PDA

Zobacz pełną wersję : czy dobrze zrobiłam?



Martunia
17-11-2013, 10:41
Temat dotyczy niejedzącego Regiusa, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Mój 3-letni pytonek nie je od połowy września. Poradzono mi niedawno ( tydzień temu), żebym zaczęła go zimować. Zgasiłam mu więc światło i już 3 dni ma temperaturę 19 stopni. Ktoś mi powiedział,że żle zrobiłam. Co mam robić?! !

goblin
17-11-2013, 10:44
Dorosłe regiusy często nieprzyjmują pokarmu w okresie naszej jesieni i zimy więc niema sie do martwić ... jezeli niemasz zamiaru rozmnazac to niema po co zimowac niepotrzebne ryzyko jak dla mnie....

Martunia
17-11-2013, 10:50
to co mam teraz zrobić? Zapalić mu jutro tak normalnie żarówkę, czy dać mniejszą moc. Co robić? Jeśli nawet zrobiłam błąd to jak mam postąpić dalej?

Wiesław Pyć
17-11-2013, 10:56
najlepiej sie powieś na haku:0 dla pytona 3,5 miesiaca to nie jest az tak duzo, bez paniki. Moze waz urzadzil sobie glodowke. To "zimowanie" mu nie zaszkodzi. Waz powiniem zacząć jesc sam. Inną opcją jest to, ze moze byc chory(roztocza,robaki,zapalenie jelit), wtedy to juz inna bajka. Ja sądze ze jest zdrowy, a jego niechęć do jedzenia to glodowka.

Pozdrawiam

coolary
17-11-2013, 11:45
Moim zdaniem nie powinnaś go zimować ale jeżeli już bardzo chcesz.... ochłodzenie powinno być stopniowe. Zazwyczaj kluczem do rozmnożenia wezy jest odwzorowanie w terrarium pór roku. Temperatura powinna opadać stopniowo (2 do 4 tygodni) w połączeniu ze skracaniem dnia świetlnego w terrarium.

iibell
18-11-2013, 02:14
Od kiedy to zimuje się regiusy?To nie zbożówki ani lampropeltisy tam gdzie żyją zima nie występuje dlatego jeżeli już to obniż mu temperaturę w dzień do max.28 C a w nocy do 23 C max..Oświetlenie winno być w tym okresie do 10 godzin w ciągu dnia.Od połowy marca możesz przywracać normalne ustawienia.
Powodzenia

Biber
18-11-2013, 07:34
19 stopni to MAŁO!!!! co do "zimowania" to racja typowego zimowania nie ma ale jest okres taki ze regius jest ospały i często odmawia pokarmu co do temp to w dzień utrzymuj 29 a w nocy 26 będzie ok :) co do wlgotności to w dzień 60-65 a w nocy 70-75 najlepiej chyba będzie :) może sprubój mu podać jakiegoś myszoskoczka w nocy :)

Evoker
19-11-2013, 00:57
Potwierdzam to co napisał iibell.
W nocy 22-24C, w dzień 27-29C. Pod koniec lutego możesz powoli przywracać standardowe warunki ogrzewania i długości dnia.
WSZYSTKIE zmiany, w tym temp i wilgotność, dokonuj stopniowo.
19C to zdecydowanie za mało dla regiusa zwłaszcza jeżeli taka temp jest non-stop przez kilka dni.

mrsnake
21-11-2013, 07:33
W czasie zimowania poleca się aby w nocy przez tydzień została temperatura obniżona do 20 stopni , także spadek do 19 może być tolerowany jednak nie przez taki długi okres czasu i druga uwaga regiusy znoszą większe temperatury gdy są na głodzie , moja sugestia to podnieś mu w nocy temperaturę teraz do 22 stopni (jednak gdy będziesz zamierzała go nakarmić proponbuje podnieśc temperaturę w nocy do 24 i taką utrzymać aż do momentu wypróżnienia się przez węża).

42d3e78f26a4b20d412==