PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wagę powinna mieć 60 cm zbożówka



XXKA
20-11-2013, 10:19
Wiem że to zależy od karmienie temperatury itd dalej ale chodzi mi o skrajne wagi tzn tą najmniejszą i największą które nie szkodzą kondycji i zdrowiu węża.

Karla
20-11-2013, 11:27
Jeśli Ci to pomoże to 80cm, która jest u mnie waży 130g

Sworthy
20-11-2013, 12:58
Karla widze ze sie wypowiadasz sporo o zbozowkach. Mam takie pytanie. Czy jesli nie ma warunkow do porzadnego przezimowania weza to mozna mu wylaczyc oswietlenie i ogrzewanie i nie podawac pokarmu przez czas ktory potrzebuje przezimowac? Czy to raczej mija sie z celem i nie ma sensu? Dodaje ze po wylaczeniu calego oswietlenia i ogrzewania jest 20 stopni.
Tylko mi nie odpowiadaj, ze jak nie ma warunkow to sie nie zimuje.

Grochu
20-11-2013, 13:13
nie zimuj. to za wysoka temp. wąż nie zapadnie w stan hibernacji i skończy się śmiercią głodową..

Karla
20-11-2013, 13:45
Zimowanie w temperaturze 20 stopni mija się z celem, bo ani to zimowanie ani na zdrowie nie wyjdzie. Śmiercią głodową się raczej nie skończy (obierzcie jakąś jedną wersję, wąż wytrzyma 3 miesiące w normalnej temperaturze czy zdechnie po 2 w obniżonej?). Lepiej nie zimuj

KORSAKOW
20-11-2013, 14:26
śmiercią głodową przez 3 miesiące sie nie skończy... jeśli zbozówka kwalifikowała sie do zimowania (wiek) to wytrzyma bez jedzienia dużo dłużej

a co do pierwszego pytania to moje 60 cm snowa ma 65 gram

mordd
21-11-2013, 04:07
"śmiercią głodową przez 3 miesiące sie nie skończy... jeśli zbozówka kwalifikowała sie do zimowania (wiek) to wytrzyma bez jedzienia dużo dłużej" - nie tylko wiek a przede wszsystkim kondycja decyduje o tym, czy kwalifikuje się do zimowania. Co z tego, że dorosła jeśli wychudzona? Nie można na podstawie wieku rozważać czy zdechnie czy nie zdechnie...... Tak czy siak jest za młoda na rozmnażanie więc po co ryzykować zimowanie? W 20 stopniach nie zimuje - przetrzymanie jej w takiej temperaturze bez jedzenia przez dłuższy czas to nic innegi jak głodzenie bez sensu i celu.

KORSAKOW
22-11-2013, 12:11
wybacz mord, wydawało mi sie oczywiste że jak ktoś chciał zimować to raczej nie wychudzoną...

42d3e78f26a4b20d412==