cenom :]

Gabor
14-11-2013, 02:49
Wydaje mi sie ze Witek mial Acrantophis dumerili a nie Sanzinia...

dreex
14-11-2013, 05:32
Witek Plucik nie miał zadnego samca Sanzini - przeciez byłem na giełdzie i kupowałem u niego tygrysa striped i przy mnie wyjmował wszystkie dusiciele jakie miał - Boa z Madagaskaru miał jak sie nie myle Wiciu Borkowski ale nie Sanzinie. A co do ceny to to wcale nie przesadziłem -poszukaj sobie w archiwum - Ergo za swojego samca wołał 450 euro. A ze po tyle chodzą to wiem bo sam kupowałem - w Czechach wołali za samice- 80 cm - 10 000 koron- jakby to nie przeliczać daje to kwote 1400-1500 zł i to wcale nie jest wysoka cena tym bardziej za samice.Tylko jeszcze trzeba wiedziec jak wygląda Sanzinia Goblin.... Pozdrawiam

SD AS
14-11-2013, 07:44
A myślicie , że w chorzowskim zoo dało by sie ją kupić ? Z opisu wynika , że uzyskano tam już drugie pokolenie.

pppppp
14-11-2013, 13:57
goblin to nie była Sanzina :P czytałeś co napisałem wyzej??
mam sam parkę A. dumerilli i to był ten wąż, swego czasu wybralem je od sanziny bo mi sie bardziej podobają :P

sanziny nie kupisz taniej niz 1200zł (i to ceny z praskiej giełdy jak pisał dreex)

goblin
14-11-2013, 14:02
dreex wiem jak wygląda Sanizma :] Jak niemiał to przepraszam za wprowadzanie w błąd :]

KORSAKOW
15-11-2013, 07:02
kiedyś sie dawało odkupić nadwyżki hodowlane od ogrodów zoologicznych, nic nie szkodzi zadzwonić i spytać

Azazel
18-11-2013, 03:48
Acrantophis dumerili występuje pod nazwami :
Dumeril’s boa , Madagascar ground boa ( angielski )- po polsku Boa dumerili ,

Acrantohis madagascariensis występuję pod nazwami :
MADAGASCAR BOA ( angielski ) - po polsku boa madagaskarski.

Sanzinia madagascariensis występuje pod nazwami:
Boa manditra, Madagascar Tree Boa ( angielski ) - po polsku tłumacząć dosłownie to Madagaskarski boa nadrzewny. ( w języku polskim nie stosuje się trójczłonowych nazw ).

Jak słusznie podkreślił Pituophis te trzy gatunki to Boa z Madagaskaru.

42d3e78f26a4b20d412==