PDA

Zobacz pełną wersję : Niejedzący Regius



TylerPL
17-11-2013, 08:08
Eh... Wiem, że ten temat był już na pewno kiedyś. Moja Regi nie je już ponad miesiąc. Ma 80cm. Miała 2 kleszcze i roztocza. Ma dobre warunki w terra. Od jakiegoś tygodnia codziennie siedzi w miseczce z wodą, nie widziałem i niej zmętnienia oczu, bo siędziała cały poprzedni tydzień w kryjówce i nie wychodziła. I takie pytanie: kiedy mam zacząć przymusowe karmienie i czy możliwe że po 1 takim karmieniu, sama zacznie jeść? Wiem że było coś takiego że trzeba zacząć jak strazi chyba 1/3 wagi, ale ja nie wiem ile ważyła na początki nie nie mam jak jej zważyć teraz. Poradźcie coś. Wkładałem mysz już na całą noc do terra i wyjmowałem jej kryjówke i dalej jej nie jadła.... Eh... Trzyba było chyba kupić Constrictora... :/

goblin
17-11-2013, 08:17
Jest z odłowu więc niema sie co dziwić... może niejeśc nawet do wiosny... narazie kontroluj wage i sprawdzaj czy ja traci czy nie....

TylerPL
17-11-2013, 08:27
Na oko raczej nie traci wagi. Zapomniałem napisać, że drugi z tego samego transportu w sklepie też nie je. Ale kiedy będzie ta "wiosna"? Marzec, kwiecień?

goblin
17-11-2013, 08:30
No wiosna zazwyczaj zaczyna się w marcu,kwietniu :D ale cóż jak jeszcze niewidać zimy (naszczęście niema tego paskudnego śniegu) to i może na wiosne sobie poczekamy....:/

TylerPL
17-11-2013, 08:35
Czyli jak nie będzie jeszcze jadła ponad miesiąc, to nie zaczynać karmić krzymusowo, tylko czekać? Ale jeszcze co z tym że ona cały czas siedzi w "baseniku"? To musi oznaczać, że będzie przechodzić wylinke czy po prostu siedzi tam bo lubi?

goblin
17-11-2013, 08:40
Może lubi... najlepszym wyznacznikiem tego kiedy zacząć przymusowe karmienie jest waga weza bo przymusowe karmienie to jest już ostateczność i sotsuje sie je wtedy kiedy jest zagrozone życie weza... przymusowe karmienie wiąze się z ogromnym stresem dla weza i wasciciela i niejest wcale przyjemne....

mordd
17-11-2013, 08:45
Wagę to on może tracić na wadze a nie na oko. Zanim będziesz dyskutował o karmieniu przymusowym zrób to, co ci poradzono (zważ węża) i przejrzyj starsze posty - masz jeszcze mnóstwo czasu zanim w ogóle będziesz musiał rozważać taką opcję. ważyć trzeba w takiej sytuacji regularnie więc proponuję poszukać znajomych z dobrą wagą kuchenną - będzie ci często potrzebna.

Biber
17-11-2013, 08:52
mógłbym zaproponować kupienie świetlówki UVB... wiem że wszyscy mówią że to niepotrzebne itp ale ja mam w każdym terra (u regiusów 5.0) i moim zdaniem to pomaga... czytałem też na zagranicznych forach że węże nie jadły a po kupieniu świetlówki ożywiły się i zaczęły jeść :)

Raffee
17-11-2013, 08:55
Mozesz dac myszoskoczka ktory najbardziej jest zblizony do gryzoni wystepujacych w naturze. A karmienie przymusowe to naprawde ostatecznosc.

goblin
17-11-2013, 09:01
Biber niewiem jakie to ma znacznie ?? bo regiusy o ile wiem to są weze nocne czyli zabardzo niemają kontaktu ze słońcem.... chociaz moze coś w tym byc...

mordd
17-11-2013, 09:04
Tak na prawdę jeszcze bardziej naturalnym pokarmem są Mastomys, nie pojawiają się raczej w opisach bo dopiero od niedawna są ogólnie dostępne w sklepach - ale to najbardziej naturalny pokarm, jaki można u nas dostać (podawać martwe bo potrafią mocno ugryźć!).

TylerPL
17-11-2013, 09:11
Ok, spróbuje z myszoskoczkiem jeszcze za 2 tygodnie (jeszcze w tym tygodniu sprubuje dać jej mysz którą mam już ponad miesiąc i ma się dobrze (mysz). A taki myszoskoczek nie będzie trochę za duży? One są większe od myszy...

spider13
17-11-2013, 09:54
Myszoskoczki sa prawie takie same jak myszki troszke wieksze.

Biber
17-11-2013, 10:38
dla takiego osobnika to spokojnie myszoskoczek :)
Goblin- jest zwierzęciem nocnym ale odkąd używam świetlówek zauważyłem że regius sam wychodzi rano na konar się ogrzać i leży tak ok 2 godzin i wraca do kryjówki... nie jest to rzecz droga a myśle że opłacalna :]

goblin
17-11-2013, 10:42
Biber Spoko ale o ile wiem skóra węzy przepuszcza 1% wysyłanego UV ??:] Niejestem tego pewien ale chyba tak jest :D Jezeli ci to pomogło spox... ale czy masz regiusa z odłowu (jesiennego) ?:]

TylerPL
17-11-2013, 11:32
Ja w terra mam jakąś żarówkę do gadów za 20-30zł. Więc pewie ma UV... :)

Biber
18-11-2013, 07:30
takie żąrówki raczej chyba UVA :) mam 2 regiusy jeden z tego roku z biofila i je bez problemów może również dzięki tej świetlówce :)

sErGiEjOo
18-11-2013, 08:19
ja mam regiusa z maja zeszłęgo rokuz biofila i ma duży apetyt je wszytko co sie rusza :D i nie ma UVA i dopisuje apetyt :D

mrsnake
21-11-2013, 07:53
Tyler - odpuść sobie karmienie przymusowe węża do połowy marca (pierszwy posiłek proponuje mu podać pod koniec stycznia), zważ go i załóż iż do tej pory maksymalnie powinien stracić około 10-15% swojej masy sprzed spoczynku.

42d3e78f26a4b20d412==