PDA

Zobacz pełną wersję : Boa constrictor- POMOCY



ziomekk83
16-11-2013, 08:16
witam, kupilem od goscia boaska, byl troche zaniedbany nie mial odpowiedniej wilgotnosci w terrarium i mu wylinka popekala, teraz mu utrzymuje duza wilgotnosc ale na pysku juz mu troche zeszBa wylinka ale na oczach zostala i ma caly czas zamglone- co mam zrobic???
zapraszam równiez na
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=25709&t=25549

ironkapela
16-11-2013, 08:26
Proponuje zrobic wezykowi ciepla (nie goroca!) kapiel, i sprobowac delikatnie zmasowac pozostala czesc wylinki. Jezeli nie zejdzie to proponuje poczekac na rady bardziej doswiadczonych terrarystow oraz przejrzec archiwum bo bylo kilka takich postow :)

Pituophis
16-11-2013, 12:41
Czy wąż próbował zrzucać wylinkę samodzielnie? Jeżeli tak, to trzeba odmoczyć zastarzałe kawałki i je usunąć. Z oczu najłatwiej przykładając do dobrze odmoczonych okularów taśmę klejącą-przylepią się i odejdą. Z reszty-delikatnie palcami, zwracając uwagę na głowę, okolice odbytu i koniec ogona.
Tylko czy na pewno boa już gotowy jest do zrzucenia wylinki(jeżeli oczy są mleczno-niebieskawe to nie).

ziomekk83
16-11-2013, 13:11
jak ja go kupilem od goscia to wylinke mial juz popenkana i odchodzila mu w kawalkach, i wlasnie na calym wezy pozostaly resztki wylinki i na oczach, i wlasnie pasuje mi jakos zdiac z tych oczu ta wylinke.

artur_kocuba
16-11-2013, 15:24
a ja mam podobny problem z moim boaskiem. zbieral sie do wylinki, zmatowial, potem znowu stal sie"kolorowy" i dzisiaj rano patrze a on siedzi i ma z glowy zdjeta wylinke. tylko z glowy i to w kawalkach(bo znalazlem je w terra). teraz jest juz wieczor a ten dalej ma tylko glowe wyliniala. co jest? czemu nie zrzucil calej wylinki?

Raffee
16-11-2013, 15:55
Widocznie wilgotnosc w terra jest za mala i wylinka nie zeszla w calosci. Zrob mu kapiel w temp. 30 stopni a sama zejdzie.

ironkapela
16-11-2013, 16:49
Ja nie wiem, ale mam dziwne przeczucie ze wasze warunk w terra nie byly odpowiednie. A tak na boku. To macie w terra jakis korzen o ktory waz moglby sie ocierac??

ziomekk83
17-11-2013, 02:31
Mój boa ma odpowiednie warunki, wszystko jest ok, ma korzenie, kamienie, basen itd. tylko ten gosciu co od niego kupilem nie utrzymal mu odpowiednich warunków! Napiszecie mi jak zdiac z oczy twylinke????

artur_kocuba
17-11-2013, 05:13
korzeń mam, kamienie i basenik z wodą także. terra mam wylozone substratem i 2 razy dziennie je zraszam. co moze byc nie tak?

dniki
18-11-2013, 15:31
To, że teraz ma odpowiednie warunki nie oznacza, że raptem po okresie przetrzymywania w złych warunkach wszystko nagle wróci do normy. Do tego trzeba czasu. Jeżeli oczy są mętne to moim zdaniem trzeba poczekać jeszcze trochę ze ściąganiem skóry, ale cały czas stosować ciepłe kąpiele. Pamietaj o zanurzaniu głowy. Jeżeli sytuacja z oczami się nie zmieni to moim zdaniem nie jest to pierwsza wylinka, która nie zeszła z oczu węża. Wilgotność i kąpiele - wiecej niż 30 minut oraz próba zdjęcia skóry z oczu. Ja do tego używałem kiedyś palców delikatnie pocierając. Ktoś przyniósł mi takiego węża. Ale nic na siłę!
Jeszcze jedno. Spryskiwanie nawet codzienne terrarium nie gwarantuje odpowiedniej wilgotności. Wszystko zależy jeszcze od kubatury, rozmieszczenia ogrzewania, podłoża i co najważniejsze wentylacji.

ziomekk83
19-11-2013, 12:24
witam, wylinka zeszla mu calutka (oczywiscie z moja pomoca) i to bardzo Bdnie ale pozostala na oczach :( i ma teraz caly czas takie mleczne :(. Jak bedzie zrzucal na stpn wylinke to mu zejdzie ta stara z oczu i berdzie miaB normalne????

42d3e78f26a4b20d412==